• Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

сервер

 1. kire_33

  Сервер - замена на хдд

  Здраво на сите, Дали ќе може мислење на замена на хард диск на сервер ProLiant DL380e Два дискови во Raid од по 1ТБ работат заедно, но неодамна едниот цркна, и сега барав понуда од ХП и некако цената за 1 ТБ диск ми е набилдана, Дали некој знај дали може да се стави друг диск со слични...
 2. Miki98

  Конфигурирање виндоус сервер

  Здраво Дали можам на пц да инсталирам windows server и како можам да го направам public со датабази за вб нет? Со heidisql може ли да работи од дома надвор од мрежа за софтвер изработен на вб нет?
 3. offshore

  Голема искористеност на процесор на Wordpress страни

  Здраво, ме интересира дали некој знае и може да ми помогне и да ми каже што да направам со моите Wordpress страни кои што користат премногу процесор и ми го заглавуваат целиот сервер искористеноста варира нон стоп некогаш е 20% некогаш 60, 70, 80, 90, 100%. Ќе ви бидам благодарен доколку некој...
На врв Дно