1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
    Сокриј

Skrill (Moneybookers) - од А до Ш

Дискусија во форумот 'Е-Бизнис' започната од Alucard, 27 Јануари 2013.

1. Python111

Python111
    Intern

4
    1
    22 Април 2019
    Машко
    Ke probam taka so druga pred da izvadam nova, inace se raboti za okolu 250 evra, za ova treba skrill da bide verifikuvan za da nema limit pa vo edna transakcija site da gi prefrlam ili ima nesto od okolu sto moze da se napravi? Veke imam prateno dokumenti za Verifikacija, pasos i foto pa duri i utility bill( telekom staviv tuka) pa neznam dali ke uspee toa.

2. Goran27

Goran27
    Gaining Experience

297
    318
    5 Јануари 2014
    Машко
    ke uspee , slobodno podnesi si dokumenti za verifikacija , taka nema da imas ogranicuvanja

3. Python111

Python111
    Intern

4
    1
    22 Април 2019
    Машко
    So smetka od telekom neuspesno mi vratija deka ne moze so takva smetka iako taa e magenta go ima i fiksniot tel vnatre, sega prikaciv od EVN pa da vidime sto ke bidni, fala vi na pomosta dosega

4. Goran27

Goran27
    Gaining Experience

297
    318
    5 Јануари 2014
    Машко
    bi moglo so smetks od evn , no skrill sakaat da vidat potvrda od bankata deka vo nea poseduvas smetka
    ako ti uspee so smetka od EVN ok , ako ne ke moras da odis vo banka i da baras takva potvrda i da mu ja pratis na skrill zaedno so licna karta ili pasos ( slikani ili skenirani )

5. Python111

Python111
    Intern

4
    1
    22 Април 2019
    Машко
    Stotuku mi stigna email deka uspesna e verifikacijata so EVN, za nekogo za vo idnina dovolno vi e pasos slika vasa i edna smetka od poslednite 80 dena nesmee postara od 3 meseci, fala vi za pomosta uste ednas, sega da vidime kako ke ispadni za vadenje pari

Uspesno so halkbank visa karticka, iako zemaat mn provizija na karticka sepak toa e edinstveniot nacin za MK.

Изменето од модератор: 15 Декември 2019
    На Goran27 му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Aleksandar24

Aleksandar24
    Intern

1
    0
    30 ноември 2018
    Машко
    Zdravo,
    Na od Skrill na Komercijalna banka nemoze da se prefrlaat pari. E sega, dali nekoj znae vo koja druga banka moze ili pak kako se spojuva so Skrill card...

7. Starr

Starr
    Intern

56
    9
    30 Декември 2017
    Женско
    Да не отварам нова тема да прашам овде, имам Skrill но сметката ми ее во евра, а примам пари во долари, и тие ми земаат 100 пати пари, за конверзија од долари во евра, и плус по некој нивни курс, 2 пати пари земаат, па потоа за префрлање, и на крајот многу се збираат. Дали може да се смени сметката да ми биде во долари и така да ми ги пратат? Инаку во НЛБ имам сметка, и во долари и во евра.

8. aleksnako

aleksnako
    Gaining Experience

142
    75
    10 oктомври 2012
    Машко
    Директор на фотографија
    скрил се најголемо срање!, и во еу кога ти стигаат пари ти лапат жиљон провизија, на времето кога го користев многу ( сега гледам барем еднаш во годината да имам трансакција за да не ми ја затворат сметката, мада оваа година ќе биде ни една траксакција ) и ми стигнуваа во еу и долари прашував дали може да имам две сметки или да ја сменам во долари сметката ми одговорија само вип корисници тоа ќе можат, а од Македонија не може да бидеш вип... мој совет... бата ли ги оти секоја година ги менуваат правилата на игра, извади си пејнер или види со некој од дечките кој вадат пари од пејпал ( можам да ти дадам добра препорака ) и ич не се замарај со скрил освен ако немаш друга алтернатива од понудените опции.

На Starr и efto им се допаѓа ова.
  9. Starr

Starr
    Intern

56
    9
    30 Декември 2017
    Женско
    Единсвена опција ми се paypal и skrill, пошто првото не може а досега не сум вадела преку други, а гледам исто провизија земаат, 7,5%, ќе морам преку skrill

10. goranzoran

goranzoran
    Unstoppable

2,899
    2,476
    21 Јануари 2011
    Машко
    Може paypal во долари преку друг.

11. MartinGR1MR

MartinGR1MR
    Gaining Experience

142
    53
    14 Јуни 2014
    Машко
    Koj e drug legalen servis onlajn vo nasava drzava osven Skrill,premnogu dolgo se ceka za vadenje pari od Skrill na VISA karticka.Nekoj drug servis slicen na Skrill no so pobrza transakcija pri vadenje na pari na VISA karticka?

12. Goran27

Goran27
    Gaining Experience

297
    318
    5 Јануари 2014
    Машко
    da mnogu dolgooooo duri celi 2 dena

13. MartinGR1MR

MartinGR1MR
    Gaining Experience

142
    53
    14 Јуни 2014
    Машко
    Kaj mene posle 4 dena od baranjeto ne se stignati,nit pa nekoj ti vrakja na mail ili case. :)

14. Goran27

Goran27
    Gaining Experience

297
    318
    5 Јануари 2014
    Машко
    javi mu se , i obajsni mu , ke te usluzat na vrvno nivo , isprobano
    inace sekogas stigaat za 2 dena , retko vakov slucaj
    na kakva katrica gi prefrli NLB ?

15. MartinGR1MR

MartinGR1MR
    Gaining Experience

142
    53
    14 Јуни 2014
    Машко
    Da od Tutunska,kartica.
    Ke probam da se javam na eden od broevite.

16. Goran27

Goran27
    Gaining Experience

297
    318
    5 Јануари 2014
    Машко
    dzabe kaj nas ke se javuvas ako mislis na toa , jas ti velam da se javis vo london / skrill

На tupacan му/ѝ се допаѓа ова.
  17. MartinGR1MR

MartinGR1MR
    Gaining Experience

142
    53
    14 Јуни 2014
    Машко
    Na toa mislev,imaat poveke broevi ostaveno :)

Сподели

Вчитување...