1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Препорачајте IPTV

Дискусија во форумот 'Радио, телевизија, радио-телевизиски сигнал и него' започната од l1d0v1c, 5 Април 2017.

Тагови:
 1. 123456

  123456
  On your way to fame

  1,038
  568
  12 Април 2013
  Машко
  Затоа ке си земеш DAZN да го избегнеш тоа сечкање
   
  На julll му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Dimitar77

  Dimitar77
  Gaining Experience

  97
  114
  23 Август 2017
  Машко
  Кај мене ова супер работи - US $15.49 20% OFF|Mitvpro Europe iptv subscription italian french polish Belgium turkish canada portugal UK iptv code hot club xxx stable iptv-in Set-top Boxes from Consumer Electronics on AliExpress
   
  На bxxxn му/ѝ се допаѓа ова.
 3. julll

  julll
  Gaining Experience

  115
  53
  20 Август 2016
  Преку ден супер работи и кај мене. Ама кога има лига шампиони и куп уефа само сецка. До 20 јануари ми е акаунтот, после тоа ги баталам.
   
 4. Dimitar77

  Dimitar77
  Gaining Experience

  97
  114
  23 Август 2017
  Машко
  Од истиот селер ли? И кај мене пред месец дена сецкаше на ЛШ, му фрлив некоја закана на селерот и сега е супер (арена, беин...).
   
 5. 123456

  123456
  On your way to fame

  1,038
  568
  12 Април 2013
  Машко
  извршители да не му прати?
   
  На MacRazor му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Dimitar77

  Dimitar77
  Gaining Experience

  97
  114
  23 Август 2017
  Машко
  Уште траеше протекшн тајм па му пишав дека ќе го пријавам ако не ми работат арените.
   
 7. julll

  julll
  Gaining Experience

  115
  53
  20 Август 2016
  Од друг селер. И закани и пцовки се пратени, без одговор на сето тоа.
   
 8. StOrMK

  StOrMK
  Gaining Experience

  758
  388
  25 Јули 2015
  Машко
  Економетричар, Ph.D
  iptv smarters.jpg

  Му текнува ли на некој да ме просветли каде требаше да се чепне во IPTV Smarters PRO за да се појавуваат каналиве на левата страна, а од десна видеото и под него програмскиот водич?

  Додека користев од кинез линија, чепнав некаде и вака фино беа скоцкани каналите.

  Сега со линијава од Рапид не можам никаде да ја најдам опцијава во апликацијава...
   
 9. olikomerc

  olikomerc
  Unstoppable

  4,584
  3,524
  11 Декември 2008
  Машко
  ^ Така изгледа беше порано во обичната не-про верзија, сега оваа е полоша.

  Немаат ли рапид нивна апликација?
   
  На StOrMK му/ѝ се допаѓа ова.
 10. StOrMK

  StOrMK
  Gaining Experience

  758
  388
  25 Јули 2015
  Машко
  Економетричар, Ph.D
  Ептен глупо е на цел екран да се покажуваат каналите...
  Немаат.
   
 11. Aleksandaraleks12345

  Aleksandaraleks12345
  Intern

  48
  14
  12 ноември 2018
  Машко
  Dali e mozno da receme rapid iptv ima 50 reseleri niz evropa. Skoro doznav deka ot toj sto zimam ptetplata bil reseeler od rapid i pred nekoj den zemav test isto od reseler na rapid. Cudno mi bese toa sto kanalite se isti ama kvalitetot ne. Da receme kaj edniot idat rts hrt vo 50 fps kaj drugiot 25. Kako e mozno toa? Zar ne treba ist da e kvalitetot ipak se reseleri od rapid i dvajcata? Ili mozebi kako reseleri imaat moznost da vlagaat vo postavki i da receme da namaluvaat ili zgolemuvaat kvalitetot na slika od 25 bo 50 fps?
   
 12. olikomerc

  olikomerc
  Unstoppable

  4,584
  3,524
  11 Декември 2008
  Машко
  Така се погодило, зависи од многу фактори, од изворите од кај ги земаат каналите, како им бил подесен стримот итн.
  Како што се случува со арените, спортклуб и други, за време на утакмици се пуштаат 50 fps, преку ноќ ако нема ништо само репризи и слично идат во послаб квалитет.
  Не е лесно од балканов да се стрима 24/7 во 1080p 50fps квалитет со ограничен интернет од 5TB месечно или уште бетер 1TB од телеком. Плус ако се повеќе канали израчунај... Затоа менуваат самите извори често, заради заштеда на сообраќај, преоптовареност и слично.
   
