1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

SMART TV IPTV

Дискусија во форумот 'Радио, телевизија, радио-телевизиски сигнал и него' започната од Corba, 11 Јануари 2015.

 1. krema

  krema
  Professor

  11,052
  10,557
  24 Јуни 2009
  Машко
  Хаха, ако кочат ќе му барам рефунд. :D
   
  На Ts011 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Ts011

  Ts011
  Gaining Experience

  160
  68
  31 Март 2020
  Машко
  koj od eks yu ?
   
 3. krema

  krema
  Professor

  11,052
  10,557
  24 Јуни 2009
  Машко
  Филмски и документарни, ID Discovery ми е омилена. :)
   
 4. Ts011

  Ts011
  Gaining Experience

  160
  68
  31 Март 2020
  Машко
  Pa jas i ti sme bile a ista frekfencija ,so toa sto jas cel folder tuka 27kanali site doc,nat,viasat history,eart itn ...
  no na ali, listava eve kasla 2 dena isto i na ovdesen mk-reseler kasla a imam i lista od bosanec pak taa nema zastanato...ali kaj nego na povejke kanali ima BeckUp na istiot ako secka ili go nema na ednoto drugiot raboti ..taka bese snosti koga i od ali i od UltraKom seckaaa a vamu vozea bez nikakov problem>>> ultrakom me razocaraa 99% poslednava nedela/dve im pisuvam aa vika internetot e ..mu pustam speedtestovi 10 na razlicni serveri niz eu i 2/3 do nasive [puka od45~50mbps) ,a vika nee toa ugusen e ...mu pisuvam eve druga lista kako na nea rabotat arenite..?hbo i ostanative... i odma imat odgovor a vika tie se pomala rezolucija/bitrejtt bla/bla abe mu pustam slika mu vikam isto e kako vasata nekoi se 1280x720 nekoi 1920x1080 , vikaa nema sansi, abe mu vikam aj kanalive juzni vetar 13ta epizoda ja stavile na 5sek, zastanuva epa gledas vika do internetot tie do A1, na druga lista 13ta epizoda tera ni zastanuva ni buferr poteruvam napred si prodolzuva ...
   
  На krema му/ѝ се допаѓа ова.
 5. smole

  smole
  Unstoppable

  3,268
  3,788
  18 Април 2007
  Наместо да се мачиш со секакви будали купи си од рапид (iptv.community) / rapidswiss и заврши си работа еднаш засекогаш.
   
  artweb, Ts011, goran_oh и на уште 1 им се допаѓа ова.
 6. Ts011

  Ts011
  Gaining Experience

  160
  68
  31 Март 2020
  Машко
  I ti si vo pravo :) no druze od bosanecot imam top ponuda,ne mise ostava bidejki e ekstra cena ama bas ekstra+stabilnosta odlicna.... nee fer da pisuvam tuka bidejki i drugi preprodavaci ima tuka ..... ne imse mesam vo biznisot NO kolku sto e na rapidtvswiss 6meseci jas pomalku od toa plajkam za 2 listi .... taka da ...
  mene so ovdesnive MK reseleri odnesuvajneto im e uzasno(sto se vika i na patriotska karta malce) ..jas sakam parite da im gi dadam da ostanat ovde vo Mk,ne na stranci i vo drugi drzavi ama odnosot/kvalitetot tijnaa
   
 7. smole

  smole
  Unstoppable

  3,268
  3,788
  18 Април 2007
  Ок, твои пари твоја одлука, јас кога не би морал не би купувал 2 листи ако купам една ама асална.

  Јас моментално имам 2 листи - rapid и уште еден што ми беше продаден демек подобар од рапид - ама не е, затоа и се вратив пак на рапид и веќе не мрдам, втората претплата не ја ни гледам.

  Со Formuler-от Z8 рапидот е милина - live tv rewind (на Kodi не можеше), sheduled recording (на Kodi не можеше), точно EPG, VoD со pause/fast forward (на Kodi не можеше), сам повлекува playlist-и и EPG, favorites, чести OS и FW апдејти, софтверска стабилност, брзина на боксот. Ако некој му се мисли и има од каде да го набави (не сум го сретнал во МК) без размислување да го земе, вреди секој денар.
   
