1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Аудио опрема: Слушалки, засилувачи, звучни карти, звучници, HI-Fi (аудиофилска дискусија)

Дискусија во форумот 'Oстанато' започната од psyside, 19 Август 2011.

 1. igor_xxxx

  igor_xxxx
  Practice makes perfect

  1,244
  1,384
  10 Септември 2010
  И мене едно кабле од Кликтроник (УСБ додуша) животот ми го разубави - во моментот кога го фрлив што подалеку од дома :p

  Шала на страна, живци искинав додека сфатив дека поради тоа кабле имав рандом прекини помеѓу конверторот и лаптопот.
   
  На Oktar му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Oktar

  Oktar
  Epic

  3,445
  10,309
  23 oктомври 2012
  Машко
  Нешто си грешавал со каблето, сумњам во тебе :D :D :D
   
  На igor_xxxx му/ѝ се допаѓа ова.
 3. igor_xxxx

  igor_xxxx
  Practice makes perfect

  1,244
  1,384
  10 Септември 2010
  Могуче, не сум јас за хајтек технологија :D
   
  На Oktar му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Necromancer

  Necromancer
  Unstoppable

  3,208
  3,567
  24 Февруари 2012
  Машко
  GIS
  Ти пишав ПП.
   
 5. masterwu

  masterwu
  Gaining Experience

  543
  405
  11 Февруари 2016
  Машко
  Убаво ќе беше сите да го видиме линкот од Грција тука :)
   
 6. krema

  krema
  Professor

  10,007
  9,644
  24 Јуни 2009
  Машко
  @Necromancer
  Не биди ххххх. :)
  Сподели линк.
   
 7. Necromancer

  Necromancer
  Unstoppable

  3,208
  3,567
  24 Февруари 2012
  Машко
  GIS
  Не е ништо тајно бе другари, му пишав и некое инфо плус на Ребро :)

  DENON AVR-X2500H

  Со поврат на ДДВ ми искочи точнно 509 евра. Резервација преку купување онлајн со плаќање на каса.
   
  Ребро, masterwu и на krema им се допаѓа ова.
 8. Banjifiko

  Banjifiko
  Unbeatable

  2,980
  4,217
  28 oктомври 2008
  Повелете аудиофили - Marshall слушалки и звучници во Анхоч:

  01.jpg
   
  На Necromancer и krema им се допаѓа ова.
 9. dzunko

  dzunko
  Gaining Experience

  319
  265
  26 Септември 2007
  Машко
  Marshall одсекогаш била ` име ` за добри гитарски појачала . Тој рејтинг уште го имаат сочувано од она што можи да се прочита на веб, секоја чест. Е сега за слушалки и блутут звучничиња мислам работата е комерцијализирана и невредат за цената
   
  На Draynor, shifty, Necromancer и уште 3 други им се допаѓа ова.
 10. mkiptv

  mkiptv
  Gaining Experience

  505
  326
  28 ноември 2014
  Машко
 11. mkiptv

  mkiptv
  Gaining Experience

  505
  326
  28 ноември 2014
  Машко
  На Banjifiko му/ѝ се допаѓа ова.
 12. krema

  krema
  Professor

  10,007
  9,644
  24 Јуни 2009
  Машко
  Според ривјуата на купувачите 93% дале 5 звездички, но на невидено и неслушнато се е мачка во вреќа.
  Сепак прочитај ги мислењата, инаку TPA е познат кинески аудио интегралец.
  Башка и плави зуб има за стримање. :)


  Screenshot from 2019-11-11 17-51-36.png

  [​IMG]
   
 13. gokica

  gokica
  Модератор

  8,461
  10,406
  13 Јуни 2009
  20191115_152942-01.jpeg
  Да се вратам полека во овие води. Одамна ги меркав. Нарачан и екстерен дак/засилувач. Па ќе си правам тестови.
   
  На dzunko, Draynor, mkiptv и уште 9 други им се допаѓа ова.
 14. martinmax

  martinmax
  Gaining Experience

  130
  112
  1 Март 2013
  Машко
  Одличен избор, јас ги земав пред месец 80 омската верзија.
  Ги терам на Fiio K3. Презадоволен.
   
  На gokica му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Oktar

  Oktar
  Epic

  3,445
  10,309
  23 oктомври 2012
  Машко
  Сега сакам и јас :(
   
  На gokica му/ѝ се допаѓа ова.
 16. martinmax

  martinmax
  Gaining Experience

  130
  112
  1 Март 2013
  Машко
  Што нарача за дак/засилувач?
   
  На gokica му/ѝ се допаѓа ова.
 17. fuzzjaw

  fuzzjaw
  Practice makes perfect

  1,150
  1,776
  13 Јануари 2014
  Машко
  Јас им ја меркам open back варијантата, DT990. Од кај ги зеде, локално или од надвор? И, каков дак? И тоа ќе ми треба.
   
  На gokica му/ѝ се допаѓа ова.
 18. martinmax

  martinmax
  Gaining Experience

  130
  112
  1 Март 2013
  Машко
  Кај нас ги има во Артист и во Vision
   
  На MadBuldog и gokica им се допаѓа ова.
 19. gokica

  gokica
  Модератор

  8,461
  10,406
  13 Јуни 2009
  Ги земав од Артист. На попуст се па ај реков ќе се подновам.

  Beyerdynamic DT770 PRO

  Ја земав 80 омската верзија. Ги имаат и во 250 омска варијанта за иста цена. Како и обично немаа кеси, ама се снајде продавачот па ми даде една од Тинекс :)

  Чекам да стигне Topping NX4:

  https://www.aliexpress.com/item/32845196413.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.5b224c4dKorrlE

  Во десктоп имам ASUS Essence ST. Ама сакав и нешто мобилно и лесно. Слушалките ги земав зашто важат како едни од најбрзите драјвери. Наводно може да откријат детали и пин поинт на звуци слично како Sennheiser HD800. Но времето ќе покаже.

  Баш ќе направам еден рандаун споредено со уште неколку пара слушалки, што затворени што отворени.
   
  На Draynor, igor_xxxx, Necromancer и уште 3 други им се допаѓа ова.
 20. martinmax

  martinmax
  Gaining Experience

  130
  112
  1 Март 2013
  Машко
  Одличен избор за дак/амп Review and Measurements of Topping NX4 DSD Dac and Portable Headphone Amplifier
   
  На gokica му/ѝ се допаѓа ова.
 21. zlatk0

  zlatk0
  Gaining Experience

  80
  63
  12 Декември 2017
  Машко
  Може некој предлог за некој стерео сетап до кај 700-800 евра?
   
 22. Goran995

  Goran995
  Gaining Experience

  240
  376
  16 ноември 2019
  Машко
  ИТ
  Дечки, дали вреди да се доплати 10+$ за Superlux 668b наместо Samson SR850?
  Знам дека е истиот модел, ама овие имаат detachable cable, торбичка за носење....
   
 23. igor_xxxx

  igor_xxxx
  Practice makes perfect

  1,244
  1,384
  10 Септември 2010
  Оваа година Дедо Мраз дојде порано... изгледа дека од Велес идеше :D

  [​IMG]

  Слики и првични импресии малце подоцна :)
   
  На civikom, tomaso, Gaston и уште 12 други им се допаѓа ова.
 24. igor_xxxx

  igor_xxxx
  Practice makes perfect

  1,244
  1,384
  10 Септември 2010
  ОК, импресиите ќе бидат во наредна прилика, вечерва не сум во состојба да пишувам :)

  Само ќе кажам дека @InSides , @FiC DoGG и уште неколку луѓе создадоа “од нула” според мене ремек дело кое што изгледа и звучи ненормално добро.

  Дечки, респект и огромна благодарност за посветеноста и ентузијазмот што го имавте во текот на целата година додека се заврши проектов.

  А сега, повелете неколку брзи слики од денеска:

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   
  На apo808, FLEGMA, CBB_6 и уште 26 други им се допаѓа ова.
 25. InSides

  InSides
  Gaining Experience

  103
  238
  21 Февруари 2009
  Овој дедо мразот може ја нема брадата, ама ја има килажата.
   
  На igor_xxxx му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...