• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
psyside
Реакции
29,080
Решенија
0

Пораки на профилот Нова активност Теми и мислења Неодамна напишани решенија За

 • Не сватив.Што околу мафија.мк? јас таа страна ја немам ни отворено..што таја?
  хахахаха

  па нема нешто повеќе од факсот :) уште една год+ сигурно ќе терам.
  малце дотинг за релаксација и така, кај тебе?
  е добро де кажи што работиш :) гледам разбираш доста од ајти светот :]
  Ке може да ми дадеш линк од тоа која верзија на G.Skill RipjawsX меморија ја имаш?
  Gigabyte GA-EX58-EXTREME а?! Шо мислење имаш за оваа матична? Сакам да земам i7 950, ама се двоумам со матичната. Има еден дечко во Битола на лагер P6 X58D Premium и Rampage III Extreme, ама некако скапи ми се гледаат овие. Читав reviews за Gigabyte GA-X58A-UD3R и камен матична, а е и доста поевтина од овие на ASUS двете.
  Од кај шо ја купи оваа твојата матична, најверојатно тие дилаат Gigabyte и ме интересира шо пари ја зеде и оваа другата што ја споменав, дали ја имаш видено некаде?
  Ако неможе оваа да ја најдам од Gigabyte, ќе морам една од овие ASUS-ите да одберам.
  Нема потреба да се заблагодаруваш за репутацијата. На таков начин всушност јас се заблагодарувам за добар пост односно текст. BTW не сакам да звучи посесивно зашто навистина не е до толку важно но системот на репутација функционира така што кога на некого ќе му доделиш репутација, мора после тоа на уште 5-6 други членови да доделиш репутација за да можеш да доделиш повторно на оној прво што си му дал зелена. Често се случува да доделат репутација членови на некој член само заради тоа да имаат можност од системот на некој ист повторно да дадат реп.
  Фала ти за информацијата. Примамливо е. Најверојатно до крајов на годинава ќе се подновам и на ова поле. Ама ај боже здравје. Ќе те барам за совет повторно како и сите останати на форумов. Поздрав.
  Фала ти и тебе. Немав намера да земам некој монитор посебно зашто и со сегашниов сум задоволен ама дискусијата предизвика чешање во џебот кај мене. Ќе размислам. А овој од 300 евра, го има ли кај нас?
 • Вчитување…
 • Вчитување…
 • Вчитување…
 • Вчитување…
На врв Дно