Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Конечно нов PC

Snaga

Gaining Experience
2 јануари 2015
71
70
Конечнооооо играм сВе на ултра! :)

Старото PC од 2014 година:
Intel i5 4690k
Nvidia 960 STRIX
8GB DDR3

Почнав да работам од дома, отварам многу табови на chrome, PC-то се кочеше, рестарт од време на време, почнав и да гејмам повеќе зашо нели поише време сум дома али слаба конфигурација и треба low/medium settings итн итн. Па си викам ај за работава треба некој upgrade. :rolleyes:
Купив лаптоп од жирафа за 52к на попуст, ама се заебав зашо не беше како што очекував. Па се тегневме за рефунд, они пробуваат да го опраат, ја им кажувам не ми се свиѓа. За помалце од 1 месец ми ги вратија парите.


Иииии сега MEGATHIRIO (на грчки Чудовиште):

ASUS ROG G35CG

11th Gen Intel(R) Core(TM) i7-11700KF @ 3.60GHz 3.60 GHz
16GB RAM DDR4
AMD RADEON RX 6900 XT
1TB HDD
512GB SSD
ASUS motherboard со built in Wi-Fi
Водено ладење

Premade конфигурација од ASUS, сменета само графичката.
Користен 1 година за 72.000мкд. Мислам дека е добар дил.

ФОТО>>>

Како што кажав погоре, сите игри се на ултра со многу многу фпс :)))) , форза хоризон изгледа феноменално, е сеа е време за нов монитор у скоро време...
 

Атачменти

 • IMG_6649.jpg
  IMG_6649.jpg
  1,5 MB · Прегледи: 86
 • IMG_6577.jpeg
  IMG_6577.jpeg
  350 KB · Прегледи: 85

alkibijad01

Gaining Experience
8 октомври 2016
333
359
Но тоа не е сѐ!
Само денес, купете ја оваа графичка картичка и ќе го добиете целиот компјутер бесплатно!

Sent from my moto g(9) play using Tapatalk
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
47.271
Мислења
977.684
Членови
35.572
Најнов член
mkd2020
На врв Дно