1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Препорачајте IPTV

Дискусија во форумот 'Радио, телевизија, радио-телевизиски сигнал и него' започната од l1d0v1c, 5 Април 2017.

Тагови:
 1. krema

  krema
  Professor

  10,126
  9,737
  24 Јуни 2009
  Машко
  @caki
  Може конкретен линк од пакетот?
  Го најдов селерот но има доста различни понуди. :)
   
 2. 123456

  123456
  On your way to fame

  1,038
  568
  12 Април 2013
  Машко
  Дазн е легален не е како ИПТВ да се плашиш дали ке ти работи или не.
  Јас само го користам канадскиот пошто имаш ЛШ. Премиер Лига,Серија А, Куп Уефа итн
  DAZN - Wikipedia
   
  На julll му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Corba

  Corba
  Gaining Experience

  184
  56
  11 Јануари 2015
  Машко
  Каде може да се најде Mag ресивер?
   
 4. saxo98

  saxo98
  Intern

  3
  0
  24 ноември 2019
  иптв да понуди некој
   
 5. bxxxn

  bxxxn
  Practice makes perfect

  1,089
  1,195
  11 Март 2011
  Има ли балкански канали ХРТ, Пинк и слични?
   
 6. krema

  krema
  Professor

  10,126
  9,737
  24 Јуни 2009
  Машко
  До сега што сум зел неколку китајски тестови сите имале ex-yu канали, и тоа богат избор, од пинк до HBO, areni, sportklub, музика и.т.н ... Буквално збир на канали што се нудат по пакетите на кабелските оператори ширум ex-yu.
   
  На bxxxn му/ѝ се допаѓа ова.
 7. olikomerc

  olikomerc
  Unstoppable

  4,584
  3,524
  11 Декември 2008
  Машко
  пп
   
 8. mkiptv

  mkiptv
  Gaining Experience

  541
  338
  28 ноември 2014
  Машко
 9. mkgunner

  mkgunner
  Gaining Experience

  188
  93
  29 oктомври 2008
  Машко
  ИТ сервисер
  Зедов и VPN и Dazn Canada акаунт, впн-от е ок, си работи ама акаунтовна Dazn не, му пишувам на овој Shiiza ама го нема. Си имал ваков проблем?
  Screenshot_20191227_134849_com.android.chrome.jpeg Screenshot_20191227_135330_com.android.chrome.jpeg Screenshot_20191227_135119_com.android.chrome.jpeg

  Испратено од JSN-L21 преку IT.mk форум апликација
   
 10. 123456

  123456
  On your way to fame

  1,038
  568
  12 Април 2013
  Машко
  Да мене одма ми врати исто акаунтот не работеше, на скајп му пишуваш или не?
   
 11. mkgunner

  mkgunner
  Gaining Experience

  188
  93
  29 oктомври 2008
  Машко
  ИТ сервисер
  Му пишав и на skype и на email
  На skype стои online ама не прочитал сеуште, ваљда ќе пише штом и ти си имал ист проблем
  Испратено од JSN-L21 преку IT.mk форум апликација
   
 12. krema

  krema
  Professor

  10,126
  9,737
  24 Јуни 2009
  Машко
  Уште се во крисмас еуфорија, ќе ти пише.
   
  На mkgunner му/ѝ се допаѓа ова.
 13. mkgunner

  mkgunner
  Gaining Experience

  188
  93
  29 oктомври 2008
  Машко
  ИТ сервисер
  Да, ми прати друг акаунт се е се во ред
  Фала ти
  Испратено од JSN-L21 преку IT.mk форум апликација
   
 14. 123456

  123456
  On your way to fame

  1,038
  568
  12 Април 2013
  Машко
  Знам дека ти имаше сателитска и некоj други,јел да имам уште со енигма 2 сега, него сега има нови ресивери некои си арапски(so anglisko meni) сосема друг систем од енигма2, и некои си Орка сервери што отвараат скоро 80% тоа што нема енигма 2, пример тотал тв а1хр мах тв дигитал алб и други. интересно :D
  https://www.amazon.de/dp/B07PWJ4663/ref=sr_1_2?crid=2QKWDXWQGUM1N&keywords=icone+wegoo+4k+uhd&qid=1577458081&sprefix=icone,aps,195&sr=8-2
   
  На bakigvg и krema им се допаѓа ова.
 15. krema

  krema
  Professor

  10,126
  9,737
  24 Јуни 2009
  Машко
  Интересно да, уште да имаше и DVB-T2 ќе беше ептен all-in-one, но факт е дека сателитската технологија стагнира или е во залез.
  Кога станува збор за сателитска повеќе преферирам статична со мултифид на 5-6 битни сателити и вози мишко, cccam има за багатела кај китајците. :)
   
 16. 123456

  123456
  On your way to fame

  1,038
  568
  12 Април 2013
  Машко
  Ова е само еден има многу вакви ресивери, а кошта мислам 25евра годишно и доволно ти е тебе пошто си сакаш превод само 16е, ТОтал тв,Макс Тв и А1хр.
  За слика и да не збориме 10 пати подобра од иптв а и интермеци не троши толку, сум во план летоска еден да пакирам па ке видам што како.
   
  На lumibi и krema им се допаѓа ова.
 17. Trtka

  Trtka
  Gaining Experience

  84
  59
  11 Април 2018
  Јас го користам oва , беспари и секој ден ја апдејтираат листата :D .
   
  На TATA_MATA му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Робсо

  Робсо
  Intern

  39
  21
  1 Септември 2018
  Машко
  Која листа/линк ја користиш? Ми прекинува на 10ина секунди било кој канал. На десктоп сум со Kodi и PVR IPTV Simple Client.
   
 19. Trtka

  Trtka
  Gaining Experience

  84
  59
  11 Април 2018
  Користам VLC ...
  Повеке од пола работат без проблем на VLC .
   
  Последна промена: 30 Декември 2019
 20. Metuzalem

  Metuzalem
  Epic

  6,408
  11,631
  28 ноември 2010
  Машко
  Tootle puffer
  Самите стримови прекинуваат по неколку секунди.

  Еве (ако не било постирано порано) некои бесплатни и безвезни канали, ама може ќе се најде нешто.
   
 21. julll

  julll
  Gaining Experience

  115
  53
  20 Август 2016
  Се знае колку траат бесплатните.
   
 22. krema

  krema
  Professor

  10,126
  9,737
  24 Јуни 2009
  Машко
  Зависи на што ќе налеташ, има еден куп вакви фри IPTV листи.
   
 23. TATA_MATA

  TATA_MATA
  Practice makes perfect

  1,647
  1,904
  25 Март 2013
  Машко
  Не вреди замарањето, барањето, чекањето, лошиот квалитет... кога за 100-200 денари месечно па нагоре има многу подобри опции
   
  Luxell, julll и на olikomerc им се допаѓа ова.
 24. ski

  ski
  Intern

  82
  17
  22 oктомври 2016
  Машко
 25. Mr One

  Mr One
  Intern

  54
  34
  19 Јануари 2010
  Се што е јавно објавено ќе ви сецка, кочи... Кога веќе се објавуваат линкови одете на serbianforum.org, побарајте и некој ќе ве услужни со бесплатна листа. Се разбира со ексју канали.
   
  На Luxell и TATA_MATA им се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...