Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

македонски

 1. ContentBot

  Google го дискриминира македонскиот и албанскиот јазик

  Во денешната дигитално доба, онлајн рекламирањето стана основна компонента на бизнис стратегиите ширум светот. Меѓутоа, кога се работи за специфични пазари, јазичните бариери често претставуваат големи предизвици. Ваква пречка постои за рекламирањето во Македонија, Албанија и Косово, бидејќи...
 2. Lokvan

  Custom keyboard layout за Македонски јазик

  Проблем 1: Стариот keyboard layout-oт за Македонски јазик ги нема карактерите Ѝ + Ѐ Проблем 2: Новиот "Standard" keyboard layout за Македонски јазик ги има карактерите Ѝ + Ѐ но шорткатот за UNDO не е CTRL+Z туку CTRL+Y, а како бонус „придобивка“ карактерот Ѐ се наоѓа на копче кое го нема на...
 3. Глупав

  Македонски Vs. Надворешен Хостинг

  Би сакал да знам pros. and cons. ??? Знам дека подобро би било парите да останат во Земјава (барем поголемиот дел), но имав едно искуство каде се бараше исклучиво странски хостинг (дали поради страв од крадење на идеи, откривање дека се работи за бизнис во Македонија или нешто слично не...
 4. I

  JAWS софтвер за помош на слепи лица

  Дали знаете од каде може да се преземе македонска верзија или македонска поддршка за официјалната англиска верзија на софтверот за помош за слепи лица JAWS? Ме интересира бесплатна верзија. Ако е со плаќање, ве молам наведете сума. Се работи за ова: Downloads: JAWS (само барам македонска верзија...
На врв Дно