1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

3D Mark Firestrike & Unigine Valley - ваши резултати

Дискусија во форумот 'Графички картички, звучни картички и монитори' започната од FLEGMA, 12 Јануари 2014.

 1. Costigan_Jr

  Costigan_Jr
  Unstoppable

  2,833
  3,948
  5 Јули 2013
  Картава ја купив за да не ја слушам и да можам да ја клокнам на раат, со мирна совест и слух :)
  Картата работи перфектно стабилно, а и заприметив дека скоровите на Win10 се подобри. Претходно тестирав исклучиво на 7ка. Преку 5000 скор на TimeSpy е доста солидно за толку тивка карта. Повеќе од доволна ми е оваа карта, ионака не играм игри. Оверклок и скорови ми се само како предизвик, отсекогаш сум обожавал да оверклокувам за скорови...После ги враќам клоковите на вредности без повишен напон(графичка) или оптимален напон/фреквенција (процесор). :)

  980Тi e ѕвер карта! Можеш умерено да ја клокниш. Јас ја одбегнав исклучиво поради тоа што сакам тивок компјутер и при тој редок кежуал гејминг...Кој толку ретко се случува - само се токмам да изиграм една игра до крај, ќе почнам и ќе ја оставам... :) Ваљда на зима ќе биде друга приказна :)
   
  На AleksandarCaki му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Costigan_Jr

  Costigan_Jr
  Unstoppable

  2,833
  3,948
  5 Јули 2013
  Тестирај си во TimeSpy, да ти е мирна главата. Или Unigine Heaven/Valley.
  Како што кажа ловецот на вештерки - графичкиот скор се однесувa исклучиво на графичката, а не на целиот систем. Тоа и ти е битно, don't worry, be super happy :)
   
 3. Costigan_Jr

  Costigan_Jr
  Unstoppable

  2,833
  3,948
  5 Јули 2013
  Firestrike.PNG Firestrike-Extreme.PNG Firestrike-Ultra.PNG timespy.PNG Capture.PNG cpu.PNG gpu-z.gif gpu-z-2.gif
  За денес доволно :)
   
  Последна промена: 19 Септември 2016
  shifty, The_Witch_Hunter и на boro1 им се допаѓа ова.
 4. xenon

  xenon
  Guru

  3,790
  9,501
  15 Јануари 2011
  Машко
 5. The_Witch_Hunter

  The_Witch_Hunter
  Practice makes perfect

  793
  1,654
  23 Мај 2012
 6. gokica

  gokica
  Модератор

  8,471
  10,462
  13 Јуни 2009
  Де, што направи!

  Како се однесуваат заедно во поглед на статеринг и теаринг? Дали се надминати старите болести на SLI?
   
 7. Costigan_Jr

  Costigan_Jr
  Unstoppable

  2,833
  3,948
  5 Јули 2013
  Искрено очекувам многу повеќе од две 1080ки. Valley не користи SLI? Скорот ми делува како за една карта...

  И минималниот фрејмрејт е пренизок за тој процесор, пробај на high performance
   
 8. xenon

  xenon
  Guru

  3,790
  9,501
  15 Јануари 2011
  Машко
  Баталив, 2 карти само на кратко да си поиграм, ќе се служи само една карта во системот, другите Pci-e слотови се полни.
  Инаку SLI е мртво во суштина, меѓу редови nvidia си кажа да баталиме.
   
  На gokica и prichina им се допаѓа ова.
 9. xenon

  xenon
  Guru

  3,790
  9,501
  15 Јануари 2011
  Машко
  Со една карта:
  [​IMG]
   
  На Goran27 и The_Witch_Hunter им се допаѓа ова.
 10. The_Witch_Hunter

  The_Witch_Hunter
  Practice makes perfect

  793
  1,654
  23 Мај 2012
 11. xenon

  xenon
  Guru

  3,790
  9,501
  15 Јануари 2011
  Машко
  Еве резултати од постара платформа со 1080sli,
  4930к, 32gb ram,

  [​IMG]

  37127 резултат за графика.
  TitanX Pascal Sli вадат околу +-45000.
   
  Последна промена: 25 Септември 2016
  На psyside, Goran27, The_Witch_Hunter и уште 3 други им се допаѓа ова.
 12. xenon

  xenon
  Guru

  3,790
  9,501
  15 Јануари 2011
  Машко
 13. nvidia88

  nvidia88
  Gaining Experience

  586
  340
  16 Септември 2010
  Машко
  Obezbeduvanje
  d.png ex hd.png
   
  На The_Witch_Hunter, gokica, MasteR_#0 и уште 2 други им се допаѓа ова.
 14. nvidia88

  nvidia88
  Gaining Experience

  586
  340
  16 Септември 2010
  Машко
  Obezbeduvanje
  Untitled.png sky.png Stock
   

  Прикачени датотеки:

  psyside, The_Witch_Hunter и на gokica им се допаѓа ова.
 15. brasica

  brasica
  On your way to fame

  616
  939
  18 Април 2010
  [​IMG]

  [​IMG]
   
  На Ron0n, Војвода, Nikola Sone и уште 3 други им се допаѓа ова.
 16. Costigan_Jr

  Costigan_Jr
  Unstoppable

  2,833
  3,948
  5 Јули 2013
 17. xenon

  xenon
  Guru

  3,790
  9,501
  15 Јануари 2011
  Машко
  Последна промена: 29 ноември 2017
  MasteR_#0, Војвода и на psyside им се допаѓа ова.
 18. Martinovski

  Martinovski
  Gaining Experience

  613
  298
  4 oктомври 2011
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]

  Не се клока ни милиметар повеќе. :D
   
 19. Costigan_Jr

  Costigan_Jr
  Unstoppable

  2,833
  3,948
  5 Јули 2013
 20. Loaded_Dice

  Loaded_Dice
  Gaining Experience

  110
  105
  22 Мај 2010
  Машко
  Програмер

Сподели

Вчитување...