1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

SLA 3Д Принтер

Дискусија во форумот 'Скенери и принтери' започната од hpetrovski, 25 Мај 2020.

Тагови:
 1. hpetrovski

  hpetrovski
  Gaining Experience

  56
  93
  22 oктомври 2018
  Машко
  3D Artist
  Здраво, заинтересиран сум за купување на некој ентри левел СЛА 3Д принтер, па не можев да најдам многу теми во врска со темава на форумов. Моментално разгледувам неколку опции како Photon, LD-002R LCD Resin 3D Printer, Creality Official LD-002R LCD 3D Printer – Creality3D Store® Official Store for Creality 3D Printers and Accessories и https://www.elegoo.com/product/elegoo-mars-uv-photocuring-lcd-3d-printer/.
  Некој на форумов да се занимава со resin принт? Од тоа што можев да видам, најголем комјунити има околу Anycubic Photon моделите и има фри шипинг до ЕУ држави, па некако тој ми паѓа на око најмногу.
   
 2. esquimaux

  esquimaux
  On your way to fame

  593
  982
  16 Јануари 2016
  Машко
  На Costigan_Jr му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Costigan_Jr

  Costigan_Jr
  Unstoppable

  2,844
  3,951
  5 Јули 2013
  Тие не се SLA, туку DLP/LCD 3D принтери. Помалку прецизни, ограничен избор на смола/resin.
   
  На hpetrovski му/ѝ се допаѓа ова.
 4. hpetrovski

  hpetrovski
  Gaining Experience

  56
  93
  22 oктомври 2018
  Машко
  3D Artist
  Yep, моја грешка. Требаше да е Resin принтер во насловот :)
   

Сподели

Вчитување...