• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Проблем со Itunes

  • Ја почнал/а темата
  • #1

filipvselena

Gaining Experience
7 април 2007
2,801
78
Скоро ми се појави еден чуден проблем со Itunes.Ја користам најновата верзија од плеерот и до пред скоро време се беше добро додека пред некој ден кога го вклучувам плеерот слушам некои чудни звуци во позадина како чукање некои удари дури доаѓа морничаво.Го рестартирав компјутерто и ги проверив каблите од звучниците да не се они нешто ама не се Windows Media Player и другите плеери си работат сосема нормално и нема ништо додека тие шуштења се само кај Itunes.Има ли некој идеа што би можело да биде и како да се реши ова?:chudenje:
 

StarBuck

Intern
16 февруари 2008
1,295
48
Берлин
StarBuck's setup  
Processor & Cooler
Quad-Core Intel Xeon E5 3,7
Storage
256 GB SSD
RAM
12 GB DDR3-RAM
Video card
Dual AMD FirePro D300 GDDR5 4GB
Monitor
IPS
OS
Yosemite
што машина користиш? мислам мак или пц?
 
  • Ја почнал/а темата
  • #3

filipvselena

Gaining Experience
7 април 2007
2,801
78
што машина користиш? мислам мак или пц?
На ПЦ сум еве ми ја конфигурацијата

CPU:Intel Pentium 4 HT 3.01GNZ
Ram:120mb DDR 400
Graphic:Asus A9200SE 128mb(слаба ама сепак задоволува minimum system requirements)
Hdd:120gb
Sound:Onboard Realtek
 

StarBuck

Intern
16 февруари 2008
1,295
48
Берлин
StarBuck's setup  
Processor & Cooler
Quad-Core Intel Xeon E5 3,7
Storage
256 GB SSD
RAM
12 GB DDR3-RAM
Video card
Dual AMD FirePro D300 GDDR5 4GB
Monitor
IPS
OS
Yosemite
хаха ок не требаше конфигурација... ме интересираше дали е пц или мак.
Еве пробај ОВДЕ, Apple си имаат објавено дека е проблем што се случува почесто.
:)
 

StarBuck

Intern
16 февруари 2008
1,295
48
Берлин
StarBuck's setup  
Processor & Cooler
Quad-Core Intel Xeon E5 3,7
Storage
256 GB SSD
RAM
12 GB DDR3-RAM
Video card
Dual AMD FirePro D300 GDDR5 4GB
Monitor
IPS
OS
Yosemite
го среди?
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,506
Мислења
845,651
Членови
29,303
Најнов член
DripOrDrown
На врв Дно