• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

gigabyte

 1. Roxas

  Preporaka za monitor

  Izdvoiv dve opcii od anhoch. Ne najdov mnogu pisuvano za modelot na Gigabyte tuka na forumov. Koi se vasite predlozi? anhoch.com/product/599870349/monitor-34-gigabyte-g34wqc-led-gaming-1ms-144hz-wqhd-8bitshdr-2xhdmi2xdp-curved-heighttilt...
 2. NikacXMKD

  Gigabyte B450 Aorus Elite

  Матична B450 Aorus Elite земена од DDstore, септември 2019. Доаѓа со гаранција која трае уште околу 2 години, самата кутија и се што беше оригинално во неа. Матичната е користена стриктно за гејминг и е комплетно исправна. Ја сменив за понова од мерак. Цена: 5000 мкд
 3. Ficiani

  Проценка CPU, Motherboard & 8GB DDR3 RAM во комплет

  Проценка на следниве компоненти во комплет или поединечно би била повеќе од добредојдена: Intel® Core™ i5-6400 Processor - Intel® Core™ i5-6400 Processor (6M Cache, up to 3.30 GHz) Product Specifications GIGABYTE GA-B150M-DS3H DDR3 Motherboard - GA-B150M-DS3H DDR3 (rev. 1.0) | Motherboard -...
 4. F

  Boot loop на PC

  Здраво, имам два компјутера кои го имаат истиот проблем. Прават константо подигање на системот. Нема POST, туку почнуваат вентиралторите и напојувањето и се гасат по 1 секунда, и се така во круг. Еден од компјутерите беше изгасен коректно и оставен 1 месец во мирување, на првото наредно...
 5. Multipass

  Gigabyte Z390 AORUS ELITE

  Продавам матична плоча Gigabyte Z390 AORUS ELITE. Купена е во Анхоч, користена е 6 месеци со преостаната гаранција од 30 месеци. Со неа се зачувани сите додатоци со кои доаѓа, како и самата кутија. Ја продавам бидејќи ми е досадно и сакам нов систем да склопувам. :) Цена: 9.500 денари.
 6. MadBuldog

  3700X Double Elite Build

  Ги чекав AMD Ryzen 3950X рецензиите пред да се одлучам со кој процесор ќе одам за мојот прв десктоп build, после повеќе од 15 години. Се мислев помеѓу Ryzen 3600 и 3700X, и базирано на моите работни (и гејминг) потреби на крај се решив да одам со 3700X (од Сетек). Сакав да одам со новиот X570...
 7. shifty

  Продадено Haswell платформи и конфигурација

  Ќе ве замолам за проценка на следниве плочи со вклучен I3-4150/4160/4170 најизменично со секоја плоча: 1. GIGABYTE GA-B85M-HD3 2. GIGABYTE GA-Z97P-D3 3. GIGABYTE GA-Z97X-SLI 4. GIGABYTE GA-H97-HD3 5. GIGABYTE GA-Z87P-D3 6. ASUS MAXIMUS VII HERO - дел од плочиве не се користени воопшто, боцнат...
 8. cgfreak

  Проценка GIGABYTE GeForce GTX 760 WindForce 3X OC Rev. 2

  Проценка пред да оди на продажба. Не е нит копана, нит гејмана, во куќиште со филтри, непушачка просторија. GIGABYTE GeForce GTX 760 WindForce 3X OC Rev. 2
 9. RagingDemon

  Gigabyte GA-Z270-Gaming K3 LGA1151 + CPU Intel G3930 Kaby + 4GB RAM

  Продавам матична плоча Gigabyte GA-Z270-Gaming K3 сокет LGA 1151 без I/O shield тенекијата, заедно со процесор Intel G3930 Kaby Lake + 4GB RAM меморија Adata DDR4 2400MHz. Деловите се во одлична состојба, купени се пред некое време од член на форумов, ама поради промена на планот преминав на...
 10. RagingDemon

  Gigabyte GTX 1050 Ti G1 Gaming 4G со писмена гаранција

  Продавам графичка карта Gigabyte GTX 1050 Ti G1 Gaming 4Gb со писмена гаранција од DDStore. Графичката е G1 Gaming верзијата и е во перфектна состојба. Воопшто не е мачена, користена е за лајт гејмање на CS:GO. Доаѓа во оригиналната кутија и со писмена гаранција од ДДСтор до март 2020-та година...
 11. Necromancer

  Продавам Gigabyte GTX 1050 OC

  Ја продавам картата од линкот. Во кутија, со сите додатоци фабрички. Графичката е супер, многу тивка, до 50 и нешто степени воопшто не вклучуваат вентилаторите. Картата е оваа од линкот: Anhoch PC Market Online - Gigabyte PCX GeForce GTX 1050 Windforce OC 2GB GDDR5 DVI/3xHDMI/DP DX12 WINDFORCE...
 12. MasteR_#0

  Продадено Gigabyte GTX 1060 3GB Windforce OC

  Како што гласи насловот, се продава оваа карта, купена јуни 2017 од DDCom, под гаранција уште 1.5 година, доаѓа во целосно пакување. Користена е исклучиво за гејминг (BF3/4 и по некоја нова игра) на stock фрекфенции (обично оди до ~1885Mhz boost на јадро). Едниствена маана е што на ~65% +/-...
 13. spiritBreaker

  Се продава Gigabyte GTX 980Ti G1 Gaming

  се продава графичката од насловот. измината гаранција, користена само за гејминг, редовно чистена. цена фиксна 28 000, без замени. контакт тука или во пп. слики ќе се стават подоцна.
 14. Fatal1ty_

  Рецензија [TestDrive] Gigabyte GeForce GTX 1080 Founders Edition

  Неодамна NVIDIA го претстави NVIDIA® GeForce® GTX 1080 - првиот GPU базиран на Pascal архитектура, која има двојно поголем капацитет за виртуелната реалност (VR), во споредба со GeForce GTX TITAN X. Pascal покажува значително зголемување на ефикасноста, мемориски пропусен опсег и ефикасност во...
 15. gokica

  Gigabyte со ново глувче

  http://www.gigabyte.com/press-center/news-page.aspx?nid=1415 Гигабајт најави глувче XM300. http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=5771#kf Сензорот е Pixart 3988. Инаку ова е оптички глушец кој има максимум 6400 DPI со можност за промени од поголема резолуција кон помала и...
На врв Дно