Стани премиум член, добиј куп бенефити и поддржи ја работата на IT.mk!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

gaming configuration конфигурација

 1. Нема Слика

  Gaming PC: b450m-Ds3h, Ryzen 5 2600, 16GB DDR4-3200, GTX 1060 6gb, 240GB m.2 + 1TB HDD

  Се продава половна гејминг конфигурација: MB: Gigabyte B40m-ds3h CPU: Ryzen 5 2600 + stock cooler RAM: Kingston HyperX Fury Black 16GB(2x8GB) DDR4-3200 CL16 VGA: Gigabyte 1060 6GB Xtreme edition SSD: M.2 SSD 240gb HDD: Seagate Baracuda 1TB 7200RPM PSU: Sharkoon Silentstorm Icewind 750W 80+Bronce...
 2. Gaming PC / Ryzen9 5900x / 3060ti

  Gaming PC / Ryzen9 5900x / 3060ti

  Konfiguracijata ja sklopiv 1 Oct. 2022, site delovi se pod garancija. ASUS Tuf Gaming X570-PLUS AMD Ryzen 9 5900X Nvidia RTX 3060-Ti ( Mining Free ) Samsung 970 Evo Plus NVMe PCIe M.2 1TB Kingston KF3600C16D4/16GX 2x16GB COOLERS CPU BE QUIET! DARK ROCK PRO 4 PSU 850W BE QUIET! STRAIGHT POWER 11...
 3. Petarys

  Мислење за конфигурација (AMD Ryzen 7 7700)

  Здраво на сите. Планирам да порачам делови за да склопам PC. Вреди да напоменам дека ова ќе ми биде прва конфигурација/PC во животот, досега сум користел само лаптопи. Целта за конфигурацијава е гејминг само за една игра :D (Cities Skylines 1/Cities Skylines 2). Цената е 35.000 чешки круни...
 4. Ryzen 9 5900 / RTX 3060ti / 1TB M.2 NVMe / 32GB RAM 3200

  Ryzen 9 5900 / RTX 3060ti / 1TB M.2 NVMe / 32GB RAM 3200

  https://www.userbenchmark.com/UserRun/57447105 Konfiguracijata ja sklopiv 1 Oct. 2022, site delovi se pod garancija. ASUS Tuf Gaming X570-PLUS AMD Ryzen 9 5900X Nvidia RTX 3060-Ti ( Mining Free ) Samsung 970 Evo Plus NVMe PCIe M.2 1TB Kingston KF3600C16D4/16GX 2x16GB COOLERS CPU BE QUIET! DARK...
 5. Конфигурација R7 5800x + RTX 3070 X TRIO + B550 + Периферија

  Конфигурација R7 5800x + RTX 3070 X TRIO + B550 + Периферија

  Здраво, ја продавам следнава конфигурација + периферија, Продавам се комплет бидејки многу време губам на компјутер за џабе, наместо да учам седам на компјутер Не е копана графичката. Цена Конфигурација + Периферија 115к Конфигурација 100к Не е фиксна цената може мала корекција Не праќам по...
 6. R

  Целосна конфигурација R9 3950x

  Се продава конфигурација користена 1 месец за чиа плотинг, па потоа користена за јутјуб и нетфликс. Сите делови се под гаранција и се купени пред околу 6 месеци, освен графичката која е купена одделно и нема важечка гаранција (истата е користена само за лајт гејминг). - CPU AMD Ryzen 9 3950X...
 7. G

  (mb msi b450 tomahawk max) или (MB Gigabyte B550M)

  Ќе правам конфигурација и незнам со која матична плоча да идам, а за процесор одбрав Ryzen 5 3600, 6core 12threads Мислење?
 8. L

  PC до 45 000 денари

  Здраво , планирам во скоро да склопам PC za Gaming 1080п до 45 000 ден , а притоа сакам да добијам квалитет (издрзливост) . Пред се планирам нов но може и со некој половни делови па бидејки не сум искусен сакам да ме посоветувате , за неколку предлога конфигурации дали интел , дали амд? (зборам...
 9. steelseries

  Предлог Конфигурација до 55.000 денари + - (3-4к)

  Цпу да биде i7 6700k Гпу 960 4gb ili ako ima sansa nekako gtx 1060 6gb 8 giga ram dovolno e останатото на вас оставам :p
На врв Дно