1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

НЛБ наплаќа по 20 денари за „Проверка на состојба“

Дискусија во форумот 'Е-Бизнис' започната од masterwu, 15 Септември 2017.

 1. Balanar

  Balanar
  Баниран/a

  1,066
  1,163
  6 Декември 2016
  Машко
  Ќе го пуштиме по код... да се надеваме дека ќе го хакнат токенот и ќе го снема.....
   
 2. Balanar

  Balanar
  Баниран/a

  1,066
  1,163
  6 Декември 2016
  Машко
  Најмногу ми се допаѓа твоето тупење, но не ми е најважно на форумов.

  Семантика.
   
 3. Lokvan

  Lokvan
  Unstoppable

  2,591
  3,594
  12 Јануари 2016
  Машко
  Како тоа „напињам“ кога само ви одговарам на реплики. Си го кажувам мислењето, ако истото не ви допаѓа - во ред е да не ви се допаѓа. Но дека не гледам убедливи аргументи зошто морам да се сложам со вашето мислење, дефинитивно не гледам аргументи за тоа.

  Како што реков и поназад, можеме да се согласиме дека не се согласуваме. Ако не можеме ни тоа да се согласиме, епа тогаш јбг.


  Ако моето е тупење, тогаш твоево е тупење на тупењето? :ghost:
   
  На Zippo му/ѝ се допаѓа ова.
 4. FLEGMA

  FLEGMA
  Epic

  8,481
  12,648
  2 Август 2012
  Машко
  Ти никаде не гледаш убедливи аргументи. Само твоите аргументи се силни.
  Чим нечие мислење не се поклопува со твоето тогаш тоа се лоши аргументи.
   
  moongose, Balanar и на Oktar им се допаѓа ова.
 5. Lokvan

  Lokvan
  Unstoppable

  2,591
  3,594
  12 Јануари 2016
  Машко
  Флегма, зошто имам впечаток дека ме гањаш по разни теми, и упорно вртиш офтопик со ад хоминем?

  Он топик: Кои се тие аргументи заради кои јас, а верувам и мнозинството, треба да се согласиме со намалена безбедност, заради ситуационална потреба на минискулно мало малцинство?

  Понатаму, зошто па тебе и неколкумина овде толку ви смета тоа што имам различно мислење?

  Мора ли да се откажам од мојот став, евентуално во име на некоја политичка коректност која ја инсинуираше @Oktar - дека мора сите заедно овде виртуелно да се гушкаме и во еден глас да пееме Кум-ба-ја?

  Пошто некоја изгубена душа, таму некаде некогаш ќе биде во друг град, навечер кога банките нема да работат, и нема да има картичка, а итно ќе требаат пари... Како она љубиш ти да кажеш - ДА’ ФАК? :boring:
   
  На Zippo му/ѝ се допаѓа ова.
 6. marv

  marv
  Practice makes perfect

  2,270
  1,557
  5 oктомври 2007
  Машко
  Добро дали стварно ама стварно прочита како работи услугата. Значи ТРЕБА експлицитно прво во банка да си ја АКТИВИРАШ услугата. Значи информирано, своеволно АКО САКАШ ја прифаќаш. Ако не си ја активирал, како ова тебе би ти ја загрозило безбедноста?
  И да си ја Активирал, постапката и не е така едноставна за да некој те хакне. Но и да те, свесно си прифатил, а плус тоа е проблем на банката не твој.
  Додатна услуга, како несваќаш. Кој сака сака, кој не немора.

  Sent from my Redmi Note 4X using Tapatalk
   
  moongose, goce03 и на Oktar им се допаѓа ова.
 7. FLEGMA

  FLEGMA
  Epic

  8,481
  12,648
  2 Август 2012
  Машко
  Да не се откажуваш од ставовите.

  Еве, јас јавно признавам:

  "Јајцето од Lokvan е најголемо"
   
  На petkotrajko му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Lokvan

  Lokvan
  Unstoppable

  2,591
  3,594
  12 Јануари 2016
  Машко
  Член 1: Одлична опција на банката, вадење пари од банкомат без картичка.
  Член 2: Гимик, не би ја користел оваа опција. Не ми се допаѓа што воопшто постои.
  Член 1,3,4,5,6,итн: АМА КАКО, ЗОШТО НЕ ТИ СЕ ДОПАЃА!!?!

  И повторување, па пак истото.... После пак од почеток. :boring:
   
  На petkotrajko му/ѝ се допаѓа ова.
 9. kirev

  kirev
  Unstoppable

  5,295
  3,704
  31 Мај 2010
  Машко
  ICT ветеран
  НЛБ не е банка туку банкомат за криминалци. Си влегуваат и си земаат. Најголема сума 3 милиони евра
   
  На Lokvan му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Lokvan

  Lokvan
  Unstoppable

  2,591
  3,594
  12 Јануари 2016
  Машко
  Дефинитивно имаат добри опции за вадење кеш без картичка. ;)
   
  На mihovkris му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Balanar

  Balanar
  Баниран/a

  1,066
  1,163
  6 Декември 2016
  Машко
  Hhhhhhhhhh
   
  На Lokvan му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...