• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Багови

toplel

Practice makes perfect
18 август 2016
958
1,328
Кодот за внесување „Спојлер“ е багован. Поточно втората голема/квадратна заграда е на погрешно место. Моментално, ако внесам текст без да корегирам, текстот ќе биде пред втората заграда и нема да излезе ништо. Треба рачно да се корегира.
 

Fatal1ty_

Großmeister
28 февруари 2008
22,217
27,773
kalco.ru
Кодот за внесување „Спојлер“ е багован. Поточно втората голема/квадратна заграда е на погрешно место. Моментално, ако внесам текст без да корегирам, текстот ќе биде пред втората заграда и нема да излезе ништо. Треба рачно да се корегира.
Сега пробав работи ок. Ај пробај повторно.
 

moongose

Unstoppable
19 јули 2013
2,742
3,111
Не знам, пак е исто. Еве како изгледа на сликата подолу.
Па така и треба да изгледа. Во првите средни загради по еднаквото стои текстот од насловот, а помеѓу заградите се става самиот текст од спојлерот. Или се селектира текстот што треба да се стави во спојлер и се одбира „внесете спојлер“ од менито и само се допишува насловот во прозорчето. Во двата случаја исправно излегува.
 

toplel

Practice makes perfect
18 август 2016
958
1,328
Па така и треба да изгледа. Во првите средни загради по еднаквото стои текстот од насловот, а помеѓу заградите се става самиот текст од спојлерот. Или се селектира текстот што треба да се стави во спојлер и се одбира „внесете спојлер“ од менито и само се допишува насловот во прозорчето. Во двата случаја исправно излегува.
Во право си, не сум приметил дека може да се стави наслов на спојлерот... Нели порано по default насловот беше SPOILER, а текстот автоматски одеше меѓу двете? :D

brain fart
 

moongose

Unstoppable
19 јули 2013
2,742
3,111
Во право си, не сум приметил дека може да се стави наслов на спојлерот... Нели порано по default насловот беше SPOILER, а текстот автоматски одеше меѓу двете? :D

brain fart
Не знам, можеби е променетео со последниот апдејт на софтверот на форумот, што беше скоро.
 

Astraion

Unstoppable
24 ноември 2012
1,803
2,718
Струмица
Не е исто

Од секогаш спојлеро можеше да се именува и си излегуваше попап за да го крстиш, ама очигледно не си обраќал внимание на тој детаљ. Редовно користев спојлери а исто и многу други од темата Електронски цигари за да не се прават големи постови.
 

toplel

Practice makes perfect
18 август 2016
958
1,328
Не е исто

Од секогаш спојлеро можеше да се именува и си излегуваше попап за да го крстиш, ама очигледно не си обраќал внимание на тој детаљ. Редовно користев спојлери а исто и многу други од темата Електронски цигари за да не се прават големи постови.
Дефинитивно не сум обратил внимание. Не се ни сеќавам кога последно сум го користел и дали воопшто сум го користел на форумов. :)
 

Avid

Guru
21 јануари 2009
5,460
8,585
Скопје
Што се дешава овде?
Скролаш најдолу, се враќаш најгоре и се дешава некој ауторифреш и почнува некој звук кој не знам од каде доаѓа???
@Metuzalem @Fatal1ty_

а еве го од каде е, од Редит вметнатото
1609072594988.png

ова е можеби повеќе Фајрфокс „проблем“?
 

fuzzjaw

Unstoppable
13 јануари 2014
1,598
2,723
Не знам дали е само кај мене, ама претходно покажуваше по три наслови, сега е само еден. Пробав и refresh, пак исто. За Google Chrome се работи.

Screenshot_1.jpg
 

VerGer

Practice makes perfect
9 ноември 2016
1,167
1,123
Скопје

NecrotoX

Unstoppable
4 март 2013
3,581
3,737
Скопје
www.youtube.com
NecrotoX's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 2600 @ 3.40GHz & Cooler Master MasterAir G100M
Motherboard
ASUS PRIME B450M-A
Storage
Samsung 970 EVO Plus 250 GB NVMe SSD | WD10EZEX 1TB 7200 RPM HDD | WD Blue 1TB 5400RPM External HDD
PSU
Cooler Master MWE 500
RAM
16GB Kingston HyperX FURY DDR4 @ 3200 MHz
Video card
GIGABYTE GeForce GTX 960 4GB Windforce x2 OC Edition
Case
Cooler Master MB520
Mouse
Genesis Xenon 210
Keyboard
Cooler Master CK530 Gateron Brown
Audio
Logitech Z333 2.1 Speakers | Genesis Gaming Argon 200 Black Headphones
Monitor
Dell U2419H 24" + XP-Pen Artist 22 Pro + Philips 222EL1SB 22"
OS
Windows 10 Home x64
Да да, багнато е.
 

mihovkris

Practice makes perfect
1 јуни 2016
1,632
1,218
Неготино
mihovkris's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 3600 @ 4GHz 1.25V
Motherboard
B450M-DS3H
Storage
1TB Hitachi HDD 5400 RPM, Samsung EVO 850 250GB, Kingston A2000 NVMe 250GB
PSU
Chieftec 600W
RAM
Kingston HyperX Fury 16GB DDR4 3200MHz
Video card
Sapphire RX580 4GB GDDR5
Case
ATX Midi Tower Case SAMA Inpower Black Gold 5 v2
Mouse
A4Tech Bloody P93
Keyboard
Fury Hellfire 2
Audio
Realtek HD Audio
Monitor
24" Philips 243V7QDSB/00 IPS
OS
Windows 10 v2004
Не е баг, feature е.
 

