• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

маус

 1. Андреј

  Продадено Продавам маус Logitech G703 LIGHTSPEED HERO

  Продавам практично нов Logitech G703 LIGHTSPEED HERO маус. Купен во април 2021, користен недела дена а потоа чуван во кутија. Кутијата е малце искината при испорака, меѓутоа нема никакви гребнатинки на маусот. Цена: 4300 денари Галерија Повеќе инфо за маусот тука. Плаќање и прием на 5 јули...
 2. Garfield'

  предлог на механичка тастатура и маус

  здрво ит. сакам да земам механичка тастатура и маус по можност да бидат безжични, буџет од 3-4к.
 3. comakot

  Продадено Asus Strix GTX 960 2GB, Gigabyte Force K85 механичка тастатура и SteelSeries Rival 300 маус

  Ако може проценка за наведените предмети Asus Strix GTX 960 2GB - Значи е 2гб варијанта и се работи за овај модел на интезивни игри оди до максимум 65 степени (Farcry 5), редовно чистена. Купена од Сетек Гаранција нема. Gigabyte Force K85 - Тастатурата користи црвени свичеви (Kalih) и е...
 4. bobipp

  Предлог за бежично глувче

  Ако може предлог за некое добро глувче со цена од 500-1000 ден. Потребно е за работа, значи фотошоп и такви работи, гејминг не ме интересира. Обавезно мора да е бежично и да работи добро без пад, за на биро ми треба директно, немазна површина, немам место за падови, а и одвикнат сум да ги...
На врв Дно