  На nikola_bb и artweb им се допаѓа ова.
 8. Ts011

  Ts011
  Gaining Experience

  160
  68
  31 Март 2020
  Машко
  Moram 2 listi na razlicni tv se gledaat od koi ednata lista koga nese gleda na tv se gleda na Vlc a ponekogas i na mobilen...
   
 9. nikola_bb

  nikola_bb
  Gaining Experience

  310
  71
  14 Август 2009
  EPG на сите канали имаш?
   
 10. krema

  krema
  Professor

  11,052
  10,557
  24 Јуни 2009
  Машко
  За таа пара мора да има EPG и сигурен сум дека има EPG.
   
 11. Ts011

  Ts011
  Gaining Experience

  160
  68
  31 Март 2020
  Машко
  Pa da receme 70% od nesto nad 2000kanali
   

  Прикачени датотеки:

  На krema му/ѝ се допаѓа ова.
 12. krema

  krema
  Professor

  11,052
  10,557
  24 Јуни 2009
  Машко
  Как ета сделано, Discovery.
  Nice :)
   
 13. Ts011

  Ts011
  Gaining Experience

  160
  68
  31 Март 2020
  Машко
  abe so mu fali ke naucime i jazik taman :p neli gogatstvo se jazicite :) haaa
   
 14. smole

  smole
  Unstoppable

  3,268
  3,788
  18 Април 2007
  На повеќето. Ex yu се најутепани со EPG.
   
  На nikola_bb и artweb им се допаѓа ова.
 15. krema

  krema
  Professor

  11,052
  10,557
  24 Јуни 2009
  Машко
  @Ts011
  Да, јас така веќе научив 2 јазика. :)
   
  На Ts011 му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Ts011

  Ts011
  Gaining Experience

  160
  68
  31 Март 2020
  Машко
  Ete gledas i toa ima nekoja korist :)
   
 17. krema

  krema
  Professor

  11,052
  10,557
  24 Јуни 2009
  Машко
  Секако, сега учам Шведски, закачен сум на Шведски серии и филмови.
  Сериозен сум. :)
   
  На bxxxn и Ts011 им се допаѓа ова.
 18. Ts011

  Ts011
  Gaining Experience

  160
  68
  31 Март 2020
  Машко
  Edit ova so Epg -to moja greska bilo pri prikacuvajneto na listata bilo prvo vo listata ostaveno > ussr bez da obrnam vnimanie....
  sega e ok, kaj sto ima Mk ima kaj sto nema En,
   

  Прикачени датотеки:

  • in11.jpg
   in11.jpg
   Големина:
   36 KB
   Прегледи:
   72
  На krema му/ѝ се допаѓа ова.
 19. mkdboy

  mkdboy
  Intern

  91
  20
  16 Септември 2010
  Samo bitka na neretva
   
  На Ts011 му/ѝ се допаѓа ова.
 20. k3b

  k3b
  Gaining Experience

  152
  87
  12 Декември 2017
  Машко
  Toj epg e avtomatski od smartiptv aplikacijata.
   
 21. Panchokok

  Panchokok
  Intern

  1
  0
  22 Мај 2020
  Машко

  Прикачени датотеки:

 22. kamenko

  kamenko
  Intern

  100
  23
  3 Јануари 2011
  Da se nadovrzam, misleshe na Smart Iptv,deka ne koci na Lg i Samsung,tuka se slozuvam so tebe,bidejki i kaj mene na Lg smart Tv,so istava aplikacja,leta,za razlika od box-ot sto go imam.
  Raboti mnogu po mazno. Pozdrav.
   
  На Ts011 му/ѝ се допаѓа ова.
 23. sasemkd

  sasemkd
  Intern

  218
  42
  24 Јануари 2010

Сподели

Вчитување...