1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Препорачајте IPTV

Дискусија во форумот 'Радио, телевизија, радио-телевизиски сигнал и него' започната од l1d0v1c, 5 Април 2017.

Тагови:
 1. olikomerc

  olikomerc
  Unstoppable

  4,585
  3,529
  11 Декември 2008
  Машко
  Да не му е слаб конфљуктерот?
  Со големи листи знае да закочи VLC-то особено на послаби компјутери.

  Нема смарт-тв да ја пушти директно на тв?
   
  Последна промена: 15 Јануари 2020
  На MacRazor му/ѝ се допаѓа ова.
 2. MacRazor

  MacRazor
  Intern

  93
  33
  15 ноември 2017
  Машко
  Со MyIPTV player иде помазно. Битно се ценка за цената од 90 на 70 орасници за годинка:).
   
 3. Vladekosa

  Vladekosa
  Intern

  37
  6
  24 Февруари 2017
  Машко
  Поздрав кој е заинтересиран за иптв нека повели на пм , иптв преку алиекспрес 6 месеци 26ев.. 12 месеци 49ев .Јас сум презадоволен ,послем користење на иптв од 3 години ,конечно си најдов правилен извор без да зажалам за парите што сум ги платил ..

  Испратено од SM-A405FN преку IT.mk форум апликација
   
 4. MacRazor

  MacRazor
  Intern

  93
  33
  15 ноември 2017
  Машко
  Абе имам јас од чичо Али, за смешни пари на лаптоп али како втор избор. Шо знам за на Тв не е баш како шо се кажува. Пред Нова година ојдоа ју каналите. Сега за 20 доларчиња годишно толку. Мое мислење како втро избор да, али на Куледот 55 инчен греота е да го мачам со Аљи, а и ја нервози да кркам.
   
 5. StOrMK

  StOrMK
  Gaining Experience

  759
  388
  25 Јули 2015
  Машко
  Економетричар, Ph.D
  Јас од Рапид сум презадоволен. Закон се.
   
  Aleksandaraleks12345, smole и на MacRazor им се допаѓа ова.
 6. goran_oh

  goran_oh
  Practice makes perfect

  1,334
  1,120
  26 Април 2013
  Машко
  Не знам колку пати за истово се коментира кој сака добро iptv нека зема од Rapid и ке нема главоболки се поскапи Али си вреди за парите.

  Sent from my GM1910 using Tapatalk
   
  StOrMK, smole и на Mister им се допаѓа ова.
 7. julll

  julll
  Gaining Experience

  115
  53
  20 Август 2016
  Некој да пречорача реселер од рапид кој прима плаќање преку пејпал? Еден ме контактира од кај нив, стабилен тест ми даде, ама само преку крипто прима плаќање.
   
 8. goran_oh

  goran_oh
  Practice makes perfect

  1,334
  1,120
  26 Април 2013
  Машко
  Контактирај го RapidSwiss ке ти даде можност директ преку картичка да платиш.

  Sent from my GM1910 using Tapatalk
   
  На julll му/ѝ се допаѓа ова.
 9. 123456

  123456
  On your way to fame

  1,057
  584
  12 Април 2013
  Машко
  kkz

  може преку пејпал или кредит карт беше 74 евра годишно сега нз колку е.
  2 linii дава за 140е
   
  Последна промена: 16 Јануари 2020
  На julll му/ѝ се допаѓа ова.
 10. pipelin

  pipelin
  On your way to fame

  1,207
  785
  8 Мај 2010
  Машко
  Друштво можеби малку офтопик.
  Видов на FB линков сигурно продаваат боксови со веќе конфигуриран kodi или некоја друга апликација, што мислите дали истите вредат боксови за цената, или па подобро е да се купи некој бокс и да се мести самиот со тоа што се нуди како бесплатно (па макар и лош квалитет)?
   
 11. Cika

  Cika
  V.I.P

  2,478
  1,090
  8 Декември 2009
  Купи си h96 max v2, купи си iptv од али и инсталирај си kodi со quasar. Пола саат работа, а ќе те чини околу 70 евра, 50 боксот и 20 иптв за цела година.

