1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

SMART TV IPTV

Дискусија во форумот 'Радио, телевизија, радио-телевизиски сигнал и него' започната од Corba, 11 Јануари 2015.

 1. Ts011

  Ts011
  Gaining Experience

  158
  67
  31 Март 2020
  Машко
  Nee vozmozno da ne prekini povlekuvajneto e od edno isto meato ..a na prviot ured veke povlekuvas....od tamu provereno za 2 tv 2 listi....
   
 2. Ts011

  Ts011
  Gaining Experience

  158
  67
  31 Март 2020
  Машко
  Kazi mi samo od kaj ovaj kitaec ja zede ? ili od kaj ovoj sto ima i za 1mesec ?
   

  Прикачени датотеки:

 3. corpz

  corpz
  Intern

  28
  23
  12 Април 2007
  Od prviot link, bez eden mesec.
   
  На Ts011 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Ts011

  Ts011
  Gaining Experience

  158
  67
  31 Март 2020
  Машко
  top e taa mene mu pusti 3x 24x 3 dena ja probuvav najdobra od site bese ...
   
 5. krema

  krema
  Professor

  11,012
  10,547
  24 Јуни 2009
  Машко
  Чинам дека веќе не постои тој пакет за купување.

  Ако имаш нов линк, сподели овде.
   
 6. Ts011

  Ts011
  Gaining Experience

  158
  67
  31 Март 2020
  Машко
  На krema му/ѝ се допаѓа ова.
 7. artweb

  artweb
  On your way to fame

  1,355
  651
  5 Март 2012
  Машко
  невработен
  Ова IpTV od кинезот кај мене не е ОК.
  Скоро цел ден добро работеа, без сецкање,но сега да пуштам повеќето канали не работат.
  upload_2020-4-14_23-47-54.png
   
 8. Ts011

  Ts011
  Gaining Experience

  158
  67
  31 Март 2020
  Машко
  hm ..... pisi mu poradi razlikata vo saatot tamu e veke 6 sabajle od 7 startuva ke ti proveri odma dobra komunikacija so nego imav....
   
 9. Ts011

  Ts011
  Gaining Experience

  158
  67
  31 Март 2020
  Машко
  Ps, samo arenite ne rabotat ,i kaj mene ali na od ali listata drugive si teraat mu pisav i jas
   
 10. artweb

  artweb
  On your way to fame

  1,355
  651
  5 Март 2012
  Машко
  невработен
  Kaj mene ExYU recsi site ne rabotat, rabotat po nekoi od exyou lokalnite televizii.
  Generalno retko koj kanal raboti, nekolku arapski rabotat i tolku.
  Mu pisav pa da vidime.
   
 11. Ts011

  Ts011
  Gaining Experience

  158
  67
  31 Март 2020
  Машко
  da sega vidov i jas , poslabo ja koristam od ali listata- no i nie sakame za 100denari mesec 18~19$ tolku e 1000ka +/- sakame da raboti 24/7
  a ovdesnive balkanski prodavaci/preprodavaci baraat 6~8eu za mesec ili od 50~65eu godisno ..epa i zatoa rabotat 99% od vremeto, i komunikacijata e po email pocesto i na fb, i e brzo i otklonuvajneto na problem*
   

  Прикачени датотеки:

 12. artweb

  artweb
  On your way to fame

  1,355
  651
  5 Март 2012
  Машко
  невработен
  Јасно дека не очекувам за 100 денари месечно не знам каков квалитет, туку во најмала рака има истви вакви без пари, незнам зошто би давал за нешто 100 денари кога не вреди ни 5 пари.
   
 13. Ts011

  Ts011
  Gaining Experience

  158
  67
  31 Март 2020
  Машко
  Druzee ne znam sto da ti kazam za 100ka na mesec tolku , jas povejke od 7 dena imav od ali listi site rabotea ....
  ako sakas od ovie za bespari so rabotat po nekoj sat /den do 2 najmnogu poveli
  Lists | Daily Free Iptv M3u Lists
  ako imas vreme/zivci menuvaj ...
  ako sakas 1god, danese zamaras plati si 50tina eu, i nema da se zamaras ...ic
  2 ubajni zaedno ne odat ...
   
