1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Препорачајте IPTV

Дискусија во форумот 'Радио, телевизија, радио-телевизиски сигнал и него' започната од l1d0v1c, 5 Април 2017.

Тагови:
 1. krema

  krema
  Professor

  10,119
  9,733
  24 Јуни 2009
  Машко
  Што велат јутјуберите? Не ги бива?
   
 2. Cika

  Cika
  V.I.P

  2,471
  1,073
  8 Декември 2009
  Збориме за буџет сетап, со најефтин IPTV, каде што ќе има слична услуга како и било која од операторите наши без специјалните пакети (спортски и филмски, и геј порки).

  Моите гледаат веќе подолго време на тој погоре од мене препорачаниот и нема апсолутно никакви проблеми, за разлика од x96 што прегреваше на обичен h264.

  h96 нема никакви јадови при репродукција на bluray disc (remux) од нас, 1080п. Од аудиото сум исто задоволен. Немам користено Mi Box или Shield, но за моите потреби не ни морам.
   
  На krema му/ѝ се допаѓа ова.
 3. olikomerc

  olikomerc
  Unstoppable

  4,584
  3,522
  11 Декември 2008
  Машко
  Незнам дали ме сфати за спортските, 60 фрејма мислев дали може транскодираат овие, ама мислам би требало, пошто сум пробувал на едни послаби од најефтините кај некои клиенти, небиваше никако. Ги врти како филмовите 24 фрејма во секунда. Оно кај ефтините IPTV и ретко каде има 60 фпс стримови, само кај поквалитетните, така да кога ќе земеш за обични колажни канали, а и за филмови итн, супер си се овие боксови.
   
 4. 123456

  123456
  On your way to fame

  1,037
  567
  12 Април 2013
  Машко
  Има некоја наша апликација за македонски канали, макс тв го го има само за мобилен, за андроид тв јок
   
 5. Cika

  Cika
  V.I.P

  2,471
  1,073
  8 Декември 2009
  Коди и livetvserbia addon.
   
 6. julll

  julll
  Gaining Experience

  115
  53
  20 Август 2016
  Ова кодиво само јас неможам да го “сварам” или??
   
  На mkd му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Cika

  Cika
  V.I.P

  2,471
  1,073
  8 Декември 2009
  Изгледа. Погледни некој туторијал на yt, одма ќе ти стане јасно.
   
 8. moongose

  moongose
  Unstoppable

  2,113
  2,371
  19 Јули 2013
  Се наоѓа тук там по некој.
   
 9. julll

  julll
  Gaining Experience

  115
  53
  20 Август 2016
  Имам пробано многу адд они, по некое кратко време сите блокирале. Подобро ќе земам некој поевтин иптв него да се зезам со кодиво (мое мислење). Реков не зимам од али после последниот заебантски продавач, и пак зедов. Да не го заречам, 3 недели работи перфектно мада знам дека ќе ме заебава во иднина.
   
  На MacRazor му/ѝ се допаѓа ова.
 10. 123456

  123456
  On your way to fame

  1,037
  567
  12 Април 2013
  Машко
  За иптв да гола вода кога се зборува за фрее листи,

  За филмови Seren и Real-Debrid+ Trakt.tv нема подобро
   
  На julll му/ѝ се допаѓа ова.
 11. julll

  julll
  Gaining Experience

  115
  53
  20 Август 2016
  За филмови преферирам торенти.
   
 12. MacRazor

  MacRazor
  Intern

  89
  31
  15 ноември 2017
  Машко
  Нека пише некое наше дете шо нуди иптв ама цена со УСУЛ!!!
   
 13. Cika

  Cika
  V.I.P

  2,471
  1,073
  8 Декември 2009
  Усул само повисоко од 65 евра годишно, ќао.
   
  На olikomerc и smole им се допаѓа ова.
 14. Mar tiN

  Mar tiN
  Gaining Experience

  545
  365
  2 Јануари 2014
  Машко
  Линк од продавачот ако може.
   
 15. julll

  julll
  Gaining Experience

  115
  53
  20 Август 2016
 16. Mar tiN

  Mar tiN
  Gaining Experience

  545
  365
  2 Јануари 2014
  Машко
  Koj player за iptv го препорачувате , iptv smarter ili Datoo
   
 17. krema

  krema
  Professor

  10,119
  9,733
  24 Јуни 2009
  Машко
  Овој.
   
 18. mkiptv

  mkiptv
  Gaining Experience

  540
  338
  28 ноември 2014
  Машко
 19. julll

  julll
  Gaining Experience

  115
  53
  20 Август 2016
 20. Luxell

  Luxell
  Gaining Experience

  235
  53
  7 Јули 2012
  Машко
  Истиот го има за LG WebOS,но кога пробав не успеав да го активирам за да ја внесам листата со канали.
  Дали има некое решение за активација?
   
 21. krema

  krema
  Professor

  10,119
  9,733
  24 Јуни 2009
  Машко
  Што да активираш? Free e апликацијата.
   
 22. Luxell

  Luxell
  Gaining Experience

  235
  53
  7 Јули 2012
  Машко
  Да таа е бесплатна,но во полето каде што треба да се внесат податоците за иптв листата не ги прифаќа и не се активира.
   
 23. krema

  krema
  Professor

  10,119
  9,733
  24 Јуни 2009
  Машко
 24. Mar tiN

  Mar tiN
  Gaining Experience

  545
  365
  2 Јануари 2014
  Машко
  На овој TV може ли да инсталирам iptv апликација ? Aко може некој да ми даде инструкции што и како
   
 25. Luxell

  Luxell
  Gaining Experience

  235
  53
  7 Јули 2012
  Машко
  Можно е,ама гледам и други низ коментари се жалат од истото може да е некој проблем и со апликацијата.
   
  Последна промена: 17 Февруари 2020

Сподели

Вчитување...