• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

gokica

Processor & Cooler
i7 2600K & Noctua NH-D14
Storage
Samsung 850 Pro 256GB
PSU
Cooler Master V850
RAM
16GB 1333Mhz Kingston Value
VGA
ASUS Strix RX570 OC
Case
HAF 932
Mouse
Logitech G502 Proteus Core
Audio
ASUS Xonar ST
Monitor
Dell UP3216Q
Keyboard
Logitech K800
Motherboard
ASUS P8Z68-V Pro GEN 3
OS
Windows 7, 8 & 10
Прекар
Гокица

Трофеи

 1. 110

  10 години со нас

  Имаш причина да частиш, денес правиш Љубилеј ;)
 2. 15

  Проверен Огласувач

  Ви честитаме, Вие сте наградени со трофеј Проверен Огласувач.
 3. 50

  5 Години со нас

  Вие сте член на овој форум цели 5 години. Никогаш не се откажувајте!
 4. 500

  ZOMFG

  Постирај 5000 мислења
 5. 1000

  Ѕвезда

  2000 Допаднати мислења
 6. 10

  Среќен роденден!

  Трофеј доделен за секој роденден на членовите.
 7. 25

  Модератор

  Трофеј доделен само на модератори
 8. 20

  Допаднати 50 мислења

  Твоите мислења се допаднати 50 пати.
 9. 50

  Активен гик

  Постирај 500 мислења.
 10. 25

  Гик

  Постирај 250 мислења.
 11. 200

  Sensei

  Постирај 2000 мислења.
 12. 137

  1337

  П0571р4ј 1337 м15л3њ4
 13. 40

  Никогаш доволно од вашата содржина

  Имате 250 позитивни реакции на вашата содржина.
 14. 30

  Ама ептен допадлив/а!

  Вашата објавена содржина доби позитивна реакција од 100 поени.
 15. 10

  Јас го тоа бендисувам

  Добивте 25 позитивни реакции на вашите пораки.
 16. 5

  Се допаѓате некому

  Некој некаде реагираше позитивно на некоја од вашите пораки. Продолжете така за да добиете повеќе!
 17. 100

  Зависност

  1000 пораки? Импресивно!
 18. 10

  Незапирлив/а!

  Напишавте 100 пораки. Се надеваме дека за тоа ви беше потребен повеќе од еден ден!
 19. 5

  Прва порака

  Напишете порака некаде на сајтот за да го добиете овој трофеј.
На врв Дно