• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

ps4

 1. VerGer

  Креирање детски профил на PS?

  Некој има успеано да додаде детски профил на плејстејшн? Некоја финта како пошто нели бара конфирмација од 0.5$ привремена наплата. А нели пош сме кај што сме неможе да се додаде Payment Method на амерички профил, а за оваа сврха не е од корист Wallet Funds. Едино чаре би било амерички пејпал...
 2. DonFrozex

  PS4 || PS4 Pro

  Планирам да земам конзола, малку да се оттргнам од гејмање на лаптоп. После PS 2-ката (кое е пред повеќе од 15 години?) немам пројавено никаков интерес за гејмање на конзола, така да до вчера поима немав што е разликата меѓу обичната 4-ка и Про-то. Гледам дека главната предност на Про е...
 3. edin.ademovic

  Проценка Playstation 4 1TB slim + многу игри (1 џојстик)

  Здраво, барам проценка на Playstation 4 1TB slim (прв газда), со еден џојстик и следните игри: Во hard-copy: Fifa 17 (стара е знам, нема никаква вредност) Spider-Man Resident Evil 7 GTA V Call Of Duty: Infinite Warfare Uncharted 4: A Thief's End Uncharted: The Collection Uncharted: The Lost...
 4. TheMarshal

  Продавам/Менувам PS4 Игри

  Еве ги игрите што ги имам за продавање, или пак за менување доколку некој е заинтересиран. Исто така, купувам и PS4 игри. Така да слободно пратете ми и понуду во ПП. 1) Far Cry Primal | 1000 денари 2) Watch Dogs | 1000 денари 3) Call of Duty Advanced Warfare | 700 денари Цените се фиксни.
 5. c0mrade

  Продавам PS4 Dualshock Charging Station

  Здраво дечки На продажба оди уредот од наслов, не е користен воопшто, само одпакуван. PS4 Dualshock Charging Station - Galerija Цена: 1200
 6. KalEl

  Продавам 4 игри за PS4

  RESIDENT EVIL 7 biohazard - 1500 денари Dark Souls III Apocalypse Edition SteelBook - 4000 денари God of War 3 Remastered - 1500 денари UFC 3 - 2500 денари Повеќе инфо на 070 463 864
 7. Spawny

  Проценка PS4Pro bez blu ray drive

  Zdravo, Prodavam Sony PS4Pro so defekten Blu Ray drive, so mozhnost da se popravi ili zameni. Rasipano e poradi toa shto igram samo digitalni naslovi i retko koga bilo koristeno. Go prodavam bidejki ne mi ostanaa veke naslovi za igranje od ovaa generacija :devil: Zemeno od Sony Galerija...
 8. Глупав

  Купување половен PS3 или PS4... што е потребно да се знае?

  При купување на еден од последните две PS конзоли (некоја половна верзија), што е потребно да се знае??? Имам некоја информација за можно блокирање на account-и ама не знам дали се врзани со конзолата блокадите или само со еmail адресата... ако може од прва повеќе информации за ps newbie s ...
 9. O

  PS4 SERVISI..

  Zdravo od mene.Imase edna tema za sony servisi ali bese stara okolu 4-5 god.Samo sakav da prasam kade ima servisi za ps4 vo skopje?Problemot e sto nekoj kreten brutalno go povlekol hdmi kablot i kaj jackot neso vnatre se iskinalo.Fala odnapred
На врв Дно