• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

3D rendered phone cases

  • Ја почнал/а темата
  • #1

bobipp

Gaining Experience
13 ноември 2009
327
180
bobipp's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 7 2700X with Wraith Prism Cooler
Motherboard
Asrock B450 Pro 4
Storage
SSD Samsung 860 EVO 250 GB
PSU
Riotoro Enigma G2 650W Gold full modular
RAM
2x8 GB G. Skill Ripjaws V 3200 Mhz
Video card
MSI GTX 1650 SUPER 4 GB OC Edition
Case
Riotoro CR400 2x120 mm fans
Mouse
A4Tech X-710BK
Monitor
AOC i2269vwm 21.5" IPS
OS
Windows 10 Pro
Дали има некој тука, доволно учен да направи ваков тип на слики:

http://www.samsung.com/uk/consumer-...-TG930BBEGWW/features/EP-TG930BBEGWW-68-0.jpg
http://ecx.images-amazon.com/images/I/61KG-imRpeL._SL1000_.jpg
http://ecx.images-amazon.com/images/I/61leNjqOlfL._SL1000_.jpg
http://ecx.images-amazon.com/images/I/610tOvghAuL._SL1000_.jpg
http://ecx.images-amazon.com/images/I/61qf8yXSjpL._SL1000_.jpg

Се работи за потенцијален проект, значи за соодветна финансиска накнада, ако има заинтересирани нека ме контактираат по порака да разработиме детали.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42,550
Мислења
820,329
Членови
28,210
Најнов член
iledimovski
На врв Дно