1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Аларм / Детектор на чад

Дискусија во форумот 'Електроника - гаџети, електронски компоненти' започната од Costigan_Jr, 11 Јануари 2019.

 1. Costigan_Jr

  Costigan_Jr
  Unstoppable

  2,846
  3,883
  5 Јули 2013
  Машко
  инженер
 2. Најдобар одговор:
  Пост #2 од bxxxn, 11 Јануари 2019
 3. bxxxn

  bxxxn
  Practice makes perfect

  960
  1,094
  11 Март 2011
 4. Costigan_Jr

  Costigan_Jr
  Unstoppable

  2,846
  3,883
  5 Јули 2013
  Машко
  инженер
  На bxxxn му/ѝ се допаѓа ова.
 5. ARMac

  ARMac
  Орган

  5,803
  6,351
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  На Costigan_Jr му/ѝ се допаѓа ова.
 6. smole

  smole
  Unstoppable

  2,876
  3,174
  18 Април 2007
  Алармите кои никоб ги инсталираат ги зимаат од Визард, барем Satel.

  Не е спомната сектрон, ама они се за ептен профи системи и мислам дека цените им се соодветни.
   
  На bxxxn му/ѝ се допаѓа ова.
 7. ARMac

  ARMac
  Орган

  5,803
  6,351
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  Знам дека ги зимаат од визард ама ако му треба услуга со 24/7 мониторинг од централа мора да ангажира некоја фирма нели.

  Глобал секјурити се ептен коректни. Ми местеле магнетни брави, RFID системи, аларми итн. Топ се дечките, работат брзо и добри цени.
   
  На bxxxn и smole им се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...