1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

SMART TV IPTV

Дискусија во форумот 'Радио, телевизија, радио-телевизиски сигнал и него' започната од Corba, 11 Јануари 2015.

 1. Ts011

  Ts011
  Gaining Experience

  160
  68
  31 Март 2020
  Машко
  Za 18.5$ godisno ... mislam deka e nad ...site ocekuvajna moja otcenka e 5.5/10 bidejki sto imam platena iptv , znae da zastane i da ne trgne povejke/sekojdnevno,(osvem sto e podnaredena listata i sto na videotekata ima Rs/prevod)a kosta mnogu povejke na mesecno nivo ne sporeduvam na godisno,ne ni pomisluvam 55~60eu da sporedam so 18.5$
  znaci kompromisot e toj ...
  Ps, vtorata lista so mija prati kitaecot e nesto nad 30 000 kanali i nad 10 000 Vdo.
   
  На yasho му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Антониј.К

  Антониј.К
  Gaining Experience

  733
  479
  28 ноември 2014
  Машко
  Вечити студент
  А што ќе ти се толку канали? И зашто се "палите" на толкава бројка канали и VOD?
   
  artweb, yasho и на DrMTR им се допаѓа ова.
 3. Ts011

  Ts011
  Gaining Experience

  160
  68
  31 Март 2020
  Машко
  ne pisav nikade deka se palam pisav "ps, deka mi pustija po golema lista inaku gi ima site eu drzavi eksYu 390 kanali / Bug 82/ En serii 8900/2600 filmovi20017/18
  2900 -2019-20ta / ima 900 turski serii ......itn od site ovie brojki realno 300 mozebi ke gi vrtis a mozebi i 100 dal kese ....
  sekoj so svoja zelba i vkus ....ali cenata e vkusna pred 5/6 meseci plativ 18eu,za 3 meseci ~ne bev nesto posebno zadovolen znam sto gledav ... sega vrtam istite kanali Znaci pisav bez videotekata so Srbski Titl samo so e 18.5$ ama godisno....
  taka da ....
   
 4. HardCorec

  HardCorec
  Unbeatable

  3,304
  4,834
  4 ноември 2013
  Машко
  Ме мрзеше да бележам, ке заглавев до сабајле.

  bog da cuva.jpg
   
  borcep, artweb и на Pane24 им се допаѓа ова.
 5. DrMTR

  DrMTR
  Guru

  6,510
  6,574
  27 Март 2014
  Листава е перфектна за моите потреби. Ги има истите канали како овие македонскиве реселери што ги шиткаат за доста пониска цена. Стабилни линкови без никаков проблем на мојот бокс. Македонскиве што ми пратија тест знаеше да кочи и сецка. Ова е мое искуство. Јас сум задоволен од кинезот . За таа цена нема што да барам повеќе.
   
  На krema и Ts011 им се допаѓа ова.
 6. Ts011

  Ts011
  Gaining Experience

  160
  68
  31 Март 2020
  Машко
  Jas istoto go napomnav ..ne nudi nisto povejke ovdesen preprodavac ...so naredeni folderi, od kaj mene porackata e napravena ...samo ke pocekam nesto bankava zafrkava/ili kartickava i minatiot pat, me seckase so plajkajnevo...
   
  На DrMTR му/ѝ се допаѓа ова.
 7. yasho

  yasho
  On your way to fame

  452
  578
  11 Јануари 2014
  Машко
  Не сум користел ИПТВ од наши (МКД) препродавачи, не би можел да споредам, ама па самата бројка на канали и не е нешто пресудно битна, реално, гледаш макс.50 тина канали во favorites ... а и доста се дуплираат. VoD има, има дури и фолдер со избор на различен јазик на аудио, ама не ми се никако организирани, нит се прегледни, нит има пребарување... онака за кога ти е ептен досадно, ама што знам...

  Јас би рекол колку пари, толку музика е.

  Овде од локалниот телеком има ИПТВ сервис за ~7еур месечно, малку е целата содржина само на Германски, иначе како UI, а особено user experience во однос на SmartThings арр за смарт телевизор е значително, значително подобро. За стабилност не правиме муабет, сепак е headend во сопствена мрежа, не е споредливо.
   
  На DrMTR му/ѝ се допаѓа ова.
 8. olikomerc

  olikomerc
  Unstoppable

  4,614
  3,528
  11 Декември 2008
  Машко
  Тие Ultrakom се доста нестабилни, десетици луѓе што дојдоа кај мене ми го кажаа истото.

  Кој сака да испроба, имам неколку пакети, нека се обрати во порака.
   
  krema, HardCorec, Ts011 и на уште 1 им се допаѓа ова.
 9. sasemkd

  sasemkd
  Intern

  218
  42
  24 Јануари 2010
  Kako si zadovolen od kinezot ako die zemal od kaj nego
  I kolku vreme teras?
   
 10. Ts011

  Ts011
  Gaining Experience

  160
  68
  31 Март 2020
  Машко
  Prezadovolen od kinezot ... ima mn,kanali no nas tolku toa ne ne interesira povejke stabilnosta me inteersira ...imas i opcija za 1 mesec 1.9$ nisto ne gubis mene mi dade 1+1 mesec oti reklama sum mu pravel za taa cena ... koristam 6ti den bez prekin poradi situacijava se gledaat areni, hbo,axn,cinemax1/2-nesto,muzika,dokumentarni h2,i ovaa discovery c&i po nekoj film bez prevod ,stabilnost 98% / paralelno imam i ultraKom platen do ovoj mesec osvem sto na ultra se podnaredeni kanalite za eks JY i ima srpski prevod na videotekata nema nisto povejke* na ultraKom stabilnost 95%
  eve ti od ali link ne gubis nisto 1.90$ 1mesec probaj komunikacija so covekot ekstra i poddrska.
  US $1.9 |Europe IPTV subscription 6000 HD channels Arabic France Russia Canada USA India Latin America Spain Android smart iptv M3U|Set-top Boxes| | - AliExpress
   
  На krema му/ѝ се допаѓа ова.
 11. krema

  krema
  Professor

  11,052
  10,557
  24 Јуни 2009
  Машко
  Сакаш да кажеш дека китаецот е постабиел од ултраком?
   
 12. Garfield'

  Garfield'
  Gaining Experience

  265
  57
  18 Јануари 2019
  Машко
  работа,дома
  Последна промена: 12 Април 2020
 13. Garfield'

  Garfield'
  Gaining Experience

  265
  57
  18 Јануари 2019
  Машко
  работа,дома
  Здраво
  Имам m3u link за iptv,доколку ви треба,ќе ви ја дадам 3 месецие платена,дополнително има username и paasword за iptv smartest pro
  (raboti gi imaa site kanai,se nadevam deka nema da ima problem pri gledajne tv)
   
 14. Ts011

  Ts011
  Gaining Experience

  160
  68
  31 Март 2020
  Машко
  Dokolku ne ti treba prevod ..da kaj ultra kom ima pocesto buffering kaj kitaecot ili raboti ili ne.(kanalot)... nema buffer...inaku 2ta tv se na lan povrzani(za da isklucam seckajne od wi.fi) isprobano so 2 ist app,ssiptv nee nesto posebno aplikacijata..ali nema opcija za druga..na lg to ja plativ(ednokratno 5.49€) smart iptv i ovaa app e ekstra za llg i samsumg.
  Site sto preprodavaat iptv vikaat android tv ili box....na drugo kocelo...e na ovaa app ne koci webOs letaa....
   
  На kamenko му/ѝ се допаѓа ова.
 15. sasemkd

  sasemkd
  Intern

  218
  42
  24 Јануари 2010
  Ovoj ti e drug prodavac.
  Pogore postot ti e so nasi znaminja
  Me interesirase za toj dali e dobar.
   
 16. Ts011

  Ts011
  Gaining Experience

  160
  68
  31 Март 2020
  Машко
  Da imav od nego 3listi po 24h.,istata lista e so ovoj....ovaa kako opcija ti ja prativ bidejki ima i 1 mesec da kupis za 1.90$...jas veke kupiv ...za taa cena mi dade 1+1mesec ....
   
  На sasemkd му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Ts011

  Ts011
  Gaining Experience

  160
  68
  31 Март 2020
  Машко
  Toj so naseto zname ,mislam deka site eks yu kanali mu se vo 1 folder pa posle vnatre se po drzavi,muzicki,sport,film,dokumentarni taka nekako bese... inaku i tie rabotea ekstra stabilno ...18.65$ godisno...
   
  На artweb му/ѝ се допаѓа ова.
 18. artweb

  artweb
  On your way to fame

  1,356
  649
  5 Март 2012
  Машко
  невработен
  дршка, подршка, најдршка :D
   
  На Антониј.К му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Ts011

  Ts011
  Gaining Experience

  160
  68
  31 Март 2020
  Машко
  Daj nekoj detall + email br,viber....strana fb...?
   
  На artweb му/ѝ се допаѓа ова.
 20. artweb

  artweb
  On your way to fame

  1,356
  649
  5 Март 2012
  Машко
  невработен
  Пред два дена од истиот кинез купив за 1 месец, дури денес добив порака "Order has been shipped!", но уште ја немам добиено листата.
  Чудно е за една листа да ја чекам толку долго.

  И чекаше бааги или одма ти ја прати ?
   
 21. Ts011

  Ts011
  Gaining Experience

  160
  68
  31 Март 2020
  Машко
  Pisimu privatna poraka vo delot (contact with sealler) mene mi ja isprati vo privatna poraka za 1 cas....
   
 22. artweb

  artweb
  On your way to fame

  1,356
  649
  5 Март 2012
  Машко
  невработен
  Само што проверив, ми пратил во приватна порака.
   
 23. corpz

  corpz
  Intern

  28
  23
  12 Април 2007
  Јас да се заблагодарам на Ts011 за препораката од Кинезот од Али.

  Пазарив едногодишна претплата од Кинезот и се зачудив колку многу од каналите, всушност, работат а не само да фигурираат на листа (ова не е ироничен коментар) - речиси сите. Исто така, резолуцијата на каналите е извонредна а сецкање нема никакво. Најтопла препорака за горенаведениот линк.

  Само не знам дали можам со иста линија да гледам на два уреди, или треба нова да пазарам, уште не сум го прашал Кинезот.
   
  На moongose му/ѝ се допаѓа ова.
 24. moongose

  moongose
  Unstoppable

  2,323
  2,567
  19 Јули 2013
  Може, ама не истовремено.
  Пробај во секој случај. Треба кога ќе пуштиш на вториот уред за кратко време на првиот да прекине. Ако не прекинува, не ти треба уште една претплата.
   
 25. Ts011

  Ts011
  Gaining Experience

  160
  68
  31 Март 2020
  Машко
  Super*jas gi isprobav povejketo listi sto imaa eks yu kanali a vo niv se site ovie sto gi sledime i barame ....Ovaa bese najstabilna ....
  Za gledajne na 2/3 uredi 1 lista ne moze istovremeno ke secka i koci i na 2ta uredi oddelno moze jas imam na tv na mob.i na Laptop preku Vlc oddelno sekade si raboti...
   

Сподели

Вчитување...