Nintendo Switch OLED залиха?

20 декември 2018
52
33
Некој да не има инсајд инфо кога продавнициве овде ќе добијат ОЛЕД верзија на залиха? Од Анхоч ми кажаа се очекувало во ноември, ама некако не ми личи како да ќе стигнат.
 

ARMac

Guru
2 октомври 2010
8,162
9,814
Скопје
androgaming.com
ARMac's setup  
Processor & Cooler
R7 2700x + Neptwin V2
Motherboard
Gigabyte B450 AORUS ELITE
Storage
Samsung 970 EVO NVMe
PSU
SilentStorm Icewind 750W
RAM
16GB Kingston HyperX Fury 3200
Video card
XFX Radeon RX 580 - 4GB
Case
Gigabyte C200
Mouse
Bloody v7
Keyboard
Natec Thor 300
Audio
Creative Muvo 2
Monitor
Benq GW2480E IPS + Dell p2219h
OS
Windows 10 Pro
Некој да не има инсајд инфо кога продавнициве овде ќе добијат ОЛЕД верзија на залиха? Од Анхоч ми кажаа се очекува во ноември, ама некако не ми личи како да ќе стигнат.

Залиха ќе има кога ќе се потрошат од стариве :)
 

FLEGMA

Epic
2 август 2012
9,798
14,989
Некој да не има инсајд инфо кога продавнициве овде ќе добијат ОЛЕД верзија на залиха? Од Анхоч ми кажаа се очекувало во ноември, ама некако не ми личи како да ќе стигнат.
23-11-2021 Nintendo Switch (OLED-Modell) Neon-Rot_Neon-Blau _ Amazon.de_ PC & Video Games.png

После ова, цената 100% ќе му оди нагоре.
 

TheMarshal

Unstoppable
3 јануари 2019
1,460
2,311
IDC Shop можно е да има.
Техномаркет
Нептун
Галерија
Анхоч
МОЖЕБИ Академска Книга

До пред кратко време скоро кај сите имаше на Лагер.
 

StalkeR

Unbeatable
5 декември 2009
4,535
4,758
Ке има во Анхоч за брзо мислам. Прашуваше еден пријател пред некој ден.
 

ARMac

Guru
2 октомври 2010
8,162
9,814
Скопје
androgaming.com
ARMac's setup  
Processor & Cooler
R7 2700x + Neptwin V2
Motherboard
Gigabyte B450 AORUS ELITE
Storage
Samsung 970 EVO NVMe
PSU
SilentStorm Icewind 750W
RAM
16GB Kingston HyperX Fury 3200
Video card
XFX Radeon RX 580 - 4GB
Case
Gigabyte C200
Mouse
Bloody v7
Keyboard
Natec Thor 300
Audio
Creative Muvo 2
Monitor
Benq GW2480E IPS + Dell p2219h
OS
Windows 10 Pro
IDC Shop можно е да има.
Техномаркет
Нептун
Галерија
Анхоч
МОЖЕБИ Академска Книга

До пред кратко време скоро кај сите имаше на Лагер.

Oled? Кога барав последен пат од 2019 моделот го имаше.
 

toshex

the fool
18 септември 2013
5,484
6,085
Мелмак
Ке има во Анхоч за брзо мислам. Прашуваше еден пријател пред некој ден.

Анхоч препродаваат роба од Галерија јас колку шо знам. А галерија се малце дива лига, тоа шо ќе кажат и тоа шо се дешава на дело не секогаш соодветствува.

Или со други зборови за шо и да иам прашано во Галерија стално е „ќе биде за недела, две“ а во реалност минуваат месеци и месеци некогаш.
 

skullmonkey

Unstoppable
25 април 2007
4,334
3,360
Скопје
www.gorast.com
IDC Shop можно е да има.
Техномаркет
Нептун
Галерија
Анхоч
МОЖЕБИ Академска Книга

До пред кратко време скоро кај сите имаше на Лагер.
Нема нигде. Единствени што носат како фирми се Галерија и Анхоч, а ИДЦ доколку успее да најде, но без некоја количина.
Анхоч препродаваат роба од Галерија јас колку шо знам. А галерија се малце дива лига, тоа шо ќе кажат и тоа шо се дешава на дело не секогаш соодветствува.

