Стани премиум член, добиј куп бенефити и поддржи ја работата на IT.mk!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
BorisSapphire

Серверски компоненти

Статус
Овој оглас е заклучен.

Слики

Нема Слика

Тип
Купувам
Состојба
Не е назначено
Истекува

Опис

Како што гласи насловот, потребни ми се:

RAM ECC RDIM
3x64 DDR3 (2x32 или 4х16)
2х128 DDR3 минимум (2х64 или 4х32)
2х128 DDR4 минимум (2х64 или 4х32)

CPU
2x Intel Xeon E5-2620
2x Intel Xeon E5-2623

1х SAS HBA Adapter Fujitsu JX40

Процесорите и рамот ќе се користат на Dell R720 и Dell R730.
Доколку има некој нешто компатибилно за овие сервери, рам или процесор нека ме контактира.

Информации

Автор
BorisSapphire
Поднесена
Изменето од модератор
Прегледи
2191
На врв Дно