Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

сервер

 1. Нема Слика

  Купувам/барам било каков 4U расипан сервер/куќиште

  Барам било каков 4U rackmount сервер/куќиште. Ми треба само куќиштето реално за DIY проект што го планирам. Помогнете ми Ве молам, со било што, пратете некоја слика. Би платил некоја логична сума.
 2. astojkovski

  Домашен Медиа Сервер

  Здраво дечки. Имам во план да спремам домашен медиа сервер. Од него ќе се бара да може да стрима два PLEX излези во 1080p или 1 во 4к во исто време. Телевизорот е поврзан со Xiaomi Android Top Box, така што во овој случај серверот би бил само Data Streamer, не би го користел за видео излез во...
 3. Нема Слика

  Серверски компоненти

  Како што гласи насловот, потребни ми се: RAM ECC RDIM 3x64 DDR3 (2x32 или 4х16) 2х128 DDR3 минимум (2х64 или 4х32) 2х128 DDR4 минимум (2х64 или 4х32) CPU 2x Intel Xeon E5-2620 2x Intel Xeon E5-2623 1х SAS HBA Adapter Fujitsu JX40 Процесорите и рамот ќе се користат на Dell R720 и Dell R730...
 4. kire_33

  Сервер - замена на хдд

  Здраво на сите, Дали ќе може мислење на замена на хард диск на сервер ProLiant DL380e Два дискови во Raid од по 1ТБ работат заедно, но неодамна едниот цркна, и сега барав понуда од ХП и некако цената за 1 ТБ диск ми е набилдана, Дали некој знај дали може да се стави друг диск со слични...
 5. Miki98

  Конфигурирање виндоус сервер

  Здраво Дали можам на пц да инсталирам windows server и како можам да го направам public со датабази за вб нет? Со heidisql може ли да работи од дома надвор од мрежа за софтвер изработен на вб нет?
 6. offshore

  Голема искористеност на процесор на Wordpress страни

  Здраво, ме интересира дали некој знае и може да ми помогне и да ми каже што да направам со моите Wordpress страни кои што користат премногу процесор и ми го заглавуваат целиот сервер искористеноста варира нон стоп некогаш е 20% некогаш 60, 70, 80, 90, 100%. Ќе ви бидам благодарен доколку некој...
На врв Дно