• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

PC до 45 000 денари

  • Ја почнал/а темата
  • #1

LILDAX

Intern
20 март 2020
9
8
Здраво , планирам во скоро да склопам PC za Gaming 1080п до 45 000 ден , а притоа сакам да добијам квалитет (издрзливост) . Пред се планирам нов но може и со некој половни делови па бидејки не сум искусен сакам да ме посоветувате , за неколку предлога конфигурации
дали интел , дали амд? (зборам за квалитет)
Би сакал да се извлече MAX за тие пари.
Благодарам .
 

Rikimaru

Unstoppable
26 март 2016
2,080
3,068
Битола
Без или со монитор. Какви игри исто така. Можеш да најдеш добро зачувани половни делови тука баш на форумов. Позз.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #4

LILDAX

Intern
20 март 2020
9
8
без , apex , fortnite pubg asasin far cry cod скоро се најново , фала ти него доколку некој знае нека ми препрати неколку примери од конфигурации на ново и на старо би сакал со добра оптимизација да е целосен производ (хардвер)
 

gOJDO

Illuminator
23 јануари 2008
9,874
15,221
сред село
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
Intel со вентилатор
Motherboard
Asus
Storage
полн
PSU
ЕВН Снабдување
RAM
алуминиумски
Video card
Super VGA
Case
closed
Mouse
хрчак домашен
Keyboard
механичка
Audio
сардисаунд
Monitor
телевизор у боја
OS
Windows
За 45000 денари можам да ти понудам малку подобра варијанта на конфигурацијата од погоре:

MB: Asrock B450M-HDV, нова, гаранција 2 години
CPU: Ryzen 5 2600X, купен пред 1 година, под гаранција уште 2 години, stock кулерот е нов, неупотребуван
RAM: A-Data XPG Gammix D10 16GB(2x8GB) DDR4-3200 CL16, нови, 5 години гаранција
VGA: Gigabyte GTX 1070Ti Gaming 8GB OC, половна, гаранција од мене 1 месец
SSD: Samsung 970 Evo Plus 500GB M.2 NVMe, ново, 23 месеци гаранција
HDD: Toshiba P300 2TB 7200RPM 64MB SATA, нов, 23 месеци гаранција
PSU: Xigmatek Centauro S CTS-550 550W 85+ Bronze, ново, 35 месеци гаранција
Case: Xigmatek Sircon III, ново, 35 месеци гаранција
Case fans: 4x Xigmatek 120mm red led fans, нови
 

DemoUser

On your way to fame
27 април 2010
931
858
Скопје / Автокоманда
DemoUser's setup  
Mouse
Logitech G305
Keyboard
Logitech MX Keys
Monitor
ASUS ROG PG258Q 24" 240hz
OS
Windows 10 Pro
@LILDAX ова што ти го дава @gOJDO ти е загарантирано функционално само го палиш и тераш.
И мислам не е потребно повеќе да се оптеретува темава со конфогурации и бла бла бла.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42,673
Мислења
830,163
Членови
28,670
Најнов член
digado133
На врв Дно