• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

cooler master

 1. Skorp

  Продадено Intel i5 4690k, Gigabyte Z97X Gaming 3, G.SKILL 16GB, Cooler Master hyper h411r

  Ќе ве молам за проценка на следниве делови: Матична - Gigabyte Z97x Gaming 3 Процесор - Intel i5 4690k CPU кулер - Cooler Master Hyper H411R -------------------------------------------------------- РАМ - G.SKILL DDR3 2400MHz 16g (2x8) - 4500 ден. Рамот има гаранција во Нексио до 23.01.2025...
 2. Astraion

  Продадено Куќиште Cooler Master HAF 912

  Продавам куќиште Cooler Master HAF 912 без оштетувања, со следните карактеристики: 2x USB 2.0, 2x USB 3.0, e-SATA и HD аудио на предниот интерфејс 1 голем 200mm фен со црвен ЛЕД на предната страна 1x 120mm фен позади Цена: 2500 ден. *прашања и инфо во пп
 3. MasteR_#0

  Проценка 120mm вентилатори CM и DeepCool

  Проценка за вентилаториве, CM Jetflo 120 и DeepCool UF120R. JetFlo 120 е купен Септември 2016 и користен неколку месеци, потоа вратен во кутија и седи така повеќе од 2 години. До кај 1200RPM е тивок, над 1600RPM е доста бучен, инаку лади одлично. UF120R е купен Октомври 2014 и е поставен како...
 4. zipi123

  Менувам Menuvam 120mm cooler master za 80mm cooler

  Cooler master 120mm (non-pwm) 1900rpm ne moze da se namalat vrtezite cooler 80mm (nebiten brend) pozelno e da bide pwm i kolku tolku tivok.
 5. ImTheDude

  Проценка Конфигурација i7 4790k/ Z97 Hero / 2x8Gb DDR3

  Ќе ве замолам за проценка на следната конфигурација. Asus Maximus VII Hero Z97-1150 - купено од DD Store, супер сочувана, нема мана до сега Intel i7-4790K 1150 - купено од Setec, супер сочуван, нема мана до сега, не е клокан Asus HD7850-DC2-2GD5 - купено од Setec, има спој на конекторите и...
 6. Roxas

  Прв пат склопувам компјутер

  Се решив да склопам компјутер чисто од хоби оти долго време ги следам тек каналите на јутуб и добив желба да се обидам и јас. CPU: Ryzan 5 2600 со основниот кулер RAM: HyperX Predator 3200MHz CL15 2x8 Gigs MВ: ASRock b450 fatal1ty gaming K4 PSU: Cooler Master Vanguard V1000 80+gold (ми го...
 7. VerGer

  Продавам куќиште CM Gladiator 600 + DVD

  Gladiator 600 | Cooler Master Куќиштето иде комплет со сите тракатанци, како маска за дупката ако се извади оптички уред, сите штипки за дисковите, сите маски за PCI излзите позади, одбојници и сл. минимални знаци на користење, едино што капакот е излепен со стикери :mario: Иначе е комплетно...
 8. VerGer

  Cooler Master Hyper TX3

  Се продава кулерот од насловот, цена 750 мкд Користен, без физички оштетувања. Intel Socket: LGA 1156 / 1155 / 1150 / 775 * AMD Socket: FM2+ / FM2 / FM1 / AM3+ / AM3 / AM2 / 940 / 939 / 754 Hyper TX3 | Cooler Master
 9. JensenInterceptor

  Со или без графичката?

  Избрав ваква конфигурација: - Cooler Master 500W - CoolerMaster Case CMP-350 500W with Real Power Supply, Micro-ATX - Intel i5-6400 2.7GHz Skylake - Asus H110M-R Intel Socket 1151 for 6th generation processors - HDD 1TB Western Digital 7200, 64MB Cache - 1x Kingston 8GB 2133MHz DDR4 Non-ECC...
 10. A

  Избор на напојување за ново PC

  Здраво на сите, веќе некое време разгледувам компоненти за да склопам PC. Листата на компоненти што сакам да ги земам е следнава: Core i7-6700K 4.0GHz Quad-Core, GeForce GTX 1050 Ti 4GB Windforce OC, TESSERACT SW ATX Mid Tower - System Build - PCPartPicker Од листата останува SSD 120GB што не...
 11. spiritBreaker

  Мислење за куќиште

  Дали досега некој имал искуство со ова ова. Воглавно, идејата е, пошто има можности за 2х14ки вентилатори, а јас имам Cooler Master Nepton 140XL, дали би било попаметно да го зеам ова куќиште, и да го ставам ладењето внатре, пошто моментално сеа некако „штрчи“ надвор - нагоре...малку грдо е...
 12. spiritBreaker

  Cooler Master v850 или EVGA Supernova g2 850W?

  Дечки, кое напојување да го земам, Cooler Master -от или EVGA? На мак пазар го нема EVGA, но сепак можам многу лесно да го набавам преку другар од друга земја. И двете се 850 ватни. Благодарам
На врв Дно