• Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

компјутер

 1. R

  Проценка i5-2400S; H61M-VS; RAM 8GB; GPU 1GB

  Ве молам за проценка на следниве делови, топтан цена. Деловите се исправни, од моја растурена конфигурација пред околу 1 година. Се користеа за обичен web Surfing. Можам да најдам и кулер и напојување низ подрумон ако има потреба некој. MB: Asrock H61M-VS CPU: Intel core i5-2400S RAM: 2 x PQI...
 2. ContentBot

  Водич за купување на нов десктоп компјутер [препораки од gOJDO]

  Најголем дел од вас кои го читате ова повеќепати до сега сте имале потребата да купите нов компјутер… Од процесот на набавка на нов персонален компјутер произлегуваат многу прашања од технички, економски и практичен аспект во однос на изборот на компонентите кои најдобро ќе ги задоволат вашите...
 3. KjEBE

  Продадено КОНФИГУРАЦИЈА КОМПЛЕТ ЗА ПРОЦЕНКА, и ПРОДАЖБА

  CPU: AMD FX-8320 MOBO: Gigabyte GA-970A-DS3P RAM: 16GB DDR3 2666mhz (4x4GB) Hyperx Fury Blue SSD: Samsung 960 250GB CASE: ATX Midi Tower Deepcool Tesseract BF Black/Blue Ништо не е под гаранција. Чуван и редовно чистен. Користен за гејминг ме интересира цена за комплет и ако одговара да се...
 4. bobipp

  Low budget gaming конфигурација 350 eur

  Имам молба да составам конфигурација за 16-годишник, која би се користела за игри (Fortnite, CS:GO) + да може да работи нормално и Autocad. Буџетот го скоцкаја на околу “20 и нешто“. Ова е што составив набрзина: Дали има некоја подобра комбинација? Можда со Интел нешто? Гледам i3 9100F е 4700...
 5. The Geek Boy

  Компресори за чистење на компјутер

  Епаа, можеби има вакви теми веќе али ајде. Неодамна компјутерот почна да ми прави чудни звуци при пуштање, а сумљам у предните вентилатори. Последна пат кога го носев на сервис од кај што го земав ми рекоа никако со усисивач бидејки тоа создавало статички електрицитет. Така и најверојатно ми се...
На врв Дно