Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

компјутер

 1. Продавам PC кофниг - i5 4670K, Z87X-D3H,16GB (2x8) DDR3, Hyper 212 EVO

  Продавам PC кофниг - i5 4670K, Z87X-D3H,16GB (2x8) DDR3, Hyper 212 EVO

  Здраво луѓе, долго време се мислев и конечно се решив да склопам нов конфиг. Сегашниов ме служеше супер, секоја модерна игра ја имам играно на High/Medium сетингс на 1440p резолуција (Elden Ring, Dark Souls, Witcher 3, Cyberpunk, God of War, итн). Имам EVGA GTX 1080 FTW2 и Seasonic PSU ама нив...
 2. Snaga

  Конечно нов PC

  Конечнооооо играм сВе на ултра! :) Старото PC од 2014 година: Intel i5 4690k Nvidia 960 STRIX 8GB DDR3 Почнав да работам од дома, отварам многу табови на chrome, PC-то се кочеше, рестарт од време на време, почнав и да гејмам повеќе зашо нели поише време сум дома али слаба конфигурација и треба...
 3. R

  Проценка i5-2400S; H61M-VS; RAM 8GB; GPU 1GB

  Ве молам за проценка на следниве делови, топтан цена. Деловите се исправни, од моја растурена конфигурација пред околу 1 година. Се користеа за обичен web Surfing. Можам да најдам и кулер и напојување низ подрумон ако има потреба некој. MB: Asrock H61M-VS CPU: Intel core i5-2400S RAM: 2 x PQI...
 4. ContentBot

  Водич за купување на нов десктоп компјутер [препораки од gOJDO]

  Најголем дел од вас кои го читате ова повеќепати до сега сте имале потребата да купите нов компјутер… Од процесот на набавка на нов персонален компјутер произлегуваат многу прашања од технички, економски и практичен аспект во однос на изборот на компонентите кои најдобро ќе ги задоволат вашите...
 5. bobipp

  Low budget gaming конфигурација 350 eur

  Имам молба да составам конфигурација за 16-годишник, која би се користела за игри (Fortnite, CS:GO) + да може да работи нормално и Autocad. Буџетот го скоцкаја на околу “20 и нешто“. Ова е што составив набрзина: Дали има некоја подобра комбинација? Можда со Интел нешто? Гледам i3 9100F е 4700...
 6. The Geek Boy

  Компресори за чистење на компјутер

  Епаа, можеби има вакви теми веќе али ајде. Неодамна компјутерот почна да ми прави чудни звуци при пуштање, а сумљам у предните вентилатори. Последна пат кога го носев на сервис од кај што го земав ми рекоа никако со усисивач бидејки тоа создавало статички електрицитет. Така и најверојатно ми се...
На врв Дно