• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

corsair

 1. N1kola98

  Corsair Напојување

  Дали знаете каде би можел да најдам Corsair CX450/450М напојување кај нас ?
 2. VerGer

  Corsair VX450W

  Се продава напојувањето од насловот. Користено во просторија каде не се пуши, качено на биро. Каблите не се модуларни, ама се sleeved и со доволна должина за рутирање. Иде без кутија, само со платнената торбичка. Козметички нема никаква мана. Corsair VX450W Power Supply – JonnyGURU.com Цена...
 3. RagingDemon

  Матична Gigabyte GA-H77M-D3H LGA 1155 + CPU Intel Core i5 2300, 8GB DDR3 1600 Corsair Vengeance RAM

  Продавам: Матична плоча Gigabyte GA-H77M-D3H Rev 1.1 LGA 1155 + процесор Intel Core i5 2300 + Генеричкиот 115Х кулер - 4999 ден РАМ меморија 8GB (2x4) Corsair Vengeance DDR3 1600MHz CL9 - 2999 ден Деловите се со истечена гаранција (за рамот не сум сигурен, али секако е купен во америките така...
 4. prichina

  Продадено 4x1GB DDR3 1600 Mhz CL9 (Corsair и Patriot)

  Сите модули се со капацитет 1GB, DDR3, 1600 Мhz... со HeatSink/HeatSpreader од врвен квалитет. Corsair Dominator 2x1GB ddr3 модули 1600 Mhz 8-8-8-24 1.65v (можат и на 1.5v да работат...ако го загрижува некој напонот) Patriot Viper Extreme series 2x1GB ddr3 1600 Mhz 9-9-9-24 1.65v (можат на...
На врв Дно