1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Graphic Design & Motion Design во Македонија

Дискусија во форумот 'Генерална ИТ дискусија' започната од kristijan_p, 14 ноември 2018.

Тагови:
 1. kristijan_p

  kristijan_p
  Intern

  4
  1
  4 oктомври 2018
  Машко
  Здраво,

  Сакам да ве прашам околу Graphic Design во македонија. Моментално студирам на Економски факултет но имам поголема страст за Graphic Design и Motion design.

  Моментално работам како Graphic Designer на Fiverr и Upwork

  Upwork - Kristijan P.

  Далу тука во македонија постјат курсеви или пракси кои би ми овозможиле да научам Motion Design.

  Исто така дали за вработување е потребно диплома или добро портфолио?
   
 2. Pulse

  Pulse
  Practice makes perfect

  1,263
  1,309
  26 oктомври 2014
  Машко
  Full Stack Web Developer
  Кај нас во фирма има моушн дизајнери, 2д/3д и што ли знам.
  Според нивно кажување, не ти е потребно никаква диплома.
  Според нив потребно ти е:
  20% искуство и 80% СЕНС!
   
  На kristijan_p му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...