Или со други зборови за шо и да иам прашано во Галерија стално е „ќе биде за недела, две“ а во реалност минуваат месеци и месеци некогаш.
Анхоч и Галерија имаат различни канали односно, може да е ист канал, но секој посебно си носи, веќе некое време не преземаат едните од другите.
Инаку ко информација, од Нинтендо те обврзуваат да купиш 10 обични Свичови за да ти дозволат да купиш еден ОЛЕД Свич. Не само кај нас.

Стратешки многу луѓе почнаа да продаваат многу очувани свичови со игри за многу ниски цени со надеж да земат ОЛЕД верзија, истото би го направил и јас, но уште некое време ќе биде вака. Што ради чипови, што за да се потроши старата роба.
 

skullmonkey

Unstoppable
25 април 2007
4,334
3,360
Скопје
www.gorast.com
Никогаш не ги отпишувај Мобеликс и Ледиком.

Не е ист табиет публикава на ова. Не даваат по 30+% од цената за конзола.

Башка мислам дека стигна нова пратка вчера. Проверете деновиве по продавници.
 

TylerMkD

Unbeatable
7 ноември 2014
3,030
5,301
Не е ист табиет публикава на ова. Не даваат по 30+% од цената за конзола.

Башка мислам дека стигна нова пратка вчера. Проверете деновиве по продавници.

Малце не заебаваш ти, прво пиша во среда дека нема никаде (без најава дека ќе има), а вчера стигнале нови и се распродале. Значи имало во средата секако, така што или не си знаел ти или си знаел, ама ќутиш.
 

Tozo8

Gaining Experience
3 декември 2016
57
184
Некој да не има инсајд инфо кога продавнициве овде ќе добијат ОЛЕД верзија на залиха? Од Анхоч ми кажаа се очекувало во ноември, ама некако не ми личи како да ќе стигнат.
Имаш на залиха во Анхоч во продажните салони во Премиум и Капитол, Најдобро контактирај ги телефонски за да ти резервираат доколку сакаш.
 

skullmonkey

Unstoppable
25 април 2007
4,334
3,360
Скопје
www.gorast.com
Малце не заебаваш ти, прво пиша во среда дека нема никаде (без најава дека ќе има), а вчера стигнале нови и се распродале. Значи имало во средата секако, така што или не си знаел ти или си знаел, ама ќутиш.

Малце…
 

skullmonkey

Unstoppable
25 април 2007
4,334
3,360
Скопје
www.gorast.com
Врати си го старото мислење боље ти беше, ти го лајкнав дури пред да исчезне. Не филозофирај другпат со квази инсајдерски информации ако ни ден унапред не знаеш да ни помогнеш.

Ми го избришаа… иначе стики.

Иначе што мислиш ти? Идам од фирма до фирма да прашувам? Во среда беше едно, вчера нова информација. Толку ли ти е тешко да броиш. Прости бројки се. Една до друга.
 

TylerMkD

Unbeatable
7 ноември 2014
3,030
5,301
Ми го избришаа… иначе стики.

Иначе што мислиш ти? Идам од фирма до фирма да прашувам? Во среда беше едно, вчера нова информација. Толку ли ти е тешко да броиш. Прости бројки се. Една до друга.

Па што пишуваш дека нема нигде? Демек не знаеме веб да отвориме да видиме?
 

skullmonkey

Unstoppable
25 април 2007
4,334
3,360
Скопје
www.gorast.com
Па што пишуваш дека нема нигде? Демек не знаеме веб да отвориме да видиме?

Кога го пишав тој беше статусот и информацијата на продавниците.
Не се праи намачкан. И сам знаеш дека кога порачуваш редок хардвер тоа што бараш и тоа што добиваш не е исто.
 
20 декември 2018
52
33
Имаш на залиха во Анхоч во продажните салони во Премиум и Капитол, Најдобро контактирај ги телефонски за да ти резервираат доколку сакаш.
Да, го фатив мислам меѓу првите. Сакав да си земам со црвено/сино, ама најпрво само белото го имаа, па ај со тоа :D
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,021
Мислења
870,304
Членови
30,356
Најнов член
JanaTrpkovska1
На врв Дно