• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

nintendo

 1. S

  Барам: Nintendo NES/Famicom clone 1001-in-1 (1993/1994)

  Играчкава што ја барам се појави во Македонија околу 1993/94 и првично се продаваше за 99 тогашни германски марки (околу 2740 денари). Ја увезуваше Вемакс (мислам дека така се викаше фирмата), беше квалитетна копија на Nintendo Family Computer (Famicom), изгледаше од прилика вака: Имаше...
 2. Costigan_Jr

  Продадено Nintendo Wii - флешувано

  Продавам Nintendo Wii model RVL-001 во комплет со: - Wiimote controler - Nunchuck - Wii Motion Plus dodatok - Sensor bar - Gamceube controler - Wii гумена навлака - Vertical stand - HD Component cable - ACAdapter - SD Card со програми - USB stick со игри. Конзолата е како нова! Супер...
 3. Mihail Krstevski

  Каде да најдам Nintendo Switch V2

  Видов дека излезе Nintendo Switch V2 спакувано е во нова кутија (црвена е цела) има подобра батерија и подобар екран... Ама нигде неможам да го најдам во Битола и по интернет, некој ако можи да ми помогни? Живеам во Битола ама не е проблем ако е од друг град.
 4. nikigo

  Купувам Nintendo wii guitar controller

  Ако на некој му се наоѓа по дома контролер за Guitar Hero Wii нека ми пише во пп да се договориме. Може и позајмица, ако некој не сака да се оддели од контролерот.
 5. C

  Каде да купам нинтендо 64 (реплика)

  Здраво форумџии. Веќе некое време барам низ скопјево а и на интернет место каде што можам да купам една малце ретро конзола Нинтендо 64, или уште подобро нејзина реплика (кинеска) во некоја од нашиве продавници за деца и играчки, но без успех. Дали некој од вас има информација, слушнал или видел...
На врв Дно