1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј
shifty
Зачленет:
5 Септември 2009
Мислења:
962
Допаѓања:
1,241
Поени од трофеи:
532

Сподели

  1. psyside
   psyside
   Те аднав.
  2. olikomerc
   olikomerc
   Гледам донеле TA785G3 во мебиус, има можност за отклучување јадра, знам дека бараше нешто слично ?
 • Вчитување...
 • Вчитување...
 • Вчитување...
 • За

  Processor & Cooler:
  I7-2600K & Noctua NH-D15
  Storage:
  Samsung 950 Pro 256GB M.2(PCIE), 840 Pro 256GB, 2x 850 EVO 250GB (RAID 0)
  PSU:
  Cooler Master Vanguard 850W
  RAM:
  32GB (4x8GB) DDR3
  VGA:
  EVGA 1070 8GB DDR5 ACX3.0 SC2
  Case:
  SAMA Black Widow
  Mouse:
  Microsoft Classic Intellimouse
  Audio:
  Creative X-Fi Titanium HD, Adam A7x, JVC RX-900
  Monitor:
  AOC Q3279VWF + Dell U2412M
  Keyboard:
  Microsoft Reclusa/CM QuickFire Rapid CHERRY MX Red
  Motherboard:
  Asus P8Z77-V
  OS:
  Windows 10 Professional x64

  Потпис

  [I7-3770K@4.91Ghz/NH-D15/ASUS MVG/32GB 2666Mhz CL13/840 Pro 256GB/TitaniumHD/HD5870 w/Accelero Xtreme/CM V850/SAMA BlackWidow]
  [I5-2400/NH-L12/ASROCK H61M-VG3/4GB/Vertex 460A 240GB/CM 520W Silent/CM N200]
  [C2D E6850/ABIT P35 Pro/4GB/Agillity3 60GB/LITEON 128GB/6600GT/PSU/CASE]
  [G1840/GIGABYTE Z87-DS3H/16GB/2x1TB EZEX/500GB AAKS/1.5TB EARS/CM B600]
  buld log - shifty2k -