1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Skrill (Moneybookers) - од А до Ш

Дискусија во форумот 'Е-Бизнис' започната од Alucard, 27 Јануари 2013.

 1. Python111

  Python111
  Intern

  4
  1
  22 Април 2019
  Машко
  Ke probam taka so druga pred da izvadam nova, inace se raboti za okolu 250 evra, za ova treba skrill da bide verifikuvan za da nema limit pa vo edna transakcija site da gi prefrlam ili ima nesto od okolu sto moze da se napravi? Veke imam prateno dokumenti za Verifikacija, pasos i foto pa duri i utility bill( telekom staviv tuka) pa neznam dali ke uspee toa.
   
 2. Goran27

  Goran27
  Gaining Experience

  301
  319
  5 Јануари 2014
  Машко
  ke uspee , slobodno podnesi si dokumenti za verifikacija , taka nema da imas ogranicuvanja
   
 3. Python111

  Python111
  Intern

  4
  1
  22 Април 2019
  Машко
  So smetka od telekom neuspesno mi vratija deka ne moze so takva smetka iako taa e magenta go ima i fiksniot tel vnatre, sega prikaciv od EVN pa da vidime sto ke bidni, fala vi na pomosta dosega
   
 4. Goran27

  Goran27
  Gaining Experience

  301
  319
  5 Јануари 2014
  Машко
  bi moglo so smetks od evn , no skrill sakaat da vidat potvrda od bankata deka vo nea poseduvas smetka
  ako ti uspee so smetka od EVN ok , ako ne ke moras da odis vo banka i da baras takva potvrda i da mu ja pratis na skrill zaedno so licna karta ili pasos ( slikani ili skenirani )
   
 5. Python111

  Python111
  Intern

  4
  1
  22 Април 2019
  Машко
  Stotuku mi stigna email deka uspesna e verifikacijata so EVN, za nekogo za vo idnina dovolno vi e pasos slika vasa i edna smetka od poslednite 80 dena nesmee postara od 3 meseci, fala vi za pomosta uste ednas, sega da vidime kako ke ispadni za vadenje pari

  Uspesno so halkbank visa karticka, iako zemaat mn provizija na karticka sepak toa e edinstveniot nacin za MK.
   
  Изменето од модератор: 15 Декември 2019
  На Goran27 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Aleksandar24

  Aleksandar24
  Intern

  2
  1
  30 ноември 2018
  Машко
  Zdravo,
  Na od Skrill na Komercijalna banka nemoze da se prefrlaat pari. E sega, dali nekoj znae vo koja druga banka moze ili pak kako se spojuva so Skrill card...
   
 7. Starr

  Starr
  Intern

  56
  9
  30 Декември 2017
  Женско
  Да не отварам нова тема да прашам овде, имам Skrill но сметката ми ее во евра, а примам пари во долари, и тие ми земаат 100 пати пари, за конверзија од долари во евра, и плус по некој нивни курс, 2 пати пари земаат, па потоа за префрлање, и на крајот многу се збираат. Дали може да се смени сметката да ми биде во долари и така да ми ги пратат? Инаку во НЛБ имам сметка, и во долари и во евра.
   
 8. aleksnako

  aleksnako
  Gaining Experience

  144
  78
  10 oктомври 2012
  Машко
  Директор на фотографија
  скрил се најголемо срање!, и во еу кога ти стигаат пари ти лапат жиљон провизија, на времето кога го користев многу ( сега гледам барем еднаш во годината да имам трансакција за да не ми ја затворат сметката, мада оваа година ќе биде ни една траксакција ) и ми стигнуваа во еу и долари прашував дали може да имам две сметки или да ја сменам во долари сметката ми одговорија само вип корисници тоа ќе можат, а од Македонија не може да бидеш вип... мој совет... бата ли ги оти секоја година ги менуваат правилата на игра, извади си пејнер или види со некој од дечките кој вадат пари од пејпал ( можам да ти дадам добра препорака ) и ич не се замарај со скрил освен ако немаш друга алтернатива од понудените опции.
   