  Испратено од Redmi Note 8 Pro преку IT.mk форум апликација
   
  krema, pipelin и на TATA_MATA им се допаѓа ова.
 12. krema

  krema
  Professor

  10,173
  9,784
  24 Јуни 2009
  Машко
  Барав v2 ама не најдов, може линк за кој бокс поточно станува збор. :)
  tnx
   
 13. pipelin

  pipelin
  On your way to fame

  1,207
  785
  8 Мај 2010
  Машко
  Овој е тој колку што знам: SmartShop MK

  Го нудат со вклучено: Kodi и IPTV (којзнае какво е) и Titanium (и Popcorn).

  Сега прашањето е дали да се оди преку Алиекспрес да се купи уред и IPTV или па да е земе ова, па до кога работи IPTV, работи.. :)
   
 14. Cika

  Cika
  V.I.P

  2,478
  1,090
  8 Декември 2009
  Може и макс плус в2, така нешо, не можам да проверам сега точно. Многу пофлуиден од тој шарениот h96.
   
  На krema му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Cika

  Cika
  V.I.P

  2,478
  1,090
  8 Декември 2009
  На krema му/ѝ се допаѓа ова.
 16. krema

  krema
  Professor

  10,173
  9,784
  24 Јуни 2009
  Машко
  Тебе Али ти е подесен во денари да ти покажува? :)
  Претпоставувам дека 2/16 (најевтината варијанта) ќе е доволен исклучивао за IPTV.
   
 17. Cika

  Cika
  V.I.P

  2,478
  1,090
  8 Декември 2009
  Доволно е за iptv i yts филмови, па и за стримање h265 на plex за андроид.
   
  На krema му/ѝ се допаѓа ова.
 18. krema

  krema
  Professor

  10,173
  9,784
  24 Јуни 2009
  Машко
  Чинам дека е одличен избор за IPTV, тастатурче ако притреба може и накнадно да се докупи.
   
 19. olikomerc

  olikomerc
  Unstoppable

  4,585
  3,529
  11 Декември 2008
  Машко
  Спортските кај IPTV ги вози 1080p 50/60 fps?
   
 20. krema

  krema
  Professor

  10,173
  9,784
  24 Јуни 2009
  Машко
  Треба да ги вози овој.
   
 21. TATA_MATA

  TATA_MATA
  Practice makes perfect

  1,655
  1,914
  25 Март 2013
  Машко
  Да се умешам и јас. Производот погоре има HDMI 2.1 што теоретски треба да тера 4к на 120hz, но од друга страна доаѓа и со андроид 9 marhmellow и dual wifi со 5.8g :)
   
 22. pipelin

  pipelin
  On your way to fame

  1,207
  785
  8 Мај 2010
  Машко
  Ајде помеѓу мојот уред од 3.690 денари и тој на cika, кој е подобар да се земе?

  Sent from my SM-G935F using Tapatalk
   
 23. olikomerc

  olikomerc
  Unstoppable

  4,585
  3,529
  11 Декември 2008
  Машко
  Na hartija se extra poglednete nekoe review na youtube kolku se dobri

  Sent from my SM-A520F using Tapatalk
   
 24. krema

  krema
  Professor

  10,173
  9,784
  24 Јуни 2009
  Машко
  Што велат јутјуберите? Не ги бива?
   
 25. Cika

  Cika
  V.I.P

  2,478
  1,090
  8 Декември 2009
  Збориме за буџет сетап, со најефтин IPTV, каде што ќе има слична услуга како и било која од операторите наши без специјалните пакети (спортски и филмски, и геј порки).

  Моите гледаат веќе подолго време на тој погоре од мене препорачаниот и нема апсолутно никакви проблеми, за разлика од x96 што прегреваше на обичен h264.

  h96 нема никакви јадови при репродукција на bluray disc (remux) од нас, 1080п. Од аудиото сум исто задоволен. Немам користено Mi Box или Shield, но за моите потреби не ни морам.
   
  На krema му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...