1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

SMART TV IPTV

Дискусија во форумот 'Радио, телевизија, радио-телевизиски сигнал и него' започната од Corba, 11 Јануари 2015.

 1. Ts011

  Ts011
  Gaining Experience

  159
  68
  31 Март 2020
  Машко
  Momentalno ovaa lista sto ja imam ima majmnogu Mk kanali okolu 50, site drugi bea od 20~30,!
  eve gi kanalite znaci site sto odat na telekom/a1 /kablovski ima i po nekoj ramkoven*
   

  Прикачени датотеки:

  Последна промена: 5 Април 2020
 2. DrMTR

  DrMTR
  Guru

  6,502
  6,564
  27 Март 2014
  Поскапи се од конкуренцијава..
   
 3. Luxell

  Luxell
  Gaining Experience

  240
  55
  7 Јули 2012
  Машко
  Ќе да се и двете.
  qqq.jpg
   
  На artweb му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Pane24

  Pane24
  Unbeatable

  4,654
  4,104
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Оноа кога ке се попалеш дека имаш 2000+ канали и си викаш еј супер го зимам...
  Screenshot_140.png
  Ко треба да плаќаш гледаш уствари 1000+ било.
  Screenshot_141.png
   
  На Ts011 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Kajsibebraat

  Kajsibebraat
  On your way to fame

  1,455
  950
  1 Април 2012
  Машко
  абе види сеа 1000+ може да значи било кој број на интервал (1000, +бесконечност)
   
  На Pane24 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Ts011

  Ts011
  Gaining Experience

  159
  68
  31 Март 2020
  Машко
  Seto e smeski kaj nas mozi i 1001 moze i 1999 bitno da se pisuva ....
   
 7. k3b

  k3b
  Gaining Experience

  151
  87
  12 Декември 2017
  Машко
  Od 1000 kanali sega vo ovoj momwnt 200 ako se kako sto treba jas glava secam :)


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
  На DrMTR му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Futurelakimens

  Futurelakimens
  On your way to fame

  1,416
  866
  12 Април 2017
  Машко
  Грешка е пишано изгледа, 2000+ ми кажа мене. (не сум претплатен, не гледам ТВ)
   
 9. Pane24

  Pane24
  Unbeatable

  4,654
  4,104
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Ај сваќам да згрешеш едно, не е страшно. Али овоа не би рекол дека е грешка.
  Screenshot_145.png
   
 10. Futurelakimens

  Futurelakimens
  On your way to fame

  1,416
  866
  12 Април 2017
  Машко
  Јас сеуште стојам на тоа дека се над 2000, не тестот даваат околу 1200 (да, го пробав) - тука можеби е настаната забуната.

  Ако некој е заинтересиран нека контактира па сите да знаеме :D
   
  На Pane24 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. DrMTR

  DrMTR
  Guru

  6,502
  6,564
  27 Март 2014
  Сабајлево го тестирав на андроид бокс. Добро одат стримовите и има доста канали со македонски преводи. Ке ги тестирам денес, ако се добри ке го купам.
   
  На Ts011 му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Ts011

  Ts011
  Gaining Experience

  159
  68
  31 Март 2020
  Машко
  Jas gi imam podolgo vreme 6m so po nekoj mesec prekin ima se, ima ekstra poddrska preku fb, brza i efikasna, a i jaka videoteka no za videotekata bara jak net 50mbps, nee dovolen bar kaj mene na sabajle od kaj 5h do kaj 12 bez problem popladne/vecer(ima brzina netot ama izgleda e zagusen) so podsecnuvajne izgleda 4k se filmovite. probav na 100mbps,net na dr, mesto go zemav laptopot terase bez zastoj ... utvrdiv deka e do netot ...za kanalite nema problem ....

  Drugo sakam da prasam bilo koj dali ima nekoj od kaj cicko Ali, zemeno m3u lista so eks yu gledam gi ima ... za smesna cena 20$ godisna...
  kako e so listi/seckajne ?
  jas na eden prodavac mu pisav pa cekam test lista ..ke spodelam koga ke mi pusti ... | ako pusti ...
   
 13. krema

  krema
  Professor

  11,013
  10,532
  24 Јуни 2009
  Машко
  И китајците продават листи со ex-yu содржина, е сега квалитетот е како ќе начекаш.
   
