Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
D.P.R

Буџет Gaming Конфигурација: i5 7500 3.4 Ghz, GTX 1060 3GB, 12 GB RAM

Слики


Тип
Продавам
Состојба
Користен одлично сочуван
Цена
12.000 ден.
Истекува

Опис

Гаранција
  1. Да
Карго
  1. Да
Се продава буџет gaming PC со следните делови

CPU: Intel Core i5-7500 3.4 Ghz
MOBO: MSI Z270-A PRO
GPU: Gigabyte Gaming G1 GTX 1060 3GB
RAM DDR4 12 GB
SSD: Kingston A400 256GB
PSU: EVGA 450BT 450W 80+ Bronze
CASE: Natec Titan 750

Имам документација и кутија за Куќиште, графичка, напојување и важечка гаранција за рамот.

Цена: 12.000 Денари


Компјутерот е 100% исправен само фали I/O shield на матична.

Информации

Автор
D.P.R
Поднесена
Изменето од модератор
Прегледи
160

Повеќе огласи од D.P.R

На врв Дно