• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

samsung

 1. mkd

  Продадено Samsung Galaxy Watch 46mm BT

  Продавам Samsung Galaxy Watch 46mm BT. Во атачмент има фотографии само од кутијата која не е ниту отворена (часовникот не е допрен). За повеќе информации за производот, отворете овде. Цена: 10.000 денари. Контакт по приватна порака.
 2. dipetar

  Продадено Се продава Dell Inspiron 3542, i3, 8Gb, 500SSD, NVidia GeForce 820M

  Здраво, Продавам: Dell Inspiron 3542 i3 4005U 8Gb DDR3 RAM Intel HD Graphics Family NVidia GeForce 820M 2047Mb 500GB SSD Samsung EVO Windows 10 Licensed Office 2019 Licensed *SSD се уште под гаранција *DDR3 се уште под гаранција Користен исклучиво на биро, дома, во период од шест месеци. Во...
 3. Vlatzki

  Продадено Samsung J5 2017 со нефункционален дисплеј

  Ако може проценка на Samsung J5 2017 со нефункционален дисплеј, освен дисплејот се останато е 100% исправно, батерија држи 1 ден. Телефонот доаѓа со оригинален полнач и заменски кабел (оригиналниот кабел беше искинат од мачорот). Од 10тиот ден во моја сопственост па се до сега е чуван во...
 4. olikomerc

  NOV Samsung A41

  Се продава НОВ Samsung Galaxy A41 земен денес од Телеком со 2 години гаранција. Цена фиксно: 12.000 денари.
 5. gremlin

  Nov Samsung A71

  Продавам нов неотворен Samsung A71 (сребрена боја) купен од А1 со две години гаранција. https://www.a1.mk/uredi/telefoni/-/gsm-advisor/Samsung/330334/Galaxy+A71/ZUzuMqVnBlTW Цена 23.000
 6. VerGer

  Продадено Монитор Самсунг S27E390H 27" IPS FHD

  27" FHD PLS монитор сочуван без никакви оштетувања по екранот/постољето, без лоши (заглавени/умрени) пиксели. Црн со висок сјај и транспарентна плава опшивка околу панелот и постољето. Вграденa опција за ноќен режим на слика (топли бои), Eye Saver сертифициран (ниски емисии на плаво светло)...
 7. SpiritBond

  Samsung Galaxy Buds

  Продавам супер сочувани Galaxy Buds без никакви маани и замерки, коритесни околу 4-5 месеци. Батеријата им е топ, си држат уште како првиот ден, односно 6 саати во едно користење, плус од case-от уште едно полнење ипол. Изработката е одлична, звукот е задоволувачки во тој ранг на wireless...
 8. Oktar

  Samsung Galaxy S10+

  Го продавам телефонот... корона, кризни времиња, економијата на колена, а јас како обичен копач во рудникот неможам да си дозволам ваков скап уред :( ако досега не пуштивте солза, каде ќе ви оди душа бре? Иначе телефонот е во исклучително одлична состојба, нема никаде ни грепка ни бутур. Купен е...
 9. gremlin

  Samsung S20+

  Купувам нов или користен Samsung S20+.
 10. Oktar

  2 x 8GB Samsung PC4 2133MHz SO-DIMM

  Продавам две плочки од гореспоменатиот и долусликнатиот модел на рам меморија. Што да кажам, немаат гаранција, ама исправни се, ги држи меморијата и досега немаат заборавено ништо од тоа што сум им рекол да запомнат. Цена, 1500 за една или двете за 3000 денари. Цената не е фиксна и може да оди...
 11. SpiritBond

  Galaxy S8 + Gear S3 Frontier

  Продавам добро сочувани Galaxy S8 и Gear S3 Frontier Edition. Моделот на телефонот е SM-G950FD, дуал сим со оргиналната батерија и екран. За burn-in има минимално во notification bar-ot (слика во прилог), при нормална употреба и со користење на dark mode не се приметува. Козметички максимално...
 12. stejcho

  Samsung Galaxy A70 vs iPhone 7 Plus

  Здраво, како корисник на андроид со години ( budget phones најчесто), пред скоро време имав допир со iOS software, и бев воодушевен од брзината на софтверот. Имам прилика сега да сменам телефон, и иако знам дека за малку повеќе пари можам да најдам подобри телефони од овие два, решив да се...
 13. DrMTR

  Продадено Продавам Samsung S9+ Black SM-965F перфектен

  Продавам перфектно сочуван (како од кутија буквално) Samsung S9+ модел SM-G965F Single Sim купен од Телеком со уште ~7 месеци преостаната гаранција. Отклучен на сите мрежи. Од прв ден со Spigen Thinfit 360 футрола и стакло платени 30евра ! Никогаш не сервисиран , не паѓан, без никаков "Burn In"...
 14. SpiritBond

  dbrand Grip + Teardown Skin Samsung Galaxy S10

  Продавам dbrand Grip + Limited edition Teardown Skin за Galaxy S10. Колаборација со JerryRigEverything. Сеуште нова без знаци на користење. Ја продавам зошто сменив мобилен. Цена: 1500 денари.
 15. SpiritBond

  Samsung Galaxy S8

  Продавам горенаведениот телефон. Како нов, без оштетување. Гаранција нема, 64 gb Orchid Gray. Цена: 11000 ден/180 евра. дуал сим е. доаѓа со две маски и две стаклени фолии. Телефонот е резервиран до Недела.
 16. KalEl

  Проценка 2 SO-DIMM мемории по 4 GB DDR4

  Ако може проценка за меморииве исто така ги менувам со моја доплата за една плочка од 8 GB или одат на продажба после проценката, све е во ред со нив, сакам да го надоградам лаптопот ама имам 2 слота кои се веќе пополнети, благодарам. Samsung M471A5143DB0-CPB 4 GB DDR4-2133 DDR4 SDRAM G...
 17. Андреј

  Samsung Galaxy Buds слушалки: Со софтвер до подобар звук

  Неодамна ги купив Samsung Buds за некои 90 евра преку оглас од некој што ги добил со телефонот. Неотворени, по добра цена (нови се 120), па реков ајде да пробам. Она што најмногу ме интересираше беше всушност апликацијата која работи само на Андроид. Со неа покрај фабричниот тјунинг, добивате...
 18. Oktar

  Samsung Gear S3 Frontier

  Здраво... бидејки повеќе сум фан на механика кај часовници одколку на електроника, решив да му најдам нов дом на на гореспоменатиот паметен часовник. Како што имам и наведено неколку пати на форумов, часовников како уред си е супер, можеби и најкомплетен паметен часовник на пазарот заедно со...
 19. StefAngel

  Проценка Samsung syncmaster 2243bwx

  Ако може проценка на моделов ми стои дома, имам адаптер за него vga Dvi. https://www.amazon.com/Samsung-SyncMaster-2243BWX-22-inch-Monitor/dp/B0012TTX2O
 20. RagingDemon

  Samsung 860 Evo 500GB, практично нов

  Продавам SSD Samsung 860 Evo 500GB SATA, купен од господинот gOJDO пред месец дена. Дискот е практично нов, има запишано околу 20 гигабајти (23 попрецизно) на него само при asssd тестирање и така ми стои некористен па решив да го шитнам друг некој нека му се радува. Го продавам бидејќи преминав...
На врв Дно