1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Skrill (Moneybookers) - од А до Ш

Дискусија во форумот 'Е-Бизнис' започната од Alucard, 27 Јануари 2013.

 1. mac_mk

  mac_mk
  Intern

  59
  36
  30 Јуни 2017
  Машко
  Мора да ти дозволат некако да ги извадиш, не може да те остават без опции, контактирај ги на супорт

  Sent from my SM-G950F using Tapatalk
   
 2. Psycore

  Psycore
  On your way to fame

  512
  535
  12 ноември 2013
  Automation Tester
  Здраво, дали ако подигнам 100тина евра од Skrill што ми се моментално во Account Balance -> моја дебитна картичка од НЛБ, треба да платам данок? Прашањето ми е дали секое подигнување на пари од странска online сметка кон македонска подлежи на одданочување, без разлика како се стекнати тие пари?
   
 3. Aleksandar24

  Aleksandar24
  Intern

  2
  1
  30 ноември 2018
  Машко
  Немам искуство, бидејќи сум на Комерцијална банка, а тие не работат со Скрил, за жал, така ми објаснија.
  Данок мора да се плати, т.е. пожелно е за да си немаш идни јадови и проблеми со УЈП. Е сега, дали во законот се дозволува годишно лимит над кој мора да се плаќа данок, не знам. Пример над 200 евра или така нешто. Ама најубаво прашај си во УЈП или во банка, најдобро знаат, а колку се расположени за објаснувања, не знам. аххахаах
  Поздрав
   
  На Psycore му/ѝ се допаѓа ова.
 4. coNNectMKD

  coNNectMKD
  Gaining Experience

  393
  306
  13 Март 2017
  Машко
  И 3 пати да направиш трансфер, пак ќе имаш ~25,000 ден. 15,000 за 25,000 е добар дил за корисници на скрил.
   

Сподели

Вчитување...