1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј
1zzy_st
Последна активност:
25 Август 2019
Зачленет:
21 Февруари 2016
Мислења:
8
Допаѓања:
0
Поени од трофеи:
15
Пол:
Машко
Роденден:
29 oктомври 1999 (Возраст: 19)
Локација:
Скопје
Занимање:
Сервисирање на компјутери

Сподели

1zzy_st

Intern, Машко, 19, од Скопје

1zzy_st последен пат беше виден (како):
25 Август 2019
  1. На профилот на 1zzy_st сеуште нема пораки.
 • Вчитување...
 • Вчитување...
 • Вчитување...
 • За

  Пол:
  Машко
  Роденден:
  29 oктомври 1999 (Возраст: 19)
  Локација:
  Скопје
  Занимање:
  Сервисирање на компјутери
  Processor & Cooler:
  Intel Core i3-4170 @ 3.7 GHz
  Storage:
  Toshiba 1TB
  PSU:
  CCiVO 500W
  RAM:
  8GB
  VGA:
  nVidia GeForce 9500GT 1GB
  Case:
  CCiVO 2318
  Mouse:
  Everest SGM-X9
  Audio:
  Fuego Home Theater 5.1 Surround Sound
  Monitor:
  ProView PL713 17"
  Keyboard:
  Fury Hellfire
  Motherboard:
  AsRock H81M-VG4
  OS:
  Windows 7 & 10 (Dual Boot)
  Прекар:
  Izzy
  Професија:
  Електротехничар за електроника и телекомуникации
  Музика:
  Trap, Drum & Bass
  Најчесто користени апликации:
  Google Chrome, Steam, Discord
  Омилен спорт:
  Фудбал
  Интереси:
  Се од технологија

  Интеракции