 14. Ts011

  Ts011
  Gaining Experience

  158
  67
  31 Март 2020
  Машко
  Btw eve i ovie ne rabotat ....
   

  Прикачени датотеки:

 15. artweb

  artweb
  On your way to fame

  1,355
  651
  5 Март 2012
  Машко
  невработен
  Фала многу, со месеци веќе користам бесплатна иптв која работи одлично без прекини.
  Целта ми беше да го пробам иптв-то од кинезот дека го убивте од фалење.
  Нека не си ги трошат џабе луѓето парите (макар и 100 денари), иптв-то е тешко срање.
   
  На bakigvg му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Ts011

  Ts011
  Gaining Experience

  158
  67
  31 Март 2020
  Машко
  i sega ne racunas za mn,glupi a ti epten smart.. ? ili ne razbiram ili pak si mn,sebicen sto gledas free iptv a nekazuvas na nikoj a sakas od site da doznaes nesto ...nesto ovde ne se poklopuvaa
   
 17. artweb

  artweb
  On your way to fame

  1,355
  651
  5 Март 2012
  Машко
  невработен
  Не ми подметнувај зборови што не се мои, каде реков дека ве рачунам за глупи?
  Само реално пишав дека иптв-то од кинезот е шит за да не се лажат луѓето да трошат пари на тоа.
  Мислам дека тоа е фер. Што треба, да им викам дека е супер?
  Инаку пишувано е за тоа бесплатно иптв тука на форумот и повеќето го знаат, тоа Орион иптв.

  Ставрно јас не можам да знам тебе што не ти се поклопува, извини.
   
 18. Ts011

  Ts011
  Gaining Experience

  158
  67
  31 Март 2020
  Машко
  Izvini muabetot bese sosema drug 6~7 denovi nemase nikakov problem,i toa bese i napisano /spodeleno ... ne podmetnuvam zborovi ...tuku mislam deka e dosta za ova so vikaat vo Kavadarci taman e...! nema potreba da ja sirime i tupime povejke...
   
 19. artweb

  artweb
  On your way to fame

  1,355
  651
  5 Март 2012
  Машко
  невработен
  Апдејт..
  Кинезот одговори правеле апдејт на серверите, да сум бил трпелив. И вели Германските канали се достапни можам нив да ги гледам.
  Кој ми е крив кога не упишав курс по Германски јазик. :(
   
 20. nikola_bb

  nikola_bb
  Gaining Experience

  310
  71
  14 Август 2009
  Имам и јас таков кинез. Те апдејт на серверот, те листата каша попара за никаде. Па прекинува, па не работат, па нема тон... Јбг за тие пари толку е
   
  На artweb му/ѝ се допаѓа ова.
 21. Ts011

  Ts011
  Gaining Experience

  158
  67
  31 Март 2020
  Машко
  korona ja ima fateno listata ....
   
 22. krema

  krema
  Professor

  11,012
  10,547
  24 Јуни 2009
  Машко
  Ја бива ли сега листата од 1,9$ за месец или ич да не се замарам со китаецот?
   
 23. Ts011

  Ts011
  Gaining Experience

  158
  67
  31 Март 2020
  Машко
  vcera i denes i ovie sto se plateni(od ovdesni reseleri) ne cinat del..... od arenite,hbo, a nekoi kanali samo vrtat vo krug ... isto e i na kineskata....
  ali od ovdesnive listi ima i beckUp pa taka funkcioniraat bez problem...
   
  На krema му/ѝ се допаѓа ова.
 24. krema

  krema
  Professor

  11,012
  10,547
  24 Јуни 2009
  Машко
  Мене ме интересираат само ExYu содржините, спорт не гледам.
   
  На artweb му/ѝ се допаѓа ова.
 25. artweb

  artweb
  On your way to fame

  1,355
  651
  5 Март 2012
  Машко
  невработен
  Има логика.
  До пред да купам се беше ОК, штом купив се зезнаа каналите.
  Ќе одам утре да направам корона тест.
  Ич не се замарај.
  Сите кочат, а exyou каналите најмногу.
   
  На krema му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...