• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

3d print

 1. hpetrovski

  SLA 3Д Принтер

  Здраво, заинтересиран сум за купување на некој ентри левел СЛА 3Д принтер, па не можев да најдам многу теми во врска со темава на форумов. Моментално разгледувам неколку опции како Photon, LD-002R LCD Resin 3D Printer, Creality Official LD-002R LCD 3D Printer – Creality3D Store® Official Store...
 2. Costigan_Jr

  Продавам SLA 3Д принтер

  Производ: Peopoly Moai 130 SLA 3Д принтер Користен е во домашни услови и за не повеќе од 50 часа активно принтање. Процесот на калибрација е направен и спремен е за користење. Доаѓа комплет - со два садови за принтање(не FEP верзија), прорпратен прибор за употреба, мемориска картичка и 500ml...
 3. R

  Работа со SolidWorks / AutoCAD / SolidCAM

  Здраво! Имам мало искуство со цртање во AutoCAD 2д и 3д, исто така и во SolidWorks, со додавање текстури, избирање материјали и сл. Во SolidCAM имам правено цнц симулации, со избирање материјал, алат, машини, обработки, т.е. сите битни чекори за изработка на предмети со цнц машини. Исто така...
 4. Lokvan

  3D принтање (услуги)

  Не најдов ваква општа тема, и не сакам да воскреснувам некои прилично стари теми па отворив нова. Се работи за делење искуства и контакти за 3D принтање, цени, итн. Мене конкретно ме интересира принтање на следново (во црна/сива/темна, боја): За димензии и количина на материјал ги...
На врв Дно