Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

JAWS софтвер за помош на слепи лица

IvanMNE

Intern
6 август 2018
4
0
Дали знаете од каде може да се преземе македонска верзија или македонска поддршка за официјалната англиска верзија на софтверот за помош за слепи лица JAWS? Ме интересира бесплатна верзија. Ако е со плаќање, ве молам наведете сума.
Се работи за ова: Downloads: JAWS
(само барам македонска верзија или поддршка за македонски јазик)

Ви благодарам :)
 

masterwu

On your way to fame
11 февруари 2016
821
725
Струга
masterwu's setup  
Processor & Cooler
Intel i5 6600K, Cooler Master Hyper 212 EVO
Motherboard
Asus Z170 Pro Gaming
Storage
Samsung 840 Evo 250GB, 2TB WD Caviar Blue, 640GB WD Caviar Green
PSU
Cooler Master V550S
RAM
16GB (2x 8GB) G.Skill Ripjaws V DDR4 3200MHz
Video card
Asus Strix GTX 970
Case
Cooler Master CM690 III
Mouse
Logitech Proteus Core G502
Keyboard
Das Keyboard Model S (MX-Brown switches)
Monitor
Dell UltraSharp U2410
OS
Windows 10
+1 на прашањево. Во иднина и јас ќе имам потреба од македонска поддршка.

Иначе, дали си проверил дали NVDa има македонска поддршка?
 

lynx

Unstoppable
4 септември 2008
3.716
3.568
Според тоа што видов, ни едното ни другото немаат.
 

masterwu

On your way to fame
11 февруари 2016
821
725
Струга
masterwu's setup  
Processor & Cooler
Intel i5 6600K, Cooler Master Hyper 212 EVO
Motherboard
Asus Z170 Pro Gaming
Storage
Samsung 840 Evo 250GB, 2TB WD Caviar Blue, 640GB WD Caviar Green
PSU
Cooler Master V550S
RAM
16GB (2x 8GB) G.Skill Ripjaws V DDR4 3200MHz
Video card
Asus Strix GTX 970
Case
Cooler Master CM690 III
Mouse
Logitech Proteus Core G502
Keyboard
Das Keyboard Model S (MX-Brown switches)
Monitor
Dell UltraSharp U2410
OS
Windows 10
NVDA го користи eSpeak за синтеза, а на веб страната на eSpeak пишува дека може да чита и на македонски.

eSpeak: Speech Synthesizer

Можеби може eSpeak да се сетира и со JAWS?
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
46.096
Мислења
955.360
Членови
34.502
Огласи
2.307
Најнов член
ZIL12
На врв Дно