  На kamenko и Aleksandaraleks12345 им се допаѓа ова.
 13. mkgunner

  mkgunner
  Gaining Experience

  188
  93
  29 oктомври 2008
  Машко
  ИТ сервисер
 14. Mao

  Mao
  On your way to fame

  1,040
  565
  5 Јуни 2007
  Машко
  Мислам дека нема да најдеш ИПТВ со само спортски канали до 25 евра (годишно?).

  Бај д веј, читам коментари за алиекспрес иптв-ата, незнам што друго очекувате. Имав проблем со кинезите претходно, едноставно си прават како им прдне на памет. Некогаш одговараат некогаш не. Ефтино иптв ама стабилност сигурност и поддршка немате. Незнам што е проблем за 1000ка повеќе да купите од македонски иптв провајдер па трубите му на главата до утре кога имате проблем.

  Еве на пример јас кога имам некоја мака, што најчесто е по вина на клиентите, го замарам @mkiptv и дечкото крајно колегијално и фер искача у пресрет. Имам купено 7-8 до сега од него, можам да кажам квалитетно и прогресивно иптв, има инвестиции во сервери и се подобрува квалитетот секојдневно. Ете тоа го барам кога давам пари за иптв, да ги земев тие 7-8 пакети од кинезите ке ме скидаа клиентите до сега :)
   
  На mkiptv му/ѝ се допаѓа ова.
 15. mkgunner

  mkgunner
  Gaining Experience

  188
  93
  29 oктомври 2008
  Машко
  ИТ сервисер
  Не барам годишно можеби требаше да напоменам за 6 месеци, ама апсолутно не ми треба ништо друго освен спортски програми и немам намера да плаќам за нешто што не ми треба. Сигурно можат да овозможат само спортски пакет во оваа цена, кога за 100 милијарди канали 6 месечна претплата е 45 евра
  Испратено од JSN-L21 преку IT.mk форум апликација
   
 16. 123456

  123456
  On your way to fame

  1,038
  568
  12 Април 2013
  Машко
  Тогаш земи си DAZN од тука за 1.50евро Commerce Made Simple
   
  На mkgunner му/ѝ се допаѓа ова.
 17. caki

  caki
  Gaining Experience

  465
  145
  1 Август 2010
  Јас користам IPTV од aliexpress последниве 2-3 недели и можам да кажам дека работи перфектно, без сецкање на спортски настани (лига на шампиони, премиер лига, скијање на EuroSport). Ги следам HD каналите и има разлика во квалитетот на сликата од еден канал до друг.
   
 18. mkgunner

  mkgunner
  Gaining Experience

  188
  93
  29 oктомври 2008
  Машко
  ИТ сервисер
  Мислам дека може само во Шпанија и уште неколку земји, имаш инфо дали може кај нас?

  Испратено од JSN-L21 преку IT.mk форум апликација
   
 19. 123456

  123456
  On your way to fame

  1,038
  568
  12 Април 2013
  Машко
  Веке 5-6 месеци гледам ДАЗН преку впн
   
 20. krema

  krema
  Professor

  10,126
  9,737
  24 Јуни 2009
  Машко
  @caki
  Од кој селер имаш IPTV?
   
 21. mkgunner

  mkgunner
  Gaining Experience

  188
  93
  29 oктомври 2008
  Машко
  ИТ сервисер
  Поњкап е vpn-от од спортскиов пакет...

  Испратено од JSN-L21 преку IT.mk форум апликација
   
 22. 123456

  123456
  On your way to fame

  1,038
  568
  12 Април 2013
  Машко
  Commerce Made Simple

  Све што ти треба тука имаш 1.5евра ДАЗН и 2 евра Норд впн, со норд отвараш Канада, УС и Јапан
   
  На mkgunner и krema им се допаѓа ова.
 23. mkgunner

  mkgunner
  Gaining Experience

  188
  93
  29 oктомври 2008
  Машко
  ИТ сервисер
  Вака да, фала ти ќе го пробам

  Испратено од JSN-L21 преку IT.mk форум апликација
   
 24. julll

  julll
  Gaining Experience

  115
  53
  20 Август 2016
  Дали и ДАЗН бара добра интернет врска како и ИПТВ? Дали постабилни се?
   
 25. caki

  caki
  Gaining Experience

  465
  145
  1 Август 2010
  iptvesun Store
   
  На bxxxn и krema им се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...