• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

graphic design

 1. K

  Graphic Design & Motion Design во Македонија

  Здраво, Сакам да ве прашам околу Graphic Design во македонија. Моментално студирам на Економски факултет но имам поголема страст за Graphic Design и Motion design. Моментално работам како Graphic Designer на Fiverr и Upwork Upwork - Kristijan P. Далу тука во македонија постјат курсеви или...
 2. bobipp

  All-round конфигурација

  Дојде новата година :rolleyes: па се прават некои планови, проекции итн... дали може да се надевам на нова десктоп машина која би ја заменила моменталната мобилна. Првиот компјутер, а воедно и прв десктоп ми беше од далечната 2002 година. После тоа асус лаптоп, кој цркна после 5 години...
 3. bobipp

  3D rendered phone cases

  Дали има некој тука, доволно учен да направи ваков тип на слики: http://www.samsung.com/uk/consumer-images/product/accessories/2016/EP-TG930BBEGWW/features/EP-TG930BBEGWW-68-0.jpg http://ecx.images-amazon.com/images/I/61KG-imRpeL._SL1000_.jpg...
На врв Дно