• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Багови

Oktar

Epic
23 октомври 2012
4,107
12,633
Skopje
Oktar's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i7-8700k + Noctua NH D14
Motherboard
Asus Prime Z370-A
Storage
SM951 256 + PM981 512 + 850 Pro 512 + 840 Evo 250 + WD Blue 1TB + WD Red 2TB + WD Red 3TB
PSU
Cooler Master Vanguard v850
RAM
Kingston HyperX Predator 2x16GB Kit (2x8GB) DDR4 3200MHz
Video card
Asus Strix GTX1080
Case
BeQuiet Pure Base 600
Mouse
Logitech MX Master 2s
Keyboard
Razer Blackwidow Lite
Monitor
Dell U2515H
OS
Windows 7 + MacOS

Стапот на камерата е:
Не е баг, печатна грешка е :D
 

Dimson

Gaining Experience
14 ноември 2018
61
53
Скопје
Некој да не има проблем со реакциите, конкретно не можам да лајкам (нема ''ми се допаѓа'' копче) или пак имам некоја забрана?
1617126281748.png
 

Fatal1ty_

Großmeister
28 февруари 2008
22,251
28,499
kalco.ru
Не е баг, туку исклучена е таа опција за членови кои не исполнуваат услови за огласување. Па пи*ка му материна не сме ние верверици. Отварате по 10 акаунти и си бустате профили, ја неам попаметна работа туку ќе ловам кој денес мисли дека ќе ме заебе мене и правилата.

Епа ова е крај на тие работи, пошто не почитувате ништо живо, веќе нема да можете да ставате лајкови и да пишувате на вашите профили додека не се потрудите да си ги заслужите тие привилегии.

Благодарам.
 

Dimson

Gaining Experience
14 ноември 2018
61
53
Скопје
Чекај, мислиш ја дека имам направено профили за лајкови за да огласувам? Мислам дека нема потреба од тоа затоа што секој може да направи на реклама 5 ацц за да огласува тука сум чисто за помош и да научам нешто повеќе.
 

Dimson

Gaining Experience
14 ноември 2018
61
53
Скопје
Ме пратиш ли? не реков ТИ туку СИТЕ што немаат дозвола за огласување се лишени од тоа задоволство.
Аха моја грешка, извини, мислев дека е така затоа што до пред 5 часа можев да лајкам. Во ред моја грешка.
 

Oktar

Epic
23 октомври 2012
4,107
12,633
Skopje
Oktar's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i7-8700k + Noctua NH D14
Motherboard
Asus Prime Z370-A
Storage
SM951 256 + PM981 512 + 850 Pro 512 + 840 Evo 250 + WD Blue 1TB + WD Red 2TB + WD Red 3TB
PSU
Cooler Master Vanguard v850
RAM
Kingston HyperX Predator 2x16GB Kit (2x8GB) DDR4 3200MHz
Video card
Asus Strix GTX1080
Case
BeQuiet Pure Base 600
Mouse
Logitech MX Master 2s
Keyboard
Razer Blackwidow Lite
Monitor
Dell U2515H
OS
Windows 7 + MacOS
Ок си е кај мене, да видиш нешто со мониторот да не имаш проблем, пинг @Fatal1ty_ :D :D :D (it's a joke)

Screenshot 2021-03-31 at 14.25.35.png
 

Gecas12

Intern
27 септември 2019
39
38
Зошто не можам да ставам никаде реакции?
И јас го имам истиов проблем веќе недела дена, имам само цитат и одговорете :rolleyes:

ЕДИТ- сега ја прочитав причината... тешка глупост, ке спамаме со непотребни коментари ко фала итн.
 
Последна промена:

marv

Unstoppable
5 октомври 2007
3,284
2,654
И јас го имам истиов проблем веќе недела дена, имам само цитат и одговорете :rolleyes:

ЕДИТ- сега ја прочитав причината... тешка глупост, ке спамаме со непотребни коментари ко фала итн.
Ајмо напред Дон Кихот.

Sent from Телефон using Tapatalk
 

NecrotoX

Unstoppable
4 март 2013
3,698
3,870
Скопје
www.youtube.com
NecrotoX's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 2600 @ 3.40GHz & Cooler Master MasterAir G100M
Motherboard
ASUS PRIME B450M-A
Storage
Samsung 970 EVO Plus 250 GB NVMe SSD | WD10EZEX 1TB 7200 RPM HDD | WD Blue 1TB 5400RPM External HDD
PSU
Cooler Master MWE 500
RAM
16GB Kingston HyperX FURY DDR4 @ 3200 MHz
Video card
GIGABYTE GeForce GTX 960 4GB Windforce x2 OC Edition
Case
Cooler Master MB520
Mouse
Genesis Xenon 210
Keyboard
Cooler Master CK530 Gateron Brown
Audio
Logitech Z333 2.1 Speakers | Genesis Gaming Argon 200 Black Headphones
Monitor
Dell U2419H 24" + XP-Pen Artist 22 Pro + Philips 222EL1SB 22"
OS
Windows 10 Home x64
Човекот сака да каже дека наместо да лајкнат некој пост итн. ќе треба да пишуваат "Фала" и слично. И мене ми е тоа правило доста рестриктивно, има членови што воопшто не се тука за огласи а осакатена им е функционалноста на форумот цели 6 месеци. И останатите членови што ќе им помагаат или било што, не можат да добиваат реакции од нив.
Ама разбирам зошто е воведено доколку проблемот со бустање на лајкови за огласи е сериозен и нема друго решение. Така да според мене тоа правило е нужно зло, тоа е тоа.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,565
Мислења
846,631
Членови
29,351
Најнов член
Catcatcat
На врв Дно