Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
TheDimiskov

Конфигурација R7 5800x + RTX 3070 X TRIO + B550 + Периферија

Статус
Овој оглас е заклучен.

Слики


Тип
Продавам
Состојба
Користен одлично сочуван
Цена
100.000 ден.
Истекува

Опис

Гаранција
  1. Да
Здраво, ја продавам следнава конфигурација + периферија, Продавам се комплет бидејки многу време губам на компјутер за џабе, наместо да учам седам на компјутер
Не е копана графичката.

Цена
Конфигурација + Периферија 115к
Конфигурација 100к

Не е фиксна цената може мала корекција

Не праќам по карго, Само Скопје, може да се види и испроба сетапот.
Контакт ПП

Куќиште: Nzxt H510 Elite + 4x Nzxt Argb 2 Fans
Mатична: AsRock B550 Steel Legend
Процесор: Ryzen R7 5800x
Кулер: Xigmatek Aurora 240mm AIO ARGB
Рам: Geil Evo X II ARGB 4x8 3200mhz
Графичка: Rtx 3070 MSI X Trio
Ссд: Kingston a400 1tb + Kingston Nvme 500gb
Напојување: Antec HCG 850w 80+ bronze

Монитор: Gigabyte G27FC
Тастатура: BlackWidow V3
Маус: Model d
Слушалки: SS Arctis 5
Звучници: Logitech Z625

  • Ми се допаѓа
Реакции: Ребро и salamander

Информации

Автор
TheDimiskov
Поднесена
Изменето од модератор
Прегледи
697

Повеќе огласи од TheDimiskov

На врв Дно