1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
    Сокриј

Skrill (Moneybookers) - од А до Ш

Дискусија во форумот 'Е-Бизнис' започната од Alucard, 27 Јануари 2013.

1. mac_mk

mac_mk
    Intern

59
    36
    30 Јуни 2017
    Машко
    Мора да ти дозволат некако да ги извадиш, не може да те остават без опции, контактирај ги на супорт

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

2. Psycore

Psycore
    On your way to fame

512
    535
    12 ноември 2013
    Automation Tester
    Здраво, дали ако подигнам 100тина евра од Skrill што ми се моментално во Account Balance -> моја дебитна картичка од НЛБ, треба да платам данок? Прашањето ми е дали секое подигнување на пари од странска online сметка кон македонска подлежи на одданочување, без разлика како се стекнати тие пари?

3. Aleksandar24

Aleksandar24
    Intern

2
    1
    30 ноември 2018
    Машко
    Немам искуство, бидејќи сум на Комерцијална банка, а тие не работат со Скрил, за жал, така ми објаснија.
    Данок мора да се плати, т.е. пожелно е за да си немаш идни јадови и проблеми со УЈП. Е сега, дали во законот се дозволува годишно лимит над кој мора да се плаќа данок, не знам. Пример над 200 евра или така нешто. Ама најубаво прашај си во УЈП или во банка, најдобро знаат, а колку се расположени за објаснувања, не знам. аххахаах
    Поздрав

На Psycore му/ѝ се допаѓа ова.
  4. coNNectMKD

coNNectMKD
    Gaining Experience

393
    306
    13 Март 2017
    Машко
    И 3 пати да направиш трансфер, пак ќе имаш ~25,000 ден. 15,000 за 25,000 е добар дил за корисници на скрил.

Сподели

Вчитување...