1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Cooler Master v850 или EVGA Supernova g2 850W?

Дискусија во форумот 'Oстанато' започната од spiritBreaker, 18 ноември 2015.

 1. spiritBreaker

  spiritBreaker
  Unstoppable

  2,689
  3,070
  27 oктомври 2015
  Машко
  g4m3R
  Дечки, кое напојување да го земам, Cooler Master -от или EVGA? На мак пазар го нема EVGA, но сепак можам многу лесно да го набавам преку другар од друга земја. И двете се 850 ватни. Благодарам
   
 2. -={K-O-R-U-N}=-

  -={K-O-R-U-N}=-
  Practice makes perfect

  1,564
  1,663
  6 ноември 2012
  Машко
  Мрежен администратор, IT, BTC
  Немаш утка тука, двете напојување се повеќе од одлични. Земи си го тоа кое ти е поевтино или полесно/побрзо ќе го добиеш.
   
  На spiritBreaker му/ѝ се допаѓа ова.
 3. omegaRED

  omegaRED
  Unstoppable

  2,287
  2,599
  13 Септември 2011
  Машко
  Проект менаџер
  Двете се одлични, заради локална гаранција натежнувам кон CM V850.
   
  На spiritBreaker и Molec им се допаѓа ова.
 4. spiritBreaker

  spiritBreaker
  Unstoppable

  2,689
  3,070
  27 oктомври 2015
  Машко
  g4m3R
  моментално користам Cooler Master g550m, ама пошто ќе правам SLI, овие две опции ми се најок, во однос на ватажа и ефикасност. Би било добро кога некој би имал искуство со едното или со другото, ме интересираат импресии / критики.
   
 5. -={K-O-R-U-N}=-

  -={K-O-R-U-N}=-
  Practice makes perfect

  1,564
  1,663
  6 ноември 2012
  Машко
  Мрежен администратор, IT, BTC
  Со кои 2 графички ќе правиш SLI ако не е тајна? Nvidia картиците немаат голема потрошувачка на вати, можно е и ова што го имаш да ти е повеќе од доволно.
   
 6. spiritBreaker

  spiritBreaker
  Unstoppable

  2,689
  3,070
  27 oктомври 2015
  Машко
  g4m3R
  Gigabyte GTX 970 Windforce 3X - доволни се и 750W, но бидејќи планирам и custom waterloop на процесорот и двеве графички, мислам дека 850ката ќе врши феноменална работа и нема да мора да се грижам дали се доста вати или не. башка иам вентилатори со контролер посебен, два режачи ...
   
  На -={K-O-R-U-N}=- му/ѝ се допаѓа ова.
Слични теми
 1. psyside
  Одговори:
  14
  Прегледи:
  1,457
 2. olikomerc
  Одговори:
  13
  Прегледи:
  1,154
 3. gokica
  Одговори:
  13
  Прегледи:
  2,387
 4. gokica
  Одговори:
  11
  Прегледи:
  1,544
 5. pcdownside
  Одговори:
  18
  Прегледи:
  1,586
Вчитување...

Сподели

Вчитување...