Багови

Дискусија во форумот 'Ваши сугестии / забелешки / проблеми' започната од Pulse, 11 Април 2017.

Тагови:
 1. Pulse

  Pulse
  Practice makes perfect

  1,112
  1,031
  26 oктомври 2014
  Машко
  Full Stack Web Developer
  Ај отворете тема да не лупаме „report bug“ овде :)
  ова не е проблем ниту баг, туку предлог. Во потпис да се забрани тагот [I M G], зошто по странициве ви јавува mixed content каде линкот од сликата почнува со http :)
  mixed.png

  edit:
  фала @D :D
   
  На draganamon и FLEGMA им се допаѓа ова.
 2. D

  D
  Администратор

  3,126
  1,337
  31 Март 2007
  Тема за пријавување багови... :)
   
  На Pulse му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Oktar

  Oktar
  Guru

  2,687
  6,618
  23 oктомври 2012
  Машко
  Јас би ако може некако и да се забранат потписи од апликација и тапаток во постови, мислам на оние, Sent from или Пратено од, бидејки кога правам срч на ајфон да речеме, резултат се 30% од постовите на форумов, кога барам Самсунг, исто толкав број на резултати имам ама постовите се скроз неповрзани со самсунг или ајфон.
   
  На Krkac, igor_igor, Astraion и уште 2 други им се допаѓа ова.
 4. Pulse

  Pulse
  Practice makes perfect

  1,112
  1,031
  26 oктомври 2014
  Машко
  Full Stack Web Developer
  Фали некој наводник или воопшто нема слика па во Image URL ми дава текст
  Untitled.png
   

  Прикачени датотеки:

  • Untitled.png
   Untitled.png
   Големина:
   138.9 KB
   Прегледи:
   30
  На JensenInterceptor му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  20,155
  20,335
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  Не фали ништо. Само во прв ред има видео наместо слика па rss не го лоуда...

  Испратено преку nokia 3310
   
 6. JensenInterceptor

  JensenInterceptor
  Gaining Experience

  331
  134
  28 ноември 2015
  Машко
  Да, и јас гледам ми фали сликата од десно.
   
 7. Pulse

  Pulse
  Practice makes perfect

  1,112
  1,031
  26 oктомври 2014
  Машко
  Full Stack Web Developer
  Кога сакаш да тагнеш некој, менито не излегува под напишаното, туку на лева страна. Не пречи но збунувачки е :)
  Untitled.png
   
 8. Fredy

  Fredy
  Practice makes perfect

  574
  1,539
  12 oктомври 2014
  Машко
  Не ми го отвара it.com.mk вчера и денес.
  forum.it.mk си функционира.
  Шо може да е проблемот?
   
 9. Avid

  Avid
  Unstoppable

  2,168
  2,771
  21 Јануари 2009
  само it.mk?
   
  На Fredy му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Fredy

  Fredy
  Practice makes perfect

  574
  1,539
  12 oктомври 2014
  Машко
  Тоа бил проблемот.Само незнам зошто до пред 2 дена си функционираше,идев преку букмарк...
   
 11. D

  D
  Администратор

  3,126
  1,337
  31 Март 2007
  Средено е сега и со it.com.mk.
   
  На Oktar му/ѝ се допаѓа ова.
 12. bokiscout

  bokiscout
  Practice makes perfect

  1,665
  1,892
  17 Март 2011
  Машко
  Embedded C
  На skullmonkey и Oktar им се допаѓа ова.
 13. Metuzalem

  Metuzalem
  Guru

  4,652
  8,028
  28 ноември 2010
  Машко
  Tootle puffer
 14. Avid

  Avid
  Unstoppable

  2,168
  2,771
  21 Јануари 2009
 15. Metuzalem

  Metuzalem
  Guru

  4,652
  8,028
  28 ноември 2010
  Машко
  Tootle puffer
  Беа повеќе од 20, но не прима повеќе од 10.
   
 16. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  20,155
  20,335
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  Не се работи за никаков bug едноставно има опција на ограничување по број на тагови по содржина и по член. Едно е 20 другото е 10.
  Сменети со во 10 двете за да нема забуни.


  Мислам дека е доволно
   
  На Metuzalem му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Daniel86

  Daniel86
  Unbeatable

  2,407
  5,576
  28 Мај 2013
  Машко
  Електроника
  Мал предлог. :)
   

  Прикачени датотеки:

  alumen :), moongose и на SiPy` им се допаѓа ова.
 18. spiritBreaker

  spiritBreaker
  Unstoppable

  1,997
  2,145
  27 oктомври 2015
  Машко
  g4m3R

  Прикачени датотеки:

  • Capture.PNG
   Capture.PNG
   Големина:
   3.9 KB
   Прегледи:
   60
 19. smole

  smole
  Unstoppable

  2,441
  2,416
  18 Април 2007
  Кога ќе стиснам "Испрати мислење" првпат мислењето не се постира, треба да вторпат да стиснам за да се прати, од пред недела дена одприлика е багов, Windows 7 64 Bit + Opera 48.
   
  На toplel му/ѝ се допаѓа ова.
 20. krema

  krema
  Professor

  5,738
  5,021
  24 Јуни 2009
  Машко
  Хмм, кај мене нема такво нешто, понекогаш и интернет протоколот знае да затупи па чекаш додека се прати.
   
 21. smole

  smole
  Unstoppable

  2,441
  2,416
  18 Април 2007
  Не е до тоа, буквално на секое праќање мислење дали е на пост или пп вака зеза (побледува боксов за коментар демек го праќа мислењето и после одбледува и не го праќа па мора втор пат да стискам).
   
  На Daniel86 му/ѝ се допаѓа ова.
 22. Daniel86

  Daniel86
  Unbeatable

  2,407
  5,576
  28 Мај 2013
  Машко
  Електроника
  И кај мене го има истото, било на допаѓање, било на испраќање порака/мислење, windows/android chrome. Само не се случува баш секогаш, туку рандом, и кај мене трае од поодамна. Нет Близу/Вип.
   
  На toplel и smole им се допаѓа ова.
 23. krema

  krema
  Professor

  5,738
  5,021
  24 Јуни 2009
  Машко
  Мојот (омилен) провајдер :mad:

  Linux со огнената лисица, немам вакви аномалии.
  А знаело да затупи некогаш и да чекам (трпеливо) подолго отколку што треба додека се актуелизира, порано ми се случувало (а и на други им се случувало) заради ова да има по неколку дупли постови (клик по неколку пати на табот) :).
   
  На Daniel86 му/ѝ се допаѓа ова.
 24. Daniel86

  Daniel86
  Unbeatable

  2,407
  5,576
  28 Мај 2013
  Машко
  Електроника
  Исто, буквално исто, затоа и има дупли постови што викаш. А лисицата не ја можам па да ме утепаш, после неколку таба готова е, се блокира начисто, а со хром си фурам по 30-40 табови одеднаш без проблем, од кои сигурно неколку се видеа, фб, мејл, онлајн радио, форуми ти реков ми рече.
   
  На Psycore и krema им се допаѓа ова.
 25. krema

  krema
  Professor

  5,738
  5,021
  24 Јуни 2009
  Машко
  Не е иста лисицата за њиндоњс и за линукс :)
  Не сум имал 30-40, ама сум имал 20-тина таба сигурно отворени без проблем, исто ко што велиш ти фб, меил, радио, видео (ама без порњава) :D
   
  На Daniel86 му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели