1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

SMART TV IPTV

Дискусија во форумот 'Радио, телевизија, радио-телевизиски сигнал и него' започната од Corba, 11 Јануари 2015.

 1. olikomerc

  olikomerc
  Unstoppable

  4,614
  3,528
  11 Декември 2008
  Машко
  Комедии
   
  JellyfitzDMT, DrMTR и на MacRazor им се допаѓа ова.
 2. Ts011

  Ts011
  Gaining Experience

  160
  68
  31 Март 2020
  Машко
  На DrMTR му/ѝ се допаѓа ова.
 3. senait007

  senait007
  Баниран/a

  38
  8
  15 Јули 2014
  Машко
  Zdravo, dajtw predlog dobrar iptv, bitno mie da ima videoteka so filmovi na makedonski prevod i tie kanali action m fantazy m od max tv.
  Fala


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
 4. Антониј.К

  Антониј.К
  Gaining Experience

  735
  482
  28 ноември 2014
  Машко
  Вечити студент
  пиши ми


  Испратено од iPhone преку IT.mk форум апликација
   
 5. dac12

  dac12
  Intern

  9
  2
  17 Февруари 2011
 6. DrMTR

  DrMTR
  Guru

  6,513
  6,579
  27 Март 2014
  Ставете цени на пакетите !
   
  На Speedster му/ѝ се допаѓа ова.
 7. DrMTR

  DrMTR
  Guru

  6,513
  6,579
  27 Март 2014
  Дај повеќе информации..
   
 8. Ts011

  Ts011
  Gaining Experience

  160
  68
  31 Март 2020
  Машко
  Posakaj sto sakas infoo ke dobies...
  raboti na smart iptv app, ssiptv app na Vlc na android lesno se uploadira listata kade sakas ...
   
 9. DrMTR

  DrMTR
  Guru

  6,513
  6,579
  27 Март 2014
  Ми пратија иптв листа на тест и на неа само хрватски канали.. Ништо од тоа не ме интересира.
   
 10. Harrabed

  Harrabed
  Practice makes perfect

  1,372
  1,432
  22 Април 2013
  Машко
  Не му се работе
  Како сецка па тоа е страшно.. Без пари не би зимал од овие не па да плаќам...
   
  На artweb и DrMTR им се допаѓа ова.
 11. dac12

  dac12
  Intern

  9
  2
  17 Февруари 2011
  Аха, да, се гледа и на видеото како сецка, хаахха...
   
 12. Ts011

  Ts011
  Gaining Experience

  160
  68
  31 Март 2020
  Машко
  sigurno e gresna m3u listata, jas gledam 2 razlicni listi edna pogolema i edna pomala i 2te rabotata bez problem ......
  koja app koristis ???
   
 13. Ts011

  Ts011
  Gaining Experience

  160
  68
  31 Март 2020
  Машко
  ? Kaj secka ..ne znam ...treba da imate na um deka seckajneto najmnogu zavisi od brzinata i pred se od stabilnosta na internetot(ako interetot vi e ugusen odnosno delite Nat ip adresi sega so krizava site se po doma, a sto mislite youtube i netflix zosto ja namalija kvalitetot na 1080i max? + videoto sto e prikaceno e na ps preku Vlc player ,koj i nee nesto posebno za iptv .... si ima za toa aplikacii nameneti samo za iptv ova e kako rezerva (kolku da ja imas i na lap top )
   
  На dac12 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Ts011

  Ts011
  Gaining Experience

  160
  68
  31 Март 2020
  Машко
  Top e druze(preku leb pogaca da ne barame) za 8eu/1mesec ,za povejke meseci idi poevtino,na godisno nivo 340denari tolku kanali i taa videoteka/nikade ja nema ....
  za arenite kolku plajkaa narodot na telekom za magenta ... ?? samo za arena i hbo,?
   

  Прикачени датотеки:

  На dac12 му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Futurelakimens

  Futurelakimens
  On your way to fame

  1,424
  872
  12 Април 2017
  Машко
 16. k3b

  k3b
  Gaining Experience

  152
  88
  12 Декември 2017
  Машко
  Vo globala se se preprodavaci od edni isti 5-6 izvori :)


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
  На bxxxn и Ts011 им се допаѓа ова.
 17. dac12

  dac12
  Intern

  9
  2
  17 Февруари 2011
  MakIPTV
  2500 Денари годишно, месечно рачунајте сами, втора година сум кај нив, телевизијата е супер...
   
  На DrMTR му/ѝ се допаѓа ова.
 18. DrMTR

  DrMTR
  Guru

  6,513
  6,579
  27 Март 2014
  VLC
   
 19. DrMTR

  DrMTR
  Guru

  6,513
  6,579
  27 Март 2014
  Дајте листа на канали. Сигурно нема да плаќам за да гледам DMSAT.
   
  На bakigvg му/ѝ се допаѓа ова.
 20. dac12

  dac12
  Intern

  9
  2
  17 Февруари 2011
  Слободно побарајте си тест, бесплатен е.
   

  Прикачени датотеки:

  • name.txt
   Големина:
   112.5 KB
   Прегледи:
   26
 21. Ts011

  Ts011
  Gaining Experience

  160
  68
  31 Март 2020
  Машко
  eve druze na vlc top si raboti , ete i prethodnata pogore slika e od druga lista , ali i 2te rabotat ....
   

  Прикачени датотеки:

 22. DrMTR

  DrMTR
  Guru

  6,513
  6,579
  27 Март 2014
  Да во ред е сега.
   
  На Ts011 му/ѝ се допаѓа ова.
 23. Ts011

  Ts011
  Gaining Experience

  160
  68
  31 Март 2020
  Машко
  Ajde vozi sega senki nad balkanot SE2 ili juzni vetar mene uste 11ta epizodaa mi ostana
  ili sto sakas mene mi ostavija vpecatok narkos mexico i narkos site 3 sezoni *
  sekoj so svoj vkus ali za site ima po nesto isto go imas Bad boys four life 2020.!
   

  Прикачени датотеки:

 24. DrMTR

  DrMTR
  Guru

  6,513
  6,579
  27 Март 2014
  Дали ке може да провериш дали National Geographic Wild и обичната се со македонски превод или ?
   
 25. Ts011

  Ts011
  Gaining Experience

  160
  68
  31 Март 2020
  Машко
  vo folderot makedonija stom ja nema nema mk,prevod...bar taka bese izminative 5/6 meseci so site razlicni listi sto sum gi imal ...go sega toj kanal ne go sretnav so Mk.prevod samo natGeo
   
  На Garfield' му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...