1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Препорачајте IPTV

Дискусија во форумот 'Радио, телевизија, радио-телевизиски сигнал и него' започната од l1d0v1c, 5 Април 2017.

Тагови:
 1. goran_oh

  goran_oh
  Practice makes perfect

  1,344
  1,126
  26 Април 2013
  Машко
  За на тв или пц\моб прашуваш?

  Sent from my GM1910 using Tapatalk
   
 2. Mar tiN

  Mar tiN
  Gaining Experience

  548
  366
  2 Јануари 2014
  Машко
  Android box
   
 3. olikomerc

  olikomerc
  Unstoppable

  4,603
  3,537
  11 Декември 2008
  Машко
  Пиши ми во порака, ќе ти пуштам тест некој пакет со едноставни user/pass, не би требало да утнеш.
   
 4. goran_oh

  goran_oh
  Practice makes perfect

  1,344
  1,126
  26 Април 2013
  Машко
  Пробај ја IPTV pro

  Sent from my GM1910 using Tapatalk
   
 5. Luxell

  Luxell
  Gaining Experience

  239
  55
  7 Јули 2012
  Машко
  Еве што било работата,потребна е регистрација на DNS која чини 120$.
   
  Последна промена: 19 Февруари 2020
 6. olikomerc

  olikomerc
  Unstoppable

  4,603
  3,537
  11 Декември 2008
  Машко
  Грешка си 100%, дај ќе ти пратам тест за проба, сликај ми како си ги внел податоците. Досега сум имал неколку вакви случаи, секогаш имало некоја мала грешка од страна на клиентите.
   
 7. Luxell

  Luxell
  Gaining Experience

  239
  55
  7 Јули 2012
  Машко
  Ај дај ќе пробаме,не е проблем.
   
  На olikomerc му/ѝ се допаѓа ова.
 8. mkiptv

  mkiptv
  Gaining Experience

  650
  422
  28 ноември 2014
  Машко
  Вечити студент
  Можам и јас да ти пуштам тест да пробаш.


  Испратено од iPhone преку IT.mk форум апликација
   
 9. Luxell

  Luxell
  Gaining Experience

  239
  55
  7 Јули 2012
  Машко
  Пробав и со листата од @olikomerc, истото е.
   
 10. StOrMK

  StOrMK
  Gaining Experience

  762
  388
  25 Јули 2015
  Машко
  Економетричар, Ph.D
  Јас користам IPTV Smarters PRO, ти гарантирам дека е бесплатна. Си работи без проблем.
   
 11. krema

  krema
  Professor

  10,714
  10,279
  24 Јуни 2009
  Машко
  А како пробуваш?
  Никакви информации не даваш, како да ти помогнеме побогу!
   
  На Mar tiN му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Luxell

  Luxell
  Gaining Experience

  239
  55
  7 Јули 2012
  Машко
  Значи ги внесувам податоците во полињата:
  1.jpeg
  Потоа се појавува негацијата,и со мојата листа и со листата од @olikomerc :
  2.jpg
  а проблемот е ваљда до ова:
   
  Последна промена: 21 Февруари 2020
 13. StOrMK

  StOrMK
  Gaining Experience

  762
  388
  25 Јули 2015
  Машко
  Економетричар, Ph.D
 14. kristijan_m75

  kristijan_m75
  Gaining Experience

  537
  367
  22 Март 2016
  Машко
  Погрешна опција стискаш...
  Кликаш на креирај акаунт.
  Па стискаш на првата опција...
  Ја кликаш листата,пишуваш име и стискаш на додади корисник.
  После тоа само ја кликаш листата и тоа е тоа...[​IMG][​IMG][​IMG]

  Sent from my SM-N950F using Tapatalk
   
  На artweb и StOrMK им се допаѓа ова.
 15. krema

  krema
  Professor

  10,714
  10,279
  24 Јуни 2009
  Машко
  Јас ја користам опцијата "Login with Xtream Codes API", никогаш не сум имал проблем.
   
 16. Cika

  Cika
  V.I.P

  2,520
  1,180
  8 Декември 2009
  Исто. Си работи неколку месеви океј.
   
 17. Luxell

  Luxell
  Gaining Experience

  239
  55
  7 Јули 2012
  Машко
  Значи како што кажав и претходно се работи за WebOS на LG,и тука ги нема тие опции туку само оваа како на сликата.
  [​IMG]

  Претпоставувам зборувате за Андроид и да знам дека таму работи,но на WebOS треба да се плати.

   
 18. krema

  krema
  Professor

  10,714
  10,279
  24 Јуни 2009
  Машко
  LG не платил рекет на IPTV Smarters, во тој случај пробувај со други апликации.
   
 19. kristijan_m75

  kristijan_m75
  Gaining Experience

  537
  367
  22 Март 2016
  Машко
  За LG WEB OS ќе си ја купиш SMART IPTV јас ја користам кај мене на LG имаш пробен период од 7 дена да видиш дали те бендисува.

  Sent from my SM-N950F using Tapatalk
   
  На goran_oh му/ѝ се допаѓа ова.
 20. mkiptv

  mkiptv
  Gaining Experience

  650
  422
  28 ноември 2014
  Машко
  Вечити студент
  Само Smart IPTV за LG, се друго бриши!
   
 21. Mao

  Mao
  On your way to fame

  1,146
  700
  5 Јуни 2007
  Машко
  Јас сфатив дека ИПТВ провајдерот треба да плати на ИПТВ Смартерс за да нивните корисници можат да го користат нивниот портал на апликацијата. Не ЛГ да плаќа


  Испратено од iPhone преку IT.mk форум апликација
   
  Luxell, krema и на moongose им се допаѓа ова.
 22. moongose

  moongose
  Unstoppable

  2,257
  2,490
  19 Јули 2013
  Баш така.
   
  На krema му/ѝ се допаѓа ова.
 23. krema

  krema
  Professor

  10,714
  10,279
  24 Јуни 2009
  Машко
 24. 123456

  123456
  On your way to fame

  1,171
  721
  12 Април 2013
  Машко
  olikomerc, julll, krema и на уште 1 им се допаѓа ова.
 25. Глупав

  Глупав
  Gaining Experience

  397
  188
  20 Април 2008
  Машко
  не се стегајте за 300 денари (две пива по чаршија што се вели)...
  купете си културно Smart IPTV app и немајте си гајле...
  претходно користев Kodi и сега сум препороден, load-ира листа од Rapid за 10тина секунди макс...
   
  Banjifiko, kristijan_m75 и на krema им се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...