 14. Ts011

  Ts011
  Gaining Experience

  159
  68
  31 Март 2020
  Машко
  Jas dodeka postirav kitaeco veke mi ispratil .... vednas ja probuvame ...
  Ex yu gi ima site sto gi nudat i ovdesnive preprodavaci za 8eu, na mesec/a ali za 18$ godisno... osvem ovde sto ja nema videotekaja so srpski filmovi/serii ..ama ima 7000 vdo/drugi ...slikata e 720 na nekoi i 1080 mesano ...
  sega da vidime stabilnost pogotovo vecer ...
   

  Прикачени датотеки:

  • ipC.jpg
   ipC.jpg
   Големина:
   300.1 KB
   Прегледи:
   55
 15. krema

  krema
  Professor

  11,013
  10,532
  24 Јуни 2009
  Машко
  Го има ли Discovery ID со српски титл?
   
 16. Ts011

  Ts011
  Gaining Experience

  159
  68
  31 Март 2020
  Машко
  Ima ... eve edna fotka ..
  jas bev pesimist ama ova optimisticki izgleda otkako mu ja prati listata arena e pusteno pomina poluvreme ne zastana ...bravo *
   

  Прикачени датотеки:

  • id.png
   id.png
   Големина:
   411.3 KB
   Прегледи:
   64
  На krema му/ѝ се допаѓа ова.
 17. krema

  krema
  Professor

  11,013
  10,532
  24 Јуни 2009
  Машко
  @Ts011
  Ај пушти ми линк од продавачот (поточно линк до овој продукт).

  Edit:
  Најдов :)
   
 18. DrMTR

  DrMTR
  Guru

  6,502
  6,564
  27 Март 2014
  Стави линк од каде го купи.
   
 19. Ts011

  Ts011
  Gaining Experience

  159
  68
  31 Март 2020
  Машко
  На krema и DrMTR им се допаѓа ова.
 20. DrMTR

  DrMTR
  Guru

  6,502
  6,564
  27 Март 2014
  @Ts011 сподели искуство после еден ден.
   
 21. Ts011

  Ts011
  Gaining Experience

  159
  68
  31 Март 2020
  Машко
  Vazi ...ke spodela eve do sega 4h sega listata ja prefrliv na tv, da gledamee podobro ... vo izminative 4h,nemase nikakov prekin se pustaa razlicni kanali ... i 2/3 filmovi na kratko... ke vidime kako kee od sega do kaj 00h
   
  На DrMTR му/ѝ се допаѓа ова.
 22. DrMTR

  DrMTR
  Guru

  6,502
  6,564
  27 Март 2014
  Му побарав тест на 24 часа на кинезот преку порака, ама уште ми нема вратено после 2 часа еве.
   
 23. Ts011

  Ts011
  Gaining Experience

  159
  68
  31 Март 2020
  Машко
  Razlika sme vo vreme 5/6 casa + se tie ,najdobro e na sabajle od kaj nas kaj nego bi bilo pladne 2/3 ali ako imas pisano ke ti vrati jas 3/4 poraki spodeliv go preprasuvav i druga lista mi pusti*
   
 24. Ts011

  Ts011
  Gaining Experience

  159
  68
  31 Март 2020
  Машко
  Posle 20h , test go zamoliv poradi razlika vo vremenskata zona ,mi isprati uste edna m3u lista test/24h,, a prethodnata skoro 17/18h sto gledav arena/discovery i eden film ne zastana,isto probav i so mk,kanalive site rabotat/ bas se iznenadiv ... na ovaa platena sto mie lista(ovdesna balkanska) ima sekoj den seckajne ili da nema nekoj kanal ...
  tuku drugo me udri vo glava da ne ja kupuvaat ovdesnive preprodavaci za 2$ od ali mesecno(vidov i takva ponuda 1.89$) a ja prodavaat 6~8eu ovde istata ili malce - preku iptv platforma modificirana /odnosno podredeni kanali za balkanot ....i si teraat taka ...
  a sto mislite... ?
   
 25. yasho

  yasho
  On your way to fame

  452
  578
  11 Јануари 2014
  Машко
  Искуство (лично) од китајски иптв од Али... Воглавно не сецка, квалитетот не е лош, знае звукот на некои канали да го снема од време на време, ама на пр. Ми смета што не работат сите канали баш секој ден. Во месец дена користење, 3 пати до сега се случило да ги снема сите европски стримови, на пример на пар саати. Се понекој индивидуален стрим од favorites ќе се зацрни понекогаш, претежно навечер, во европски busy hour ваљда.
  Не е драма за парите, секогаш има нешто да се гледа, ама ако баш цели човек конкретна емисија да гледа, може да се разочара баш тогаш, баш тој стрим да го снема...
  моја оценка 4/10, ама пак ќе речам, за парите е ОК
   
  На Ts011 му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...