• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

3d printer

 1. hpetrovski

  SLA 3Д Принтер

  Здраво, заинтересиран сум за купување на некој ентри левел СЛА 3Д принтер, па не можев да најдам многу теми во врска со темава на форумов. Моментално разгледувам неколку опции како Photon, LD-002R LCD Resin 3D Printer, Creality Official LD-002R LCD 3D Printer – Creality3D Store® Official Store...
 2. Costigan_Jr

  Продавам SLA 3Д принтер

  Производ: Peopoly Moai 130 SLA 3Д принтер Користен е во домашни услови и за не повеќе од 50 часа активно принтање. Процесот на калибрација е направен и спремен е за користење. Доаѓа комплет - со два садови за принтање(не FEP верзија), прорпратен прибор за употреба, мемориска картичка и 500ml...
 3. Lokvan

  3D принтање (услуги)

  Не најдов ваква општа тема, и не сакам да воскреснувам некои прилично стари теми па отворив нова. Се работи за делење искуства и контакти за 3D принтање, цени, итн. Мене конкретно ме интересира принтање на следново (во црна/сива/темна, боја): За димензии и количина на материјал ги...
 4. BEST

  3D Printer from Scratch 100% Македонски производ

  Еве нешто и од слабо активниот БЕСТ :) Направив 3D Printer (FDM) Prusa l3 "clone" from Scratch :) Многу од деловите се кастом, електрониките и моторите се само купени (Алиекспрес и ебај), се друго е направено од мене 90% алуминиум, 10% разни железарии... Доста е муабет еве малце слики :) Овака...
На врв Дно