  На Starr и efto им се допаѓа ова.
 9. Starr

  Starr
  Intern

  56
  9
  30 Декември 2017
  Женско
  Единсвена опција ми се paypal и skrill, пошто првото не може а досега не сум вадела преку други, а гледам исто провизија земаат, 7,5%, ќе морам преку skrill
   
 10. goranzoran

  goranzoran
  Unstoppable

  3,186
  2,706
  21 Јануари 2011
  Машко
  Може paypal во долари преку друг.
   
 11. MartinGR1MR

  MartinGR1MR
  Gaining Experience

  148
  65
  14 Јуни 2014
  Машко
  Koj e drug legalen servis onlajn vo nasava drzava osven Skrill,premnogu dolgo se ceka za vadenje pari od Skrill na VISA karticka.Nekoj drug servis slicen na Skrill no so pobrza transakcija pri vadenje na pari na VISA karticka?
   
 12. Goran27

  Goran27
  Gaining Experience

  301
  319
  5 Јануари 2014
  Машко
  da mnogu dolgooooo duri celi 2 dena
   
 13. MartinGR1MR

  MartinGR1MR
  Gaining Experience

  148
  65
  14 Јуни 2014
  Машко
  Kaj mene posle 4 dena od baranjeto ne se stignati,nit pa nekoj ti vrakja na mail ili case. :)
   
 14. Goran27

  Goran27
  Gaining Experience

  301
  319
  5 Јануари 2014
  Машко
  javi mu se , i obajsni mu , ke te usluzat na vrvno nivo , isprobano
  inace sekogas stigaat za 2 dena , retko vakov slucaj
  na kakva katrica gi prefrli NLB ?
   
 15. MartinGR1MR

  MartinGR1MR
  Gaining Experience

  148
  65
  14 Јуни 2014
  Машко
  Da od Tutunska,kartica.
  Ke probam da se javam na eden od broevite.
   
 16. Goran27

  Goran27
  Gaining Experience

  301
  319
  5 Јануари 2014
  Машко
  dzabe kaj nas ke se javuvas ako mislis na toa , jas ti velam da se javis vo london / skrill
   
  На tupacan му/ѝ се допаѓа ова.
 17. MartinGR1MR

  MartinGR1MR
  Gaining Experience

  148
  65
  14 Јуни 2014
  Машко
  Na toa mislev,imaat poveke broevi ostaveno :)
   
 18. Machinist828

  Machinist828
  Intern

  3
  0
  27 Декември 2017
  Машко
  Дечки има ли некој што активно користи скрил и сака да се трампаме, јас ќе му пратам на скрил 470 евра, тој да ми даде 15000 денари во живо. Имам заробени 470 евра на скрил и неможам да ги повлечам на сметка, претходно можеше преку wire transfer, сега гледам дека ги смениле политиките и неможе преку wire transfer во нашава држава.
   
 19. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,837
  26,064
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
 20. aleksnako

  aleksnako
  Gaining Experience

  144
  78
  10 oктомври 2012
  Машко
  Директор на фотографија
  отвори си пејнер со еу картица и таму префрли ги, јас ќе ти завршев работа ама... си го ебав рамото гадно и сега морам да мирувам

  скрил се пе*ери, секоја трансакција ќе ти лапнат 4,5%
   
  Изменето од модератор: 12 Март 2020
 21. DonFrozex

  DonFrozex
  Practice makes perfect

  962
  1,164
  9 Јуни 2011
  Машко
  ти пишав порака.
   
 22. Ivana.686

  Ivana.686
  Intern

  1
  0
  3 ноември 2019
  Женско
  Како ова неможи со wire transfer во наша банка, ја укинаја опцијата??
   
 23. DonFrozex

  DonFrozex
  Practice makes perfect

  962
  1,164
  9 Јуни 2011
  Машко
  Така некако изгледа. некој погоре го имаше истово пишано пред некое време.
   
 24. Machinist828

  Machinist828
  Intern

  3
  0
  27 Декември 2017
  Машко
  Dap, country not supported dava
   
 25. MacRazor

  MacRazor
  Gaining Experience

  109
  50
  15 ноември 2017
  Машко

  Нормален ли си...
   

Сподели

Вчитување...