• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Неодамнешна содржина од ekonomist

 1. E

  Mi - паметни телефони (Xiaomi) генерална дискусија

  Веројатно имаат поевтина набавна цена :) Sent from my Poco X3 using Tapatalk
 2. E

  Mi - паметни телефони (Xiaomi) генерална дискусија

  Мислам дека нема. Sent from my Poco X3 using Tapatalk
 3. E

  Mi - паметни телефони (Xiaomi) генерална дискусија

  Џабе е се, и Microsoft имаа свој оперативен систем, ама никој не сакаше да прави апликации за нив. Ако ги немаш апликациите на Google, осуден си на пропаст. Sent from my Poco X3 using Tapatalk
 4. E

  Fifa 2021

  Кај пишува дека од февруари ќе биде достапна? Sent from my Poco X3 using Tapatalk
 5. E

  Најдобар евтин таблет?

  Ако ти е исклучиво за тоа барај на старо iPad 3/4 со iOS 6 или iOS 7. Екранот е лудница, штета што многу тешко се прави downgrade на оперативниот. Sent from my Poco X3 using Tapatalk
 6. E

  Fifa 2021

  Се' уште не е крајната, можеби нема ни да биде. https://crackwatch.com/game/fifa-21 Sent from my Poco X3 using Tapatalk
 7. E

  Mi - паметни телефони (Xiaomi) генерална дискусија

  Ако и е за изглед, нека земе Samsung A41. Во тој ценовен ранг камерите се тие, не можеш да најдеш подобро. Sent from my Poco X3 using Tapatalk
 8. E

  Aliexpress

  Можно е ДДВ да платиш, до 25 еур си ослободен од царина и ДДВ, до 45 мислам дека само од царина. Sent from my Poco X3 using Tapatalk
 9. E

  Mi - паметни телефони (Xiaomi) генерална дискусија

  Две прашања: -Koja Google камера ја користите на X3 и -Има ли некаде зашитни стакла за X3?
 10. E

  Udemy курсеви

  Факултет + уште од прва година паралелно курсеви од Udemy. Sent from my Poco X3 using Tapatalk
 11. E

  Apple паметни телефони - генерална дискусија

  Има ли некој начин за downgrade, конкретно кај iPad 3, да се врати на 6-ка верзија. Суп пробал милион работи, еден куп видеа на youtube, ама се се стари видеa. Ретина дисплејот му е лудница, но се друго е успорено.
 12. E

  Ситни интересни работи од AliExpress,Ebay...

  Мислам дека беше Битолчанец.
 13. E

  Филтер за воздух

  Blueair се топ за прочистување, викаат дека се меѓу подобрите, но конкретно моделов кој го имаш нема никакви смарт функции. И јас имам Blueair 221 и многу ме нервира тоа.
 14. E

  Проценка PES 2020 игра

  1.000 мкд е лоша проценка, 15 долари (780 мкд) е дигитална PES2021, колку да биде дигитална PES2020? Нека проба со 500 мкд. Sent from my Poco X3 using Tapatalk
 15. E

  Проценка PES 2020 игра

  300 мкд, подобро нека ја подари на некој.
На врв Дно