Fatal1ty_

Großmeister
28 февруари 2008
22,217
27,773
kalco.ru
Не е Bug, претходниот пост содржи твит кој има unicode,а не ми поддржува плагинот, треба да го фикснам ме мрзи :)

Ради овие карактер Screenshot
 

ljupce

Gaining Experience
8 ноември 2011
142
111
ljupce's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i7-4700MQ
Storage
1TB +8GB SSD Hybrid Disk
RAM
8GB DDR3
Video card
AMD Radeon R7 M265 2 GB DDR3
OS
Microsoft Windows 10 Pro 64-bit
Отвараш youtube од пост, одиш full screen гасиш full screen, те враќа најгоре не кај што си бил на постот.
 

Avid

Guru
21 јануари 2009
5,460
8,585
Скопје
Отвараш youtube од пост, одиш full screen гасиш full screen, те враќа најгоре не кај што си бил на постот.
Кај мене на Фајрфокс не е вака, океј си е, на исто место ме враќа.
Ама на Хромо се дешаа.
 

DelphiUser

Practice makes perfect
2 март 2011
1,458
1,440
Drachevo
Не е баг. Во search внесуваш:
'Колку ви трае батеријатa'
и не излегува никаков резултат. А имаме тема со такво име.
Со и без стиклирано пребарувај само во наслови.
 

DarthJe5us

Practice makes perfect
2 јануари 2012
2,079
1,565
  • Хаха
Реакции: Avid

Rikimaru

Unstoppable
26 март 2016
2,199
3,287
Битола
Ова не е баг туку некој нефункционален search feature валјда, но, зошто не ми вади наслови кога точно ми е напишан насловот? Ако не ми е штиклирано ова САМО НАСЛОВИ никогаш не ми ја вади точната тема из прве, туку нешто поврзано небитно.

chrome_eRjcsO2Yxc.jpg
 

Avid

Guru
21 јануари 2009
5,460
8,585
Скопје
Ова не е баг туку некој нефункционален search feature валјда, но, зошто не ми вади наслови кога точно ми е напишан насловот? Ако не ми е штиклирано ова САМО НАСЛОВИ никогаш не ми ја вади точната тема из прве, туку нешто поврзано небитно.

Погледнете го атачментот 97822
Хмм +1
Сега барав и некои теми ги наоѓа, некои не ги наоѓа, и никако не можам да сфатам зошто некои ги наоѓа а некои не.
Правен е copy paste од насловот така да не станува збор за печатна грешка.
Мислам дека има нешто врска со бројот на страни, ама може да бладам.
Теми со повеќе од 115 страни или така нешто, мислам дека не наоѓа.
 

Rikimaru

Unstoppable
26 март 2016
2,199
3,287
Битола
Хмм +1
Сега барав и некои теми ги наоѓа, некои не ги наоѓа, и никако не можам да сфатам зошто некои ги наоѓа а некои не.
Правен е copy paste од насловот така да не станува збор за печатна грешка.
Мислам дека има нешто врска со бројот на страни, ама може да бладам.
Теми со повеќе од 115 страни или така нешто, мислам дека не наоѓа.
Досадно е некогаш бидејќи не помнам често во кој ПОДфорум се наоѓа дадена тема и време ми треба да ја најдам на спориот начин. @Fatal1ty_ може инпут за проблемов?
 

Rikimaru

Unstoppable
26 март 2016
2,199
3,287
Битола
Јас сум многу досаден исто така и се извинувам најискрено за тоа, но, молам некој поупатен да ми опиши краток туторијал за тоа како се пребарува во форумов бидејќи што и да барам не наоѓам, а точни зборови внесувам. Благодарам.
 

fuzzjaw

Unstoppable
13 јануари 2014
1,598
2,723
Јас сум многу досаден исто така и се извинувам најискрено за тоа, но, молам некој поупатен да ми опиши краток туторијал за тоа како се пребарува во форумов бидејќи што и да барам не наоѓам, а точни зборови внесувам. Благодарам.
Пробај со Google search, "термин site:forum.it.mk". Импровизација е ама мене неретко ми функционира подобро од вградениот search.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,128
Мислења
838,954
Членови
29,038
Најнов член
Aspasija42